Euro 2016. Kontuzjowany Szczęsny nie zagra z Niemcami?

Wojciech Szczęsny był jednym z kluczowych piłkarzy w pierwszym meczu Euro 2016, kiedy Polska pokonała Irlandię Północną 1-0. W meczu z Niemcami może go jednak zabraknąć.

Wszystko przez kontuzję

Bramkarz reprezentacji Polski doznał urazu w 26. minucie niedzielnego spotkania po ostrym starciu z Kyle’m Laffertym. Adrenalina pozwoliła mu dokończyć mecz z Irlandią Północną, ale później ból się nasilał.

Z obozu reprezentacji Polski płyną złe wiadomości. Szczęsny nie trenuje z zespołem i więcej czasu spędza w gabinecie lekarza Jacka Jaroszewskiego, niż w towarzystwie kolegów. Jego lewa noga jest wyraźnie spuchnięta i według informacji z ostatnich chwili, raczej nie zagra z Niemcami.

Nie ma co ukrywać, że uraz jest dosyć poważny. Z godziny na godzinę jest coraz lepiej. Najbliższe dni pokażą, czy wystąpi w czwartek mówił na wtorkowej konferencji prasowej Bogdan Zając, asystent selekcjonera Adama Nawałki.

To kto zastąpi Szczęsnego w meczu z Niemcami?

Sztab szkoleniowy nie będzie miał jednak wielkich problemów z obsadą bramki. Sam Zając podkreślał, że w odwodzie pozostają „bramkarze klasy światowej”. Mowa oczywiście o Łukaszu Fabiańskim i Arturze Borucu.

Większe szanse na grę ma ten pierwszy. Właśnie Fabiański bronił w drugiej części eliminacji i spisywał się bez zarzutu. Zresztą po spotkaniu z Irlandią Północną był bardzo rozczarowany, że to nie on stał między słupkami.

Inna sprawa, że sztab Nawałki robi wszystko, by postawić Szczęsnego na nogi. O tym, w jak ekspresowym tempie potrafi leczyć zawodników, przekonał się Kamil Grosicki. Miał pauzować ponad tydzień, a w kilka dni nasi lekarze go wyleczyli, a Grosicki zdążył nawet zagrać w meczu z Irlandią Północną.

Spotkanie z Niemcami odbędzie się w czwartek o godz. 18 na Stade de France w Paryżu.

Kliknij i zobacz najważniejsze artykuły o Euro 2016! 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!