25 sprawdzonych pomysłów na sportowe prezenty świąteczne

sportowe prezenty

Zbliżają się Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia. Poza generalnymi porządkami i przygotowaniami, sen z powiek spędza nam także wybór prezentów dla bliskich. Jeśli chcesz zaskoczyć swoją rodzinę czy przyjaciół, zrezygnuj z nudnych zestawów kosmetyków dostępnych w drogeriach czy kolejnego świątecznego swetra. Zamiast tego postaw na sportowe prezenty!

Twoi bliscy kochają sport i wszelaką aktywność? Z pewnością docenią jeden z naszych pomysłów. Jeśli przeciwnie, martwi Cię, że większość czasu spędzają w pozycji siedzącej w pracy czy przed telewizorem, być może tego typu prezent skłoni ich do podjęcia aktywności fizycznej i sprostania nowym wyzwaniom. Bez względu na to, jakie są preferencje Twoich bliskich, na pewno znajdziesz wśród naszych propozycji odpowiedni dla nich prezent.

pomysl-na-prezent

Oryginalne prezenty dla aktywnych

Bez większego znaczenia jest to, czy dana osoba kocha koszykówkę, piłkę ręczną czy pływanie. Jeśli pasjonuje ją sport, z pewnością kocha adrenalinę, współzawodnictwo i pokonywanie własnych ograniczeń. Z pewnością ucieszy się więc z oryginalnego prezentu, dzięki któremu pozna i przeżyje coś nowego. Być może Twój bliski daje z siebie 100% na lądzie, ale nigdy nie mógł się przekonać do wysokości. A może jest pasjonatem górskich wycieczek, który zawsze pragnął pójść o krok dalej i zacząć się też wspinać? Nowy rok to czas zmian i stawiania przed sobą wyzwań. Najlepiej będą im sprzyjać świąteczne prezenty angażujące do podjęcia nowych aktywności. Do takich należą między innymi:

 • kurs wspinaczki,
 • lot balonem,
 • wizyta w parku trampolin,
 • skok na bungee,
 • paintball,
 • lot w tunelu aerodynamicznym.

Sportowy podarunek dla bliskiej osoby

Obawiasz się, że tego typu prezent może być zbyt odważny? Postaw więc na coś mniej szalonego, jednak wciąż w podobnym, sportowym nurcie. Nawet starsza osoba doceni prezent, który skłoni ją do dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną. Ostatnimi czasy wielką popularnością cieszy się nordic walking. Jest idealnym sportem dla amatorów pieszych wycieczek. Sprawdzi się nawet w przypadku emerytów. Jeśli Twoi bliscy od spaceru wolą bieganie, na pewno ucieszą się z akcesoriów do joggingu. Co powiesz na krokomierz, zegarek biegowy bądź tak zwaną inteligentną opaskę sportową? Sprawdź wszystkie nasze pomysły:

 • kijki do nordic walkingu,
 • opaski monitorujące aktywność,
 • akcesoria do biegania (w tym odzież, krokomierz, zegarek biegowy, saszetkę na telefon czy napój),
 • karnet na zajęcia yogi, maty do ćwiczeń i pozostały sprzęt do fitnessu,
 • torby sportowe.

Najlepszy świąteczny prezent dla dziecka

Zamiast decydować się na zakup kolejnej lalki bądź zestawu klocków, warto pomyśleć o prezencie, dzięki któremu nasze dziecko z chęcią odejdzie od komputera czy konsoli. W jaki sposób wyzwolić w dzieciach i młodzieży miłość do ruchu i aktywności fizycznej? Świetnym pomysłem będą sportowe prezenty. Każdy młody chłopak doceni deskorolkę. Pora roku co prawda nie sprzyja nauce jeździe na świeżym powietrzu, jednak od czego są kryte skateparki? Równie dobrze sprawdzą się w takich miejscach modne, nowoczesne łyżworolki. Jeśli nasze dzieci wolą domowe aktywności, doskonałym prezentem będą tarcze do darta czy klasyczne piłkarzyki.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!