Najlepszy prezent na Dzień Dziecka – rowerek biegowy

To już ostatni dzwonek, by rozejrzeć się za prezentem na Dzień Dziecka. Warto, by podarunek był przemyślany – powinien nie tylko bawić, ale też uczyć. Na rynku jest całe zatrzęsienie zabawek, ale jak wybrać tę jedną? My polecamy rowerek biegowy. To niedroga rzecz, a radości i edukacji jest całe mnóstwo 🙂 Poczytajcie, jakie korzyści przynosi.

.

W jakim wieku rowerek biegowy?

Rowerek biegowy jest rowerem bez pedałów. Sprawdzi się dla dzieci, które już zaczęły chodzić. Oczywiście, rozwój każdego malucha to indywidualna sprawa, ale wiek 2 lat jest optymalnym dla zakupu takiej zabawki. Jej rozmiary odpowiadają wtedy wzrostowi dziecka. To najważniejszy parametr. Jak to sprawdzić? Pupa dziecka powinna spoczywać na siodełku, a stopy być oparte o podłoże całą powierzchnią.

Siodełko powinno być regulowane. Średni zakres to 10 cm. Wybór takiego modelu pozwala na dłuższe użytkowanie i zmianę wysokości wraz ze wzrastaniem dziecka.

Jak działa rowerek biegowy? Dziecko siedzi na rowerku i odpycha się nóżkami. Dzięki temu, że pupa ma podparcie, maluch może pokonać duże odległości i w różnych warunkach. To dobre wsparcie spaceru lub alternatywa dla poruszania się pieszo.  

 .

Rowerek biegowy – korzyści

  • Po dłuższym zastanowieniu dochodzimy do wniosku, że rowerek biegowy… nie ma wad 🙂 Korzyści jest za to sporo, z czego poniżej prezentujemy najważniejsze (zarówno dla dziecka, jak i rodzica):
  • Dziecko uczy się równowagi. Tę naukę zapewnia przymus balansowania ciałem podczas jazdy. Ani się obejrzysz, jak dziecko rozpędzi się, uniesie nóżki i… wcale nie zaliczy upadku. Dzięki intuicji zachowa równowagę. W pewnym momencie staje się to naturalne.
  • Rowerek biegowy przygotowuje do jazdy na tradycyjnym rowerze. Do tego jest lepszy od rowerka z doczepianymi kółkami, bo wymaga od dziecka samodzielności i szybszego nauczenia się utrzymywania równowagi. Po takich początkach jazda na tradycyjnym jednośladzie będzie naturalną koleją rzeczy.
  • Lepsza motoryka, koordynacja i kształtowanie sylwetki. Rowerom trójkołowym i z doczepianymi kółkami można zarzucić skrzywienie ciała, przyzwyczajanie do negatywnej postawy i zły rozstaw bioder. Rowerek biegowy powoduje, że dziecko od samego początku uczy się dobrych nawyków, a rozwój małego ciałka przebiega bez zakłóceń.
  • Dajesz czasem dziecku swój telefon albo włączasz bajkę? Rowerek biegowy zdecydowanie zachęci malucha do spędzania czasu na zewnątrz, z dala od nowinek techniki. Dobrze wiemy, że ruch jest ważny od pierwszych miesięcy życia, a wszczepione za młodu nawyki dotyczące zdrowego trybu życia, zaprocentują w przyszłości.
  • Dając dziecku rowerek biegowy – nie musisz ograniczać się do spacerowania po najbliższej okolicy. Taki sprzęt służy także podczas dłuższych wycieczek. Kiedy ty jedziesz na swoim rowerze – malec może ścigać cię na swoim jednośladzie. Co ciekawe, sprawdzi się on nie tylko na asfalcie. Dobrze dobrana zabawka nadaje się też np. na leśne ścieżki.
  • Najważniejsza zaleta rowerka biegowego to… radość 🙂 Dziecko świetnie bawi się biegając, testując swoją równowagę, mając w ręce kierownicę, ucząc się hamować. To daje mu sporo wolności i podnosi poczucie własnej wartości. To także świetna zabawa dla rodzica czy starszego rodzeństwa, które z dumą obserwuje coraz wyższe umiejętności malca.

.

Jaki prezent na Dzień Dziecka?

Rowerek biegowy będzie dobrym pomysłem na Dzień Dziecka, jeśli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój fizyczny swojego malca i zaszczepić w nim pasję do rowerów. Jedyna wada rowerka to to, że jego rozmiar musi być dobrany do wzrostu dziecka, a ten w najmłodszych latach bardzo szybko się zmienia. Nie będzie to wprawdzie zabawka tylko na jeden sezon, ale wymiana po dwóch – trzech sezonach jest bardzo prawdopodobna. Przy zakupie weź pod uwagę także wagę, regulację siodełka i to, czy jest hamulec ręczny. Innego nie wybieraj 🙂 Szerokiej drogi!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!