Sportowy prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki. Co kupić dziecku?

Prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki.

Prezent na komunię to nierzadko wielka łamigłówka. Co kupić 9-latkowi, którego chce się zachęcić do sportowych zainteresowań, więc na pewno odpada konsola do gier. Dzieciakom czasem wystarczy drobna pomoc, by zaczęły rozwijać swoje pasje.

Coś więcej niż prezent na komunię

Tablet i konsolę rezerwują chrzestni, zegarek ciocia Wiesia, a Pismo Święte wujek Franek. Do tego szereg pomysłów od innych gości i lista wydaje się być zamknięta. Wybór prezentu dla 9-letniego dziecka z okazji I komunii to nie lada wyzwania, ale spróbujemy pomóc Ci mu sprostać.

Taki dylemat ma każdy zaproszony gość. Wystarczy tylko zapytać dzieci, co chciałyby dostać i w większości przypadków wzruszą ramionami. Sprzęt elektroniczny na ogół już mają (lub będą miały), książki niespecjalnie ich pociągają, a pieniądze to dla nich ciągle abstrakcja i jednak niezbyt wyszukany podarunek. I właśnie tu do gry musi wejść wyobraźnia obdarowującego – masz szansę wskazać dziecku drogę, którą będzie podążało przez życie i za wiele lat będzie Ci za to wdzięczne.

Z okazji pierwszej komunii zaszczep sportowego bakcyla

Komunia to idealny moment, by nakierować dziecko na sport, ruch, aktywne spędzanie wolnego czasu. Czyli coś, co nigdy się nie nudzi i przyniesie efekty w przyszłości. Bądźmy szczerze – tu w dużej mierze nie chodzi tylko o sprzęt, ale także o bakcyl. Bakcyl, który dziecku możesz zaszczepić właśnie Ty.

Pod uwagę weźmy na przykład łyżworolki. Jeśli dziecko nie będzie miało swoich, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jazdy nie spróbuje. A jeśli spróbuje, to tylko na pożyczonym od kogoś sprzęcie, co na ogół trwa na tyle krótko, by się skutecznie do jazdy zniechęcić.

Co innego własne łyżworolki, które w dzisiejszych czasach czarują stylem i kolorami, i które wcześniej czy później przemówią do młodego właściciela. Sprawią, że gdy koledzy bądź koleżanki będą namawiali na wspólną jazdę, brak sprzętu nie będzie już kłopotem, a nawet powodem do wstydu.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Hulajnoga czy deskorolka?

Prosta w opanowaniu, coraz bardziej trendy i przede wszystkim ułatwiająca życie. Na zachodzie Europy hulajnoga powoli staje się środkiem transportu porównywalnym z rowerem, do tego coraz częściej wykorzystywana jest w tzw. skateparkach. Poręczna, mobilna, idealna do codziennego użytkowania. Da się o tym jednak przekonać tylko wtedy, gdy się taki sprzęt posiada…

Zastanów się, może właśnie to byłby idealny prezent dla obdarowywanego przez Ciebie 9-latka? Hulajnoga jest na tyle prosta do opanowania, że przekonać się do niej można w ciągu kilka minut i nie tylko sprawi frajdę oraz ułatwi życie, ale także nakieruje dziecko (a może także rodziców?) na zdrowszy tryb życia.

Podobne zastosowanie ma deskorolka. Można wziąć ją pod pachę, ale również paletą kolorów i stylem zrobić wrażenie przed znajomymi. I przede wszystkim prostota – to nie narty, gdzie naukę musisz okupić dziesiątkami upadków, ale dużo prostsza forma rozrywki. Jedna noga na desce, druga odpycha. Powoli, potem coraz szybciej, aż w końcu dochodzi się do wniosku, że to świetny środek transportu i aktywnego spędzania czasu.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Precyzja i myślenie zamiast siły i szybkości

Są jednak dzieci, co do których mamy pewność, że sprzęt związany z aktywnością fizyczną ich nie zachwyci. W końcu nie każdy musi szybko biegać, wysoko skakać i mocno rzucać. Takie dzieci jednak również można zaciekawić sportem, choć raczej jego peryferiami, które dziś potrafią być bardzo wciągające.

Jak choćby dart, potocznie zwany grą w lotki, który daje frajdę całej rodzinie. Elektroniczna tarcza z całkowicie bezpiecznymi lotkami uczy rywalizacji, precyzji i panowania nad nerwami. Idealnie sprawdzi się podczas spotkań, być może już nawet podczas uroczystości pierwszokomunijnych. Do tego tarcza wykonana jest w bardzo estetyczny sposób, dzięki czemu może stanowić ozdobę pomieszczenia.

Prezentem na lata są również szachy. Jeśli zaszczepimy w dziecku bakcyla, to po latach na pewno będzie pamiętał, od kogo otrzymał pierwsze pudełko z figurami, a wdzięczni za to będą nam także jego rodzice.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Podarunek na lata

Wybór prezentu to nie lada wyzwanie i niemal nigdy nie mamy pewności, czy trafimy w gust obdarowywanego. Za powyższymi propozycjami kryje się jednak coś więcej niż tylko prosta rozrywka. Nasze podpowiedzi nakierowują dzieci na ruch i aktywne spędzanie czasu, czyli coś, czego 9-letnie dziecko jeszcze nie docenia. Jeśli mu jednak pomożemy, to przez lata będzie pamiętało, od kogo otrzymało pierwsze rolki, hulajnogę, deskorolkę czy szachy.

1200x410_komunia_pomys__na_prezent_hulajnoga_baner

6 komentarzy
 1. Elciax

  Skorzystałam z rady i kupiłam mojej siostrzenicy hulajnoge Spokey i przyznam, że ucieszyła się najbardziej z tego prezentu!

  27 czerwca 2017 at 10:16
  • SportBazar
   SportBazar

   Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w wyborze 🙂

   27 czerwca 2017 at 10:41
 2. zs

  Propozycje ciekawe i mi się jak najbardziej podobają. Dziecko trzeba zachęcać do ruchu, a najlepiej poprzez rolki, hulajnogi i czy rowery. To zdecydowanie lepsze prezenty niż konsole czy inne elektryczne zabawki.

  12 lutego 2018 at 09:56
  • SportBazar

   Zgadzamy się w 200% 🙂

   13 lutego 2018 at 09:24
 3. Agnieszka

  Brawo! Popieram rękami i nogami 🙂 Od tych co dają prezenty zależy co dziecko będzie robiło w najbliższym czasie po I komunii. A ja też zachęcam do kupowanie dzieciom książek, szczególnie tych pamiątkowych – personalizowanych. To także szczególny prezent i wspierający rozwój dziecka.

  5 marca 2018 at 13:57
  • SportBazar

   Skupiliśmy się na sporcie, ale to fakt, dobrze, by w „pakiecie komunijnym” znalazła się też książka 🙂

   21 marca 2018 at 09:40

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!