Rakieta tenisowa – Wilson Federer czy Drone Tour?

Rakieta do tenisa ziemnego – Wilson Federer czy Drone Tour?

Tenis to jedna z popularnych dyscyplin sportowych, która charakteryzuje się szybkim tempem rozgrywek oraz wymaga niezwykłej kondycji od zawodników. Kluczową uwagę przykłada się do przygotowania fizycznego i technicznego, a rakieta tenisowa wysokiej jakości pomoże zawodnikowi odnieść pożądany sukces.

Perfekcja w każdym calu 

Dziś przyjrzymy się dwóm produktom ze stajni Wilson Sporting Goods, a mianowicie rakiecie Wilson Drone Tour WRT57770 oraz jej budżetowej wersji – Wilson Federer W/O CVR L3 /WRT30400U3. Producent ten słynie z dostarczania wielu akcesoriów dla sportowców. Rakiet tej marki używają takie gwiazdy jak: Roger Federer czy siostry Williams.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

 

Rakieta tenisowa Federer – piękna, ale czy wytrzymała? 

Zacznijmy od tańszej wersji. Na pierwszy rzut oka rakieta do tenisa Federer wyróżnia się czerwono-czarnym szkieletem, z białym przeplotem strun i widocznym czerwonym logiem producenta. Wilson Federer W/O CVR L3/WRT30400U3 wykonany jest z wytrzymałego aluminium, który sprawia wrażenie solidnego i wytrzymałego. Z pewnością długie sesje na korcie nie nadwyrężą konstrukcji rakiety, a przypadkowe jej upuszczenie nie będzie skutkować połamaniem konstrukcji.
Góra główki posiada solidne wykończenie z plastiku, który pozwala przyjrzeć się sztywno spasowanemu naciągowi. Sam lakier jest wysokiej jakości i położony równomiernie, co zapewnia dodatkową ochronę przeciwko zadrapaniu.
Czarna rączka wykonana z materiału sztucznego oraz gąbki, jest wygodna i zapewnia stosowny komfort trzymania. Dodatkowym aspektem zwiększającym estetykę jest umieszczone na górze, małe logo Wilsona oraz większe, ulokowane u spodu rękojeści.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Rakieta do tenisa ziemnego – Wilson Federer czy Drone Tour?

 

Droższy egzemplarz, czyli Wilson Drone Tour WRT57770 ma nieco bardziej stonowany charakter. W przypadku tej konstrukcji zastosowano mocniejszy materiał, jakim jest grafit i bazalt. Solidność wykonania: to tutaj słowa kluczowe. Dodatkowo, tworzywo Drone Tour jest ciemne i matowe – czym różni się od błyszczącego aluminiowego Federera.
Barwy, w jakich jest wykonana ta rakieta tenisowa dodają jej wyjątkowego charakteru. Popielato-czerwone napisy, które umieszczone są na długości całej konstrukcji są równie estetycznie wykonane, jak u omawianej wcześniej poprzedniczki. Szczególną uwagę przyciąga duże czerwone „W”, którym pokryty jest biały naciąg.
Chwyt jest znacznie pewniejszy, co zapewnia nieco grubsza gąbka pod materiałem oplatającym rękojeść. Dodatkowymi akcentami są tutaj loga firmy umieszczone pod rączką oraz w jej górnej części.

Cechy techniczne

W przypadku obu rakiet tenisowych mamy do czynienia z zaawansowanymi technologiami. Wilson Federer W/O CVR L3 /WRT30400U3 wyróżnia się systemem Stop Shock Pads, który ogranicza drgania, a nawet całkowicie je niweluje. Na uwagę zasługuje również technologia Volcanic Frame, która zwiększa stabilność konstrukcji.
Droższy model Wilson Drone Tour WRT57770, jak przystało na produkt dla zaawansowanych, posiada autorski system Hyper Hammer, przyczyniający się do przesunięcia wagi rakiety na jej głowę, co pozwala przenieść całą siłę na naciąg. Dodatkowo w procesie technologicznym BLX Wilson użyto najlepszej jakości kompozytów, które zwiększają kontrolę gracza nad sprzętem i minimalizują drgania.

Co jest znaczące, a różni te modele, to waga. Może wydawać się, że 25 g większej różnicy nie robi. Wystarczy jednak wziąć do ręki oba produkty i nagle zobaczymy, że słowa te nie są prawdą. W dotyku czuć, że tańszy model swoją wagę skupia na całości konstrukcji. W przypadku droższej rakiety – cały ciężar zwrócony jest ku główce i wyraźnie ją dociąża (tu widać działanie technologii Hyper Hammer). Na dłuższą metę to dla użytkownika bardzo istotny fakt.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Rakieta do tenisa ziemnego – Wilson Federer czy Drone Tour?

 

Obie rakiety różnią się również powierzchnią główki. Tańszy model z porównania, czyli Wilson Federer W/O CVR L3 /WRT30400U3 charakteryzuje dość duży rozmiar pola kontaktu
z piłką (110 cali2 / 710cm2). Przyczynia się to do precyzji odbicia i zmniejsza ryzyko chybienia. Droższy model posiada mniejszą główkę (100 cali² / 645 cm²). Dla zaawansowanych graczy jest to ważna informacja. Mniejsza głowa rakiety zdecydowanie zwiększa precyzję odbicia, dzięki czemu zawodnik może posłać piłkę w dowolny narożnik boiska.

Jak dobrać rakietę tenisową dla siebie?

JAK DOBRAĆ MODEL DLA SIEBIE

Obie rakiety, które porównaliśmy w tym zestawieniu są warte uwagi. Na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie wskazać istotnych różnic pomiędzy tymi konstrukcjami, co zdecydowanie działa na korzyść budżetowej wersji, a jednocześnie nie umniejsza prestiżu droższej. Różnice dostrzeżemy dopiero, gdy zabierzemy produkt na kort tenisowy i przetestujemy go w akcji. Jeśli jesteś graczem amatorem, a na boisku pojawiasz się okazyjnie – wybierz Wilson Federer W/O CVR L3 /WRT30400U3. Tańsza wersja idealnie sprawdzi się w trakcie spontanicznych setów
i pomoże wyrobić wprawę w rozgrywce.

Jeśli natomiast grasz w tenisa już jakiś czas, a na boisku jesteś dość często, bardzo dobrym wyborem będzie Wilson Drone Tour WRT57770. Lekka konstrukcja i precyzja wykonania zapewni komfort gry, jakiego oczekuje każdy profesjonalista. Dodatkowo zaskakująco niska waga sprawdzi się zarówno dla osób o nieco szczuplejszej budowie ciała, jak i kobiet.

Finalnie, decydując się na jeden z dwóch porównywanych produktów, nie ma mowy o rozczarowaniu. Każdy z nich jest wart swojej ceny.

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!