Grzegorz Krychowiak w PSG! Rekordowy polski transfer!

Paris Saint-Germain zapłaciło Sevilli aż 45 milionów euro za reprezentanta Polski, który był bohaterem pierwszej fazy mistrzostw Europy we Francji. Paryżanie skorzystali z klauzuli odstępnego, którą defensywny pomocnik miał wpisaną w kontrakcie.

 

Krychowiak, podobnie jak cała reprezentacja Polski, jest rewelacją pierwszej fazy turnieju we Francji. Po meczu z Irlandią Północną został uznany najlepszym zawodnikiem spotkania. W kolejnych, z Niemcami i Ukrainą, również spisywał się znakomicie.

Ale nie tylko świetne mistrzostwa Europy przesądziły o transferze do PSG. Z Sevillą Krychowiak dwukrotnie wygrał Ligę Europejską i był jednym z jej najlepszych piłkarzy. Jakiś czas temu stało się jasne, że chcąc się rozwijać, musi zmienić klub.

.

Doskonałe zagranie Sevilli

Sevilla o tym wiedziała i pół roku temu przedłużyła z nim kontrakt. Sprytnie, bo jednocześnie w nowej umowie znalazł się zapis, że potencjalny kontrahent musiałby wyłożyć 45 milionów euro. Hiszpański klub zarobiłby na transferze prawie dziesięciokrotność tego, co zapłacił (w 2014 roku Stade Reims dostało 5,5 mln euro za tego piłkarza).

Chętny znalazł się szybciej niż się spodziewano. Szejkowie z PSG sięgnęli głębiej do portfela i sypnęli gotówką. Tym samym Krychowiak stał się najdroższym defensywnym pomocnikiem na świecie!.

.

Padł polski rekord transferowy!

Pytanie tylko, jak odbije się to na formie zawodnika podczas Euro 2016. Rzadko zdarza się, by piłkarze zmieniali kluby w trakcie turnieju. O ile głowa Krychowiaka będzie skupiona na francuskich mistrzostwach, o reprezentację Polski możemy być spokojni.

Tymczasem Krychowiak stał się nie tylko najdroższym defensywnym pomocnikiem na świecie, ale też najdrożej sprzedanym polskim piłkarzem w historii.​

.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!