Oficjalna piłka Molten UEFA- recenzja

piłka molten UEFA baner-blog-1170x780

Dzisiaj skupiliśmy się profesjonalnej piłce Molten UEFA. Sprawdźcie, dlaczego jej premiera wywołała taką burzę i czy w ogóle warto ją mieć w swojej kolekcji.

Nowy lider na rynku?

W sezonie 2018/2019, w związku z zawarciem umowy partnerskiej, firma Molten Corporation została nowym, oficjalnym dostawcą piłki meczowej dla Ligi Europejskiej UEFA. Wszystkie mecze fazy grupowej, pucharowej oraz finał Ligi Europy UEFA będą rozgrywane z jej udziałem. Taka zmiana wywołała niemałą burzę, dlatego że wiąże się również z detronizacją dotychczasowego, wieloletniego partnera Ligi Europy UEFA i dostawcą piłek na to wydarzenie – adidasa.

Firma Molten funkcjonuje od 1958 r. i stale podnosi światowe standardy, wprowadzając innowacyjne rozwiązania technologiczne. Zasłynęła w światku sportowym dzięki piłkom ręcznym i koszykowym. W tym roku zrobiła krok milowy na drodze do ekspansji rynku. Jesteście ciekawi, jaka jest oficjalna piłka Molten UEFA? Koniecznie przeczytajcie.

Zobacz w sklepie sportbazar.pl

Energy Wave – nowa grafika

W grafice oficjalnej piłki Ligi Europejskiej na pierwszy plan wysuwa się wyrazisty, kontrastowy wzór nazwany przez producenta „Energy Wave” (tł. fala energii). Mocny pomarańczowy akcent uzupełniony czarną obwódką, jak możemy przeczytać u producenta, nawiązuje do losów klubów podczas rozgrywek Ligi Europy. Sinusoidalny kształt stanowi obraz wzlotów i upadków drużyn podczas walki o puchar. Charakterystyczny motyw z pewnością ułatwi zawodnikom śledzenie trajektorii lotu piłki, a fanom zapamiętanie marki…

Piłka Molten UEFA – warstwa zewnętrzna

Piłka Molten UEFA została zaprojektowana z myślą grze meczowej i treningowej na naturalnej murawie w różnych warunkach pogodowych. Piłka Ligi Europy przy pierwszym kontakcie sprawia wrażenie wyjątkowo solidnej. I taka właśnie jest! Została wyprodukowana z mocnej, ale i elastycznej skóry syntetycznej. Piłka jest zgrzewana termicznie. ACENTEC, czyli unikalna technologia klejenia zapewnia niemal idealnie gładką powłokę między łatkami. Takiego efektu nie można uzyskać, szyjąc piłkę ręcznie czy maszynowo. Wspomniana technologia daje użytkownikowi jednak coś jeszcze – ogranicza absorpcję wody z boiska, dzięki czemu piłka po grze na mokrej murawie nie zmienia swoich właściwości.

Struktura powierzchniowa łat jest niejednolita. Takie rozwiązanie redukuje turbulencje i stabilizuje lot, co w efekcie przekłada się na zwiększenie kontroli nad piłką. Już podczas pierwszego meczu zauważysz, że Twoje podania i strzały są bardziej precyzyjne.

Zobacz w sklepie sportbazar.pl

Jak rozpoznać piłkę najwyższej jakości?

Zawodnicy grający na najwyższym poziomie często zadają sobie pytanie, którą futbolówkę wybrać, by jeszcze bardziej podciągnąć jakość gry? Odpowiedź na to pytanie, wbrew pozorom, jest bardzo prosta. Tylko i wyłącznie piłkę, która posiada znak jakości FIFA. Emblemat to własny system certyfikacji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Opisywana przez nas oficjalna piłka Ligi Europejskiej posiada znak FIFA QUALITY PRO potwierdzający najwyższą jakość. Piłka spełnia zatem normy w zakresie wagi, kształtu, odbicia, wchłaniania wody i spadku ciśnienia.

Podsumowując, śmiało możemy potwierdzić tezę firmy Molten, że zaprojektowana przez nich piłka nożna stworzona została do „prawdziwej gry”. Ten produkt z pewnością umożliwi piłkarzom maksymalne wykorzystanie drzemiącego w nich potencjału. Za sprawą dodatkowego kartonika dołączonego do piłki, produkt również świetnie sprawdzi się jako gadżet kolekcjonerski lub jako prezent dla miłośnika futbolu.

Polecamy przeczytać:

Lanki Puma Future 2.1 Uprising Pack – komu polecamy ten model butów piłkarskich?

Bramka jest jedna, a piłki są dwie – którą wybrać? Piłka Adidas Telstar World Cup VS Nike Premiere League Ordem 4

Torba na siłownię – Nike vs adidas. Sprawdź, którą wybrać?

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!