Na sztuczną nawierzchnię turfy. Adidas F10 TRX TF czy Adidas Kaiser 5 Team?

Zasada jest jedna i prosta – buty do wszystkiego to buty do niczego. Jeśli najczęściej grasz w piłkę na twardej i sztucznej nawierzchni – kup turfy. Ich sekret tkwi w specjalnie zaprojektowanej gumowej podeszwie. Dzięki gęsto rozsianym wypustkom – zwiększa się przyczepność, a zmniejsza się ryzyko upadku. Ciężar ciała równomiernie rozkłada się na całej powierzchni podeszwy zapewniając dobry kontakt z gruntem i stabilność stopy.

Nie radzimy testować tradycyjnych korków w takich warunkach. To bardzo ryzykowne. Dlaczego?

 • Po pierwsze ze względu na duże prawdopodobieństwo poślizgu i kontuzji.
 • Po drugie – gra na twardej nawierzchni w równie twardych butach wywoła duży dyskomfort, obciążenie stawów, brak amortyzacji podczas biegu i odciski na stopach.

Rynek obuwia sportowego jest bardzo nasycony. W sklepach tradycyjnych i internetowych możemy wybierać spośród dziesiątek par, różnych rodzajów butów. Kryterium najbardziej wpływające na zakup to oczywiście… cena. SportBazar prezentuje dziś dwa popularne modele Adidasa. Porównamy i doradzimy, co warto kupić, w zależności od grubości portfela i potrzeb 🙂

wspolne

.

Dla kogo Adidas F10 TRX TF?

Adidas F10 TRX należy do linii F50, którą reklamuje sam Messi. Czy to oznacza, że obuwie nadaje się do profesjonalnej gry? Oceńcie sami, na podstawie wyróżnionych przez nas zalet.

 1. Podeszwa butów ma specjalny system amortyzacyjny EVA, kluczowy podczas gry na twardej nawierzchni. Szybko odczują to zwłaszcza kolana, które często pobolewają, kiedy stosujemy złe obuwie. Guma, z której wykonana jest podeszwa jest dość twarda, dlatego buty nie są tak elastyczne, jak w wyższych modelach. Ma jednak dwie duże zalety: zapewnia dobry kontakt z podłożem i jest odporna na ścieranie. Gęstość i ułożenie wypustek zapewnia stabilną grę, maksymalną przyczepność i przyspieszenie.
 1. Cholewa butów została wzmocniona, w porównaniu z niższymi modelami. Syntetyczna skóra jest odporna na przetarcia podczas długiego użytkowania. Jest też na tyle elastyczna, by nie ocierać stóp.
 1. Dużym plusem jest materiał, z którego wykonane są Adidas F10 TRX. Jest cienki, a zatem waga obuwia (w połączeniu z dobrze zaprojektowaną podeszwą) jest niska. To zaś zapewnia zwrotność na boisku i szybkość. Uwaga! Niektórzy użytkownicy narzekają na grubość materiału, wskazując na jego mniejszą wytrzymałość. Buty wyposażono w system AGION, który jest strażnikiem higieny 🙂 Dzięki odpowiedniej wentylacji i właściwościach antybakteryjnych, system nie pozwala na rozwój bakterii oraz nie wchłania potu. Wspomniany materiał ma jeszcze jedną, bardzo praktyczną zaletę. Jest śliski! Wyczyszczenie największych zabrudzeń nie stanowi problemu. Wystarczą mokra szmatka i mydło.
 1. Wkładki w tym modelu wykonane są z miękkiej pianki, która dopasowuje się do stopy. Dzięki temu użytkownik unika otarć. Minusem może być jednak brak przytwierdzenia wkładki do buta.
 1. Ostatni, ale ważny plus to… wygląd! Asymetryczne wiązania, ciekawie dobrana kolorystyka i dbałość o detale powoduje, że Adidas F10 TRX świetnie prezentuje się nie tylko na boisku, ale i na ulicy 🙂

 

………………trx10zgiecietrx10podeszwatrx10wnetrze

 

Adidas F10 TRX to dobry wybór dla amatorów i półprofesjonalistów, trenujących kilka razy w tygodniu. Kup je, jeśli zależy ci na: przyczepności, lekkiej wadze i wyglądzie.

.

Adidas Kaiser 5 Team – czy warto?

Dobra jakość w mistrzowskim wydaniu. Znak rozpoznawczy Adidas Kaiser 5 Team z serii Mundial Team to dbałość o detale. Co je wyróżnia?

 1. Naturalna skóra. Dzięki niej obuwie jest miękkie i z łatwością dopasowuje się do nogi. Odparzenia, otarcia i odciski – wykluczone. Obszycia i wykończenia gwarantują niską ścieralność, nawet podczas długotrwałego używania. Duża elastyczność buta zapewnia zwiększone czucie piłki.
 1. Podeszwa obuwia z gęsto rozsianymi wypustkami jest wykonana z miękkiego, ale bardzo trwałego kauczuku. Amortyzacja podczas biegu jest na wysokim poziomie, a tworzywo nie traci swoich właściwości nawet pomimo częstych treningów na bardzo twardej czy zmrożonej nawierzchni. Duży atut to pochłaniane wstrząsów.
 1. Dodatkowe przeszycia na czubku wpływają pozytywnie na wytrzymałość i zapobiegają „rozchodzeniu się” obuwia. Bywa, że skóra podczas długotrwałego użytkowania traci swoją formę. Dodatkowe prostopadłe przeszycia mają pomóc zachować pierwotny kształt.
 1. Podobnie jak w modelu Adidas F10 TRX – Kaiser ma wkładkę wykonaną w technologii EVA, która ma dwa zadania: dostosować się do stopy i zamortyzować uderzenia o podłoże. To, co wyróżnia na plus Kaisera to przymocowanie na stałe wkładki do buta. Dzięki temu nie ma możliwości, by wkładka zmieniała położenie wewnątrz buta podczas gry.
 1. Waga to sprawa bardzo indywidualna i (niestety) nie największy atut Kaiserów. Buty są cięższe od Adidas F10 TRX. Niektórzy piłkarze twierdzą jednak, masywność podeszwy i trwałość naturalnej skóry rekompensują te kilka gramów więcej.
 1. Adidas Kaiser 5 Team wygląda świetnie 🙂 Klasyczna kolorystyka i diznajnerskie szczegóły zadowolą najbardziej wymagającego fana „trzech pasów”. To, co może razić czułe oko to klej, który widać miejscami na łączeniu czubków z podeszwami.

 

………………kaiserpodeszwakaiserwnetrzekaiserzgiecie

 

Adidas Kaiser 5 Team będzie dobrym modelem dla półprofesjonalistów, którzy oczekują miękkiego, ale solidnie wykonanego obuwia. Wygoda użytkowania to, w naszej ocenie, największa zaleta Adidas Kaiser 5 Team.

.

Porównanie Adidas F10 TRX i Adidas Kaiser 5 Team

 

Adidas F10 TRX TF

Adidas Kaiser 5 Team

Zalety

Wady

Zalety

Wady

 • Przyczepność
 • Waga
 • Wygląd
 • Twarda podeszwa
 • Cienka syntetyczna skóra
 • Solidne wykonanie
 • Naturalna skóra
 • Miękka podeszwa
 • Waga

 

Cena: 79zł 

Cena: 339zł

halówki i turfy SportBazar

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!