Gdzie pod namiot w Polsce? 5 najciekawszych miejsc z polami namiotowymi

Gdzie pod namiot w Polsce 5 najciekawszych miejsc z polami namiotowymi

Na horyzoncie widać już lato. Ci, którzy zamiast luksusu pięciogwiazdkowych apartamentów, wolą surowe warunki i bliski kontakt z przyrodą, z pewnością już wkrótce wyciągną z piwnic lub strychów namioty. Nocleg pod płótnem ma w sobie coś magicznego i powoduje przyjemny dreszczyk emocji, niezależnie od wieku. Wiemy już zatem co, pozostaje pytanie – gdzie pod namiot? Podpowiadamy interesujące pola namiotowe w Polsce.

5. Gdańsk-Stogi

Pola namiotowe w Polsce, i to wielkim mieście? Niby czemu nie? To znakomita alternatywa cenowa dla gdańskich hoteli i pensjonatów, które w sezonie potrafią dać po kieszeni. Nadmorska dzielnica Stogi zapewnia całkiem przyjemną plażę i bliskość lasu. Cisza i spokój, a jeśli tego zapragniesz – także rozrywka. Tramwajem dojedziesz stąd do centrum Gdańska w pół godziny.

Teren gdańskiego pola kempingowego jest nieźle zagospodarowany. Obejmuje oczywiście także węzły sanitarne, w których podróżujący w miarę komfortowo – jak na namiotowe warunki – można się odświeżyć. Gdańsk to najlepsze potwierdzenie, że kempingową przygodę można przeżyć także w metropolii, jako mieszczuch.

4. Puławy

Pole kempingowe w Puławach zachwyca fantastycznym położeniem, w bezpośrednim sąsiedztwie koryta Wisły. Nowoczesny obiekt z bardzo dobrą infrastrukturą zapewnią namiotowiczom całkiem ciekawe warunki. To miejsce, gdzie pod namiot możesz śmiało zabrać również miłośników kina – co roku, rzut beretem od Puław – w przepięknym Kazimierzu Dolnym odbywa się znany festiwal filmowy Dwa Brzegi.

Dla podróżujących z plecakiem Puławy to znakomita baza wypadowa. Podróże po regionie w harcerskim stylu można rozpisać w bardzo bogaty scenariusz – Nałęczów, Czarnolas, czy Gołąb. Pomysłów na atrakcje na pewno Ci tu nie zabraknie.

3. Sandomierz

Sandomierz, miasto Ojca Mateusza, a przede wszystkim jeden z najpiękniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. To nie tylko wspaniała architektura, ale też piękna okolica. W samym Sandomierzu też znajdziemy przyjemne, położone nieco na uboczu miejsce, gdzie można rozbić namiot.
Po całodniowym eksplorowaniu okolicy, szczególnie dobrze smakują kiełbaski przyrządzone na ognisku. W Sandomierzu łatwo znaleźć podobnych sobie pasjonatów – tu też nawiązuje się niekiedy przyjaźnie na całe życie.

2. Niedzica

Gdzie pod namiot? Wielu automatycznie pomyśli – oczywiście w góry. Trudno się dziwić, bowiem takie wyprawy momentalnie przywodzą na myśl magiczne podróże naszych rodziców z lat, gdy infrastruktura hotelowa nie była jeszcze tak rozwinięta. Południe Polski oferuje wiele znakomitych pól kempingowych. Wyróżniamy Niedzicę, gdzie nietrudno o gościnną atmosferę, jeszcze łatwiej o fantastyczne widoki.

Widok budzących się do życia Pienin w blasku porannego słońca to najlepsza nagroda dla wytrawnych podróżników. W takich warunkach chce się nocować. Z takimi widokami, najskromniejsza nawet wycieczka będzie podróżą życia.

1. Mielno

Mielno namiotami stoi i jest jednym z najczęstszych celów wakacyjnych podróży. Wypoczynek nad samym Bałtykiem, na świeżym powietrzu to gwarancja udanych wakacji. Mimo tłumu turystów, można tu poczuć sielski, kameralny klimat i bawić się naprawdę dobrze.

 

Warto przybyć do Mielna z namiotem, zwłaszcza, że w sezonie ceny tradycyjnych noclegów są naprawdę wysokie. Na polu kempingowym historie opowiadane do późna w nocy przy trzaskach ogniska, będą naprawdę niepowtarzalne.

Pola namiotowe w Polsce i sam pomysł na takie lekko „survivalowe” wakacje niektórych przerażają, innych nęcą. Wielu nie wyobraża sobie innej formy nocowania na wyprawach wakacyjnych. Trudno zliczyć ciekawe miejsca, które nie zmieściły się w tym krótkim poradniku. Podróżujecie w ten sposób? Podzielcie się z innymi swoimi ulubionymi miejscówkami w komentarzu.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!