Marka kultowa vs niszowa. Halówki do 200 zł: Adidas Ace 17.4 VS Joma MUNDIAL 604

BUTY ADIDAS ACE 17.4

Sezon na futsal w pełni! Jeśli nie lubisz grać na wietrze i śniegu, postaw na sprawdzone halówki. Sprawdzamy 2 budżetowe modele halówek do 200 zł: ADIDAS oraz JOMA. Która marka wypadnie korzystniej w tym starciu? Czy warto, mając do dyspozycji niższą kwotę, inwestować w obuwie mniej znanej marki?

Halówki do 200 zł ADIDAS – rekomendowane przez najlepszych

Halówki Adidas z kolekcji Pyro Storm firmowane są nazwiskiem Paula Pogby – pomocnika w angielskim klubie Manchester United oraz reprezentacji Francji. Pogba jako uznany gracz: srebrny medalista Mistrzostw Europy 2016 i złoty medalista Mistrzostw Świata U-20 2013 jest nie tylko twarzą, ale i „stopą” tych butów – trenuje w tym modelu, co już samo w sobie jest pewną rekomendacją. Można je też zobaczyć na nogach Mesuta Ozila, pomocnika Arsenalu.

Zobacz w sklepie Sportbazar!

BUTY ADIDAS ACE 17.4BUTY ADIDAS ACE 17.4Halówki JOMA – niszowa marka z historią

Halówki JOMA nie mają za sobą takich nazwisk i piłkarskich pleców jak model ADIDAS. Firma ma jednak ciekawą historię. Trudno uwierzyć, że marka założona w Hiszpanii w 1965 r. zaczynała od manufaktury liczącej 8 osób! JOMA obecnie ubiera lekkoatletów (10% wszystkich zawodników podczas mistrzostw w Rio w 2016) i takie drużyny piłki nożnej jak np. Valencię, uważaną za jedną z najlepszych hiszpańskich ekip.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

BUTY JOMA MUNDIAL 604BUTY JOMA MUNDIAL 604

Wszystkie kolory tęczy na boisku

Moda na neonowe kolory w sporcie zdaje się nie mijać – ma to też zastosowanie praktyczne, gdyż buty w tak odblaskowym odcieniu pomarańczu z pewnością wyróżnią się na hali wśród innych halówek i strojów w bardziej stonowanych kolorach. Sztuczne tworzywo w pomarańczowym kolorze połączone jest tu z błyszczącymi czarnymi akcentami – jak dla mnie, trochę za dużo się tu dzieje. Materiał, z którego uszyte są buty, jest jednak miękki i łatwo poddaje się w dotyku. Dlatego też łatwiej (w porównaniu z JOMA) je założyć i zdjąć.

Model JOMA pod względem ilości przeszyć, kolorystyki (niebieski, pomarańcz, zieleń) i ozdób jest jeszcze bogatszy niż halówki ADIDAS – również chętnie okroiłbym go o kilka zbędnych detali. Materiał, z którego są wykonane, jest jednak mniej plastyczny niż w halówkach ADIDAS (jest sztywny), a liczne przeszycia, jeśli gracz ma wrażliwe stopy, mogą podczas biegania na dłuższą metę obcierać.

Liczy się wnętrze – sprawa wysokiej wagi

Halówki JOMA z uwagi na bogatą tradycję produkowania butów dla lekkoatletów i w przypadku halówek kładzie nacisk na anatomiczne wyprofilowanie podeszwy – zakładając na jedną nogę model JOMA Mundial 604, a na drugą ADIDAS Ace 17.4, daje się pod tym względem wyczuć różnicę. Buty JOMA są lepiej wyrzeźbione, jeśli chodzi o podeszwę.

Skorzystaj w sklepie Sportbazar!

 

BUTY ADIDAS ACE 17.4BUTY ADIDAS ACE 17.4
Halówki do 200 zł marki ADIDAS zyskują za to punkty za… lekkość. Buty ważą ok. 300 g. W porównaniu z butami JOMA to kategoria piórkowa. Ich waga przekłada się w prostej linii na szybkość i zwrotność – buty nie ciążą tak, jak halówki niszowej marki, które są cięższe (w dużej mierze dzięki solidnej podeszwie). Tworzywo, z którego wykonane są halówki ADIDAS jest też cieńsze, dzięki czemu lepiej można poczuć piłkę podczas gry.

Punkty dla obu graczy

W halówkach JOMA nie zapomniano jednak o udogodnieniach dla piłkarzy – są one wyposażone są w specjalny element podeszwy Rotation, który wspomaga zwrotne i rotacyjne ruchy zawodnika. Nie ma go model ADIDAS, jednak wspomniana wyżej waga tego modelu wiele ułatwia. Oba modele z gumową solidną podeszwą wykonaną w technologii NON MARKING mają porównywalną przyczepność do podłoża i nie zostawiają śladu na hali. Dodatkowo mocno trzymają kostkę w ryzach.

Halówki do 200 zł? Każdemu według potrzeb

Zarówno halówki ADIDAS, jak i JOMA są wykonane z dbałością o każdy detal – widać to, jeśli dokładniej przyjrzymy się szyciom i łączeniom poszczególnych elementów. Graczom, którzy na halę wybierają się od czasu do czasu, nie mają wielkich potrzeb i są przyzwyczajeni do cięższego obuwia piłkarskiego, rekomendujemy halówki do 200 zł marki JOMA. Jeśli jednak podchodzisz do sprawy ambitniej i zależy Ci na czymś więcej niż na rekreacji – idealne do rozwijania umiejętności będą buty ADIDAS.

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Narty, sanki, a może 2 w 1? – sprawdzamy nartosanki Hamax Sno Blade
2. Zrobi Ci się ciepło z wrażenia. Kurtka narciarska 4F H4Z17 KUMN002
3. Tańsze czy droższe? Jazda na łyżwach – Roces vs SMJ

2 komentarze
 1. Wojtek

  Odkąd kupiłem pierwsze moje Jomy u Was – tak też przy nich zostałem. Obecnie mam na halę Top Flexy, wcześniej miałem dwukrotnie Super Regate. Jednak Top Flexy są zdecydowanie lepsze. Wcześniej miałem coś z Adidasa i Nike, niestety, uważam, że Joma bije ich na głowę. Teraz przymiarka do Top Flex Turf. Polecam zdecydowanie tą markę.

  15 stycznia 2018 at 09:32
  • SportBazar

   Czyli jednak dla niektórych skromna Joma – Dawid wygrywa pojedynek z Goliatem-gigantem 😉 Dzięki za cenną opinię!

   13 lutego 2018 at 10:00

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!