Hulajnoga dla dorosłych. Dwa modele od Spokey

Wiosna sprzyja aktywności fizycznej. Jeśli myślałeś o przerzuceniu się na hulajnogę, sprawdź, którą z propozycji warto wybrać. Dziś prezentujemy wam dwie. Obie w różnych cenach, przeznaczone dla użytkowników o różnych potrzebach. 

.

Jaka hulajnoga?

Pytanie na dobry początek: do czego potrzebujesz hulajnogi?

 • Do jazdy, czyli hulajnogi transportowej?

To taka, która zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Dojedziesz nią do pracy i szkoły. Ma duże koła i – coraz częściej – jest elektryczna.

 • Jednośladu rekreacyjnego dla dzieci?

Zainteresuje tych, którzy szukają prezentu dla swoich pociech. Wybierając je, zwróć uwagę na jakość kółek i wykończenie elementów.

 • Hulajnogi wyczynowej, dla kochających dreszczyk emocji?

Ollie i boneless to tricki, które już znasz? A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę na hulajnodze? Przed takim zakupem warto sprawdzić specyfikację produktu. Sprzęt typu stunt powinien być rozważnie dobrany pod twoje wymagania. 

Sprawdziliśmy wytrzymałość hulajnogi wyczynowej Spokey Boose i stylowej Spokey Toxic. Pierwsza z nich podbije serca początkujących driftowców. Druga – to propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić popołudnie.

 

h_IMG_3012_a

.

Spokey Boose. Czy na pewno do jazdy wyczynowej?

 1. Aluminiowe, średnio twarde kółka o średnicy 100mm. Duże koła są mało zwrotne. Te do jazdy wyczynowej powinny mieścić się w przedziale 98-110mm, są więc idealne. Ich największą wadą jest aluminiowy rdzeń, dużo mniej trwalszy niż ten wykonany z metalu. Element szybciej się zniszczy, a co gorsze, może doprowadzić do kontuzji. Warto pamiętać, że kółka do jazdy wyczynowej powinny zawierać się w przedziale 86A-100, a zastosowane w tym produkcie sprawdzą się tylko na asfalcie.
 1. Za lekka. Waga – zaledwie 3 kg – powinna zniechęcić zaawansowanych wyczynowców do tego sprzętu. Stunty powinny być cięższe, zwłaszcza, jeśli masz w planach wykonywać trudniejsze tricki.
 1. Całość wykonana z aluminium, o nieestetycznym wykończeniu. W szczególności widać to przy widelcu i z drugiej strony decka.
 1. Deck ma standardową długość. Sprawdzi się głównie w jeździe streetowej – znacznie wygodniej wykonasz kombinacje na poręczy czy murku. O ile jego specyfikacja techniczna nie jest najgorsza, dizajn pozostawia wiele do życzenia. Na awersie podestu znajdziemy antypoślizgową wykładzinę z grafiką, która nie każdego zachwyci.
 1. Maksymalna wysokość kierownicy w tym modelu to zaledwie 80 cm. Pamiętaj o zasadzie, zgodnie z którą kierownica powinna sięgać do pachwiny i wyżej, dla ochrony twojego kręgosłupa. Dla wielu Spokey Boose będzie nieodpowiednia właśnie przez to, że jest zbyt niska.
 1. Gumowe ochraniacze na dłonie, mimo że mniej wygodne, będą lepsze dla wyczynowców. Wszystko za sprawą materiału, który jest mniej podatny na zniszczenia.

……………….h_IMG_3008_ah_IMG_3010_ah_IMG_3009_a

.

Spokey Boose to najlepszy prezent dla początkujących wyczynowców. W szczególności: młodych i stosunkowo niskich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem.

 .

Spokey Toxic. Bezpieczeństwo i wygoda

Duże kółka i taśma do przenoszenia sprzętu to najjaśniejsze elementy tego modelu.

 1. Złożona przez producenta. Na dobry początek warto wybrać właśnie tego typu modele. Dzięki temu na Spokey Toxic czujemy się pewnie i nie boimy się, że któryś z elementów się obluzuje.
 1. Taśma do przenoszenia, z obustronnymi karabinkami. Nie tylko wygodnie przeniesiemy sprzęt po skończonym treningu, ale również przypniemy hulajnogę w komunikacji miejskiej czy w samochodzie, tym samym chroniąc ją przed uszkodzeniami.
 1. Tylny hamulec łyżkowy zapewni komfort i stabilizację. Jest na tyle duży i w dostępnej dla stopy strefie, że jego użycie nie będzie uciążliwe w trudnej sytuacji.
 1. Ogromne, średnio twarde kółka jako gwarant przyjemnej jazdy. Hulajnogi rekreacyjne powinny mieć ponad 120 mm średnicy, aby zapewnić komfort. Producent tego jednośladu zadbał o to, żeby ten model miał aż 200 mm.
 1. Prawie 4 kg wagi Spokey Toxic zniechęci tych, którzy cenią sobie mobilność. Hulajnoga jest dosyć ciężka. Niestety, wszystkie przydatne elementy i udogodnienia sporo ważą, przez co sprzęt sporo traci.
 1. Miłe w dotyku i wygodne ochraniacze na dłonie są mało użyteczne na co dzień. Łatwo o zabrudzenia, a ich usunięcie będzie znacznie trudniejsze do usunięcia. Musisz się liczyć z tym, że ten element będziesz często wymieniać.

………………. h_IMG_3023_ah_IMG_3021_ah_IMG_3020_a

.

Spokey Toxic zaprojektowano dla tych, którzy potrzebują niezawodnego środka transportu. Jazda na niej jest komfortowa i bezpieczna. 

.

.

Porównanie Spokey Boose i Spokey Toxic

Spokey Boose Spokey Toxic

Zalety

Wady

Zalety

Wady

 • Kółka optymalnej wielkości dla początkujących
 • Deck odpowiedniej długości
 • Nieestetyczne wykonanie
 • Zbyt lekka
 • Duże kółka
 • Hamulec łyżkowy
 • Taśma do transportu
 • Ciężka
Cena: 279 zł 

Cena: 259 zł

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!