Najpiękniejsze plaże w Polsce. Top 10

Wybierasz się na urlop nad morze, ale wiesz, gdzie zarezerwować nocleg? W strefie nadmorskiej leży wiele urokliwych miejscowości, a każda z nich ma do zaoferowania coś innego, więc wybór wcale nie jest prosty. Żeby go ułatwić, przedstawiamy najpiękniejsze plaże w Polsce. W naszym zestawieniu znalazło się 10 lokalizacji.

Najpiękniejsze plaże w Polsce – gdzie nad polskie morze?

Bardziej na wschód, raczej na zachód, a może w centralnej części? Gdzie nad polskie morze w tym sezonie? W którym kierunku się wybrać, by trafić na najpiękniejsze plaże w Polsce? Jeśli przy okazji każdego wyjazdu zadajesz sobie pytanie: gdzie nad polskie morze, to warto sprawdzić nasz krótki przewodnik. Nadmorskich miejscowości jest naprawdę wiele i każda kusi swoimi atrakcjami, ale do ścisłej czołówki właściwie od lat należą te same plaże nad Bałtykiem.

1. Krynica Morska

Na plaży w Krynicy Morskiej turystów zachwyca przede wszystkim ciepła woda. Z racji tego, że Krynica Morska jest położona nad płytką Zatoką Gdańską, jej wody są dużo cieplejsze, niż wody innych nadmorskich miejscowości. Drugim atutem tej plaży jest duża szerokość, a odcinek plaży o długości 500 metrów, jest strzeżony. Ten odcinek jest najmocniej oblegany, ale Krynica Morska ma też dzikie odcinki plaż gwarantujące większy spokój i prywatność.

 

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCHzhfPGAfXy0Ee19BfoHt9w

2. Rewal

Plaża położona we wsi Rewal jest bardzo urokliwa, ale jednocześnie mniej oblegana, dzięki czemu cieszy przede wszystkim te osoby, które oczekują bardziej kameralnego odpoczynku. Bez wątpienia największą zaletą plaży w Rewalu jest duża szerokość. Mieści się tam naprawdę wiele leżaków i parawanów, a dodatkowo plaża ta jest bardzo czysta. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać nad morze, to bez wątpienia warto wybrać właśnie Rewal. Tamtejsza plaża jest w wielu miejscach oparta o klif, a w głębi lądu znajdują się piękne wydmy. Kąpielisko obejmuje 300 metrów linii brzegowej, a w szczycie sezonu są tam zjeżdżalnie wodne, dmuchane zamki i wypożyczalnia skuterów wodnych.

 

Źródło: http://www.rewal.net.pl 

3. Mielno

Plaża w Mielnie jest bardzo czysta, a dodatkowo strzeżona. W pobliżu plaży znajdują się liczne punkty gastronomiczne, w tym smażalnie ryb oraz bary szybkiej obsługi. Uroku plaży w Mielnie dodają drewniane falochrony, na których chętnie siadają rybitwy oraz mewy. Ta plaża w przeważającej części jest piaszczysta, ale znajduje się na niej również odcinek kamienisty. Plaże nad Bałtykiem w Mielnie w zależności od miejsca mają od 30 do 45 metrów szerokości. W Mielnie wzdłuż plaży biegnie promenada spacerowa, a przy plaży działają wypożyczalnia leżaków i sprzętu wodnego oraz boisko do siatkówki. Ze względu sporą ilość pubów i dyskotek oraz liczne imprezy pod gołym niebem w sezonie Mileno stanowi prawdziwy raj dla młodych ludzi.

Źródło: https://www.mielno.com.pl/

4. Międzyzdroje

Międzyzdroje przyciągają każdego roku tysiące turystów, a to wszystko za sprawą Festiwalu Gwiazd, jaki odbywa się w tej miejscowości. Międzyzdroje i wszystkie jego plaże są w całości położone na wyspie Wolin, na której znajduje się też 30 pomników przyrody – w tym najstarszy z nich – dąb szypułkowy „Regalinda” liczący sobie od 350 do 400 lat. W Międzyzdrojach znajduje się też słynna na całą Polskę Promenada Gwiazd – deptak, na którym co roku przybywa odcisków dłoni sławnych osób. Swoje gwiazdy na deptaku mają między innymi Agnieszka Włodarczyk, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Jan Machulski, Roman Polański i Anna Dymna.

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCpAWr4bS–pdTKv6eyQ5d2g

5. Hel

Półwysep Helski robi niesamowite wrażenie. Sam Hel jest z trzech stron otoczony Morzem Bałtyckim. Część plaży od strony Zatoki Gdańskiej jako jedyna w Polsce jest strzeżona przez ratowników z psami. Z kolei plaża od strony morza jest szersza i rozpościera się z niej fantastyczny widok na Bałtyk. Hel ma tę przewagę nad innymi plażami, że w pobliżu jest naprawdę mnóstwo restauracji, barów i sklepów z dowolnym asortymentem.

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCslV5BQg8GE3X4rYYxzSKjA

6. Jurata

W naszym rankingu „Najpiękniejsze plaże w Polsce” oczywiście nie mogło zabraknąć również Juraty. Plaż w Juracie nie da się pomylić z żadnymi innymi. W Juracie można skorzystać z uroków dwóch plaż. Szersza plaża jest mocniej oblegana, głównie przez wzgląd na liczne bary. Węższa plaża zlokalizowana nad Zatoką Pucką jest prawdziwym rajem dla wind i kitesurferów. Pomiędzy Juratą a Jastarnią jest też zlokalizowany specjalny odcinek plaży dla turystów z psami.

fot. www.jurata.com

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCAzkbIshc2GnfmxwhhkeN6g

7. Stegna

Stegna może się pochwalić zjawiskową czternastokilometrową plażą. Ta plaża jest bardzo piaszczysta i ma szerokość 30 metrów. W Stegnie do pływania przeznaczono strzeżone 400-metrowe kąpielisko a żeby dojść do plaży, trzeba odbyć spacer przez las i wydmy. Dzięki łagodnemu zejściu do wody oraz licznym puntom gastronomicznym i atrakcjom dla dzieci Stegna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCqx-ZSteZ3IgF39vlWVz5nQ/featured

8. Sopot

Na plaży w Sopocie znajduje się najdłuższe molo w Polsce i miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, którzy chcą się opalać i pluskać w ciepłej (miejmy nadzieję przez cały sezon) wodzie. Na plaży w Sopocie znajduje się mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, a dodatkowo ta plaża sąsiaduje z „Monciakiem” – popularnym deptakiem. Warto zauważyć, że Sopot jest jednocześnie uzdrowiskiem, które chętnie odwiedzają kuracjusze. Przy plaży w Sopocie zlokalizowany jest też mały basen ze słodką wodą przeznaczony dla najmłodszych turystów.

 

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCROayWg8CgJWNG83MPpz-5A

9. Ustka

Plaża w Ustce składa się z dwóch części – Wschodniej i Zachodniej. Zdecydowanie więcej turystów jest zawsze na plaży Wschodniej, bo ma ona zdecydowanie więcej atrakcji. W tej części znajduje się między innymi latarnia morska, uzdrowisko oraz promenada z 1875 roku. Plaże nad Bałtykiem w miejscowości Ustka są doceniane głównie ze względu na czystość wody oraz piasku. Bogata oferta gastronomiczna i duża baza noclegowa sprawiają, że Ustka jest w stanie każdego roku obsłużyć całe tłumy turystów.

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCg83UIVz-NLsU_qteIYcQbQ

10. Władysławowo

Władysławowo, mimo iż znalazło się na końcu naszej listy, jest jedną z najchętniej odwiedzanych nadmorskich miejscowości. Każdego roku tysiące turystów odwiedza to piękne polskie wybrzeże. Plaża we Władysławowie ciągnie się aż przez 23 km, a poszczególne odcinki cechują się dużą różnorodnością, również w zakresie nawierzchni (miejscowość oferuje zarówno plaże piaszczyste, jak i kamieniste). Przestrzeń dla siebie znajdą tu zarówno turyści ceniący tętniące życiem miejsca, które wabią dodatkowymi atrakcjami takimi jak dmuchańce czy bliskie sąsiedztwo obiektów gastronomicznych, jak i przyjezdni preferujący bardziej zaciszne lokalizacje. Plaża i okolice plaży we Władysławowie zachwycają licznymi atrakcjami oraz występami artystycznymi.

Źródło: https://youtu.be/mA_sqR-kjZg

 

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Przeczytaj więcej na temat turystyki w Polsce:

Gdzie pod namiot w Polsce? 5 najciekawszych miejsc z polami namiotowymi

Najpiękniejsze szlaki górskie w Polsce. Ranking tras

 

2 komentarze
 1. Pamela

  A to pierwsze zdjęcie jest z jakiego miasta? 🙂

  27 maja 2020 at 20:42
  • SportBazar
   SportBazar

   Lubiatowo 😉

   28 maja 2020 at 08:20

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!