10 najlepiej opłacanych piłkarzy świata

W czołówce najlepiej zarabiających piłkarzy świata od lat nie ma zmian. Dominuje para Cristiano Ronaldo – Lionel Messi, która na prowadzeniu zamienia się w zależności od tego, kto właśnie dostał podwyżkę za przedłużenie kontraktu.

W czołowej „dziesiątce” aż pięciu piłkarzy pochodzi z hiszpańskiej Primera Division, czterech z angielskiej Premier League, a jeden z francuskiej Ligue 1. Aktualnie na prowadzeniu jest wielki Portugalczyk, ciekawe jest, kto jest za wielką dwójką piłkarzy.

1. Cristiano Ronaldo80 mln dolarów rocznie

W sezonie 2015/2016 CR7 zarobi 80 mln dolarów, z czego 52 mln będą pochodziły z kontraktu i premii, jakie otrzyma od Realu Madryt. Kolejne 28 mln Cristiano zgarnie z kontraktów reklamowych. Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro bazuje na umowie prolongowanej w 2013 roku, zgodnie z którą do 2018 roku Real wypłaci mu aż 206 mln dolarów! Z dochodów reklamowych brylują te z kontraktów z Nike, Tag Heuer, Herbalife i za promowanie bielizny CR7.

Cristiano lubi zaszaleć, ostatnio zdecydował się na zakup hotelu w Monte Carlo za bagatela – 140 mln dolarów. Na pocieszenie po porażce z Messim w walce o Złotą Piłkę kupił sobie Porsche 911 Turbo S, które rozpędza do „setki” w 2,8 sekundy, a potrafi mknąć 330 km/h.

 

2. Lionel Messi 64.7 mln dolarów

Lionel Anfres Leo Messi Cuccittini od Barcy otrzymuje 41.7 mln dolarów, a z reklam inkasuje kolejne 23 mln.Poza boiskiem, wielki Argentyńczyk najwięcej zarabia, promując Adidasa i Turkish Airline.

Niedawno świat obiegła wiadomość, że Leo nabył za 50 mln dolarów najdroższy samochód świata – Ferrari 335 S Spider Scaglietti, czym jednak do dzisiaj się nie pochwalił. Z prostego powodu – w odróżnieniu od CR7 Leo nie lubi rozgłosu.

 

3. Zlatan Ibrahimović40.4 mln dolarów

„Ibra” – tytułem kontraktu z PSG podnosi z murawy 36.4 mln dolarów, a kolejne cztery miliony wpadają mu na konto z działalności reklamowej. Szwed jest twarzą Nike’a i Volvo. Za udział w reklamie samochodów otrzymał 1,8 mln dolarów.

 

4. Gareth Bale – 36.4 mln dolarów

Gareth Frank Bale jest najdroższym piłkarzem świata, ale do najlepiej zarabiających brakuje mu sporo i pewnie nigdy ich nie dogoni. Tym bardziej, że w Realu Madryt dostał łatkę kontuzjogennego. „Królewscy” pewnie nigdy nie odzyskają zainwestowanych w niego 110 mln euro.

Bale inkasuje 25.4 mln dolarów z kontraktu i kolejne 11 mln z reklam, m.in. Adidasa, EA Sports i producenta napojów Lucozade.

 

5. Radamel Falcao – 35.4 mln dolarów

Radamel Falcao Garcia Zarate gra obecnie w Chelsea Londyn, dokąd został wypożyczony przed sezonem z Monaco, z opcją pierwokupu. Londyńczycy płacą mu 32.4 mln dolarów, a kolejne trzy miliony otrzymuje z reklam.

 

6. Neymar – 33.6 mln dolarów

Neymar da Silva Santos Junior w Barcelonie zarabia 17.6 mln dolarów, a niewiele mniej – 16 mln dolarów inkasuje od sponsorów. Neymar jr. Jest twarzą Nike, Panasonica i Volkswagena.

Uwielbia samochody, ma ich kilka, na czele z Porsche Panamerą, Audi R8 GT, który rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 3.4 sekundy, a pędzić nim można nawet 320 km/h.  Najlepiej opłacany Brazylijczyk w Europie ma też superszybki jacht za osiem milionów dolarów, ma także do dyspozycji helikopter.

 

7. Wayne Rooney – 23.4 mln dolarów

Największa gwiazda Manchesteru United z klubu otrzymuje 18.4 mln dolarów, a kolejne pięć milionów płacą mu sponsorzy. Wayne jest twarzą takich firm jak: Nike, Samsung i Harper Collins.

 

8. Sergio „Kun” Aguero – 23.3 mln dolarów

Argentyńczyk 18.3 mln dolarów inkasuje tytułem kontraktu z Manchesteru City, a pięć milionów rocznie otrzymuje z reklam. Kun promuje Pepsi, Pumę i Gillette.

 

9. Yaya Toure – 21.7 mln dolarów

Gnegneri Yaya Toure, znany po prostu jako Yaya Toure jest jednym z najlepszych defensywnych pomocników świata. Manchester City wynagradza go roczną gażą w wysokości 19.2 mln dolarów, kolejne 2,5 mln dolarów wpływa mu od sponsorów.

Jest twarzą Nissana. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej jest jedynym przedstawicielem „Czarnego Lądu” wśród 10 najlepiej opłacanych piłkarzy świata.

 

10. Fernando Torres – 21.3 mln dolarów

Fernando Jose Torres Sanz na powrocie do Atletico nic nie stracił. Klub z Madrytu wynagradza go sowicie – rocznie otrzymuje 17.8 mln dolarów, a kolejne 3.5 mln dolarów dostaje od sponsorów (Adidas i Pepsi)

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!