adidas FUSSBALLLIEBE – oficjalna piłka meczowa EURO 2024

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej elektryzują kibiców od 1960 r. Przez ten czas ich forma bardzo się zmieniła i rozrosła. W przyszłorocznym turnieju, organizowanym na niemieckich boiskach, wystąpią aż 24 reprezentacje. Tradycją stało się, że na tak prestiżową imprezę powstaje specjalny model piłki nożnej. Mecze przyszłorocznego turnieju rozgrywane będą adidas FUSSBALLLIEBE – oficjalną piłką EURO 2024. Co ją wyróżnia spośród wcześniejszych edycji?

Co przygotował adidas na EURO 2024?

Z niecierpliwością czekaliśmy na premierę nowej futbolówki marki adidas i oto jest! Cała na… kolorowo. Model FUSSBALLLIEBE, czyli „miłość do piłki nożnej”, utrzymany został w białej tonacji z trójkątnymi wzorami w kolorze żółtym, czerwonym, czarnym i zielonym. Dodatkowo na piłce widnieją niebieskie logotypy EURO 2024 i adidas. Interesującym elementem są też rysunki wszystkich stadionów i nazwy miast, które gościć będą uczestników turnieju. Mimo tego, że twórcy postawili na mnogość kolorów i piktogramów, FUSSBALLLIEBE prezentuje się niezwykle spójnie i estetycznie. Model doskonale oddaje dynamikę, emocje i żywiołowość, które nieodzownie łączą się z mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Design FUSSBALLLIEBE nawiązuje do różnorodności, energii i nieustannej miłości do najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie. Ma ona sprawiać radość, bez względu na to, czy kopana jest na wielkim turnieju, szkolnym boisku czy osiedlowym orliku. Nie tylko jej kolorystyka przykuwa uwagę, ale też system rowków zwany Precisionshell. Te zaawansowane tłoczenia testowano zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i boiskowych. Wszystko po to, by zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, co poprawi precyzję podczas rozgrywanych meczów.

Czym wyróżnia się FUSSBALLLIEBE – oficjalna piłka EURO 2024?

Już od turnieju rozgrywanego w Belgii w 1972 roku adidas przygotowuje specjalne modele piłek na mistrzostwa Europy. W tym czasie zmieniło się wiele. Wystarczy wspomnieć, że brały w nim udział zaledwie cztery drużyny, a pierwszy mecz był już półfinałem. Nie zmieniło się natomiast to, że każdy model jest coraz bardziej zaawansowany technologicznie. Niemiecka marka dba o to, by jej produkty maksymalnie wspierały zawodników w pokazaniu pełni swoich możliwości. Nie inaczej jest w przypadku FUSSBALLLIEBE. Otrzymujemy tu bezszwową powierzchnię w technologii TSBE, co zapewnia jeszcze bardziej przewidywalny tor lotu, świetny dotyk czy niską absorpcję wilgoci. Powłoka z termopoliuretanu to gwarancja odpowiedniej miękkości i żywotności. FUSSBALLLIEBE oferuje też niezbędną szczelność i zatrzymywanie pompowanego powietrza.

Dlaczego ten model przejdzie do historii?

Do EURO 2024 pozostało jeszcze kilka miesięcy, a FUSSBALLLIEBE już teraz określa się jako przełom. Wszystko to za sprawę zastosowanej w niej pionierskiej technologii Connected Ball, która w czasie rzeczywistym przesyła dane do sędziów nadzorujących VAR. Wspomagana sztuczną inteligencją informuje ona o pozycji zawodników, co udoskonala półautomatyczny system UEFA do wyłapywania spalonego. Connected Ball przyspieszy proces decyzyjny, dzięki czemu spragniony emocji kibic otrzyma płynniejszą relację. Dostarczy też informacje o każdym kontakcie z piłką, co rozwieje wątpliwości podczas dyktowania rzutów karnych, odgwizdywania fauli czy zagrań ręką. FUSSBALLLIEBE można określić mianem przyjaznej dla sędziów, ponieważ znacznie poprawia komfort ich pracy i minimalizuje możliwość popełnienia błędu.

Wyprodukowana z troską o środowisko naturalne

adidas zadbał też o to, aby produkcja modelu FUSSBALLLIEBE była przyjazna środowisku. Stąd użycie biomateriałów – poliestru z recyklingu i tuszu na bazie wody. Zastosowano również inne, niespotykane dotąd w oficjalnych piłkach meczowych komponenty, które nie naruszają równowagi ekologicznej. Poszczególne warstwy FUSSBALLLIEBE zawierają m.in. włókna kukurydziane i trzciny cukrowej, miazgę drzewną oraz naturalną gumę. To wszystko osiągnięto bez wpływu na parametry piłki.

Kto został twarzą adidas FUSSBALLLIEBE?

Każdy turniej rangi mistrzowskiej to doskonałe miejsce do promocji dla młodych zawodników, ale też umocnienia swoich pozycji dla gwiazd. Efektowne bramki, kluczowe asysty, oryginalne cieszynki czy łzy szczęścia to migawki, które pozostają w pamięci kibiców przez lata. Do promocji EURO 2024 adidas przekonał zawodników, którzy łączą młodość z topowymi umiejętnościami.

Jude Bellingham to 20-latek, który szturmem wdarł się do Primera Division, zostając najlepszym zawodnikiem Realu Madryt w obecnych rozgrywkach. Niesamowita skuteczność i boiskowa inteligencja zaowocowała powołaniami do reprezentacji. Dziś selekcjoner Anglików Gareth Southgate nie wyobraża sobie kadry bez tego piłkarza. Pedri – o rok starszy od Bellinghama – to motor napędowy odwiecznego rywala królewskich FC Barcelony. Porównywany stylem gry do legendy katalońskiego klubu Andresa Iniesty jest już teraz kluczowym zawodnikiem reprezentacji Hiszpanii. adidas postawił też na Floriana Wirtza, wschodzącą gwiazdę Bundesligi i nadzieję pogrążonej w kryzysie reprezentacji Niemiec. Zawodnik w tym sezonie walnie przyczynił się do wzbicia się Bayeru Leverkusen na europejski poziom.

Czy rzeczywiście EURO 2024 zdominuje piłkarska młodzież? A może siła tkwi w doświadczeniu i ostatniego słowa nie powiedzieli jeszcze Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski czy Romelu Lukaku? Odpowiedzi na te pytania poznamy w lipcu 2024 roku, a już teraz możemy cieszyć się wyjątkową piłką adidas FUSSBALLLIEBE.

Tańsze modele piłek adidas Fussballliebe

Cena katalogowa modelu PRO, oficjalnej piłki meczowej EURO 2024, o której mowa w artykule to 699 zł. Piłka jest piękna i innowacyjna, natomiast nie każdego miłośnika piłki nożnej na nią stać. Jako alternatywę producent od lat oferuje obok meczówki jej repliki. Z pewnością nie są tak zaawansowane technologicznie jak model PRO. Nie są również wyposażone w technologię Connected Ball, ale doskonale sprawdzą się podczas różnego typu rozgrywek, nie tylko na niższych szczeblach. Wśród nich model IN9369 w pudełku, który posiada certyfikat FIFA Quality (model dostępny na sportbazar.pl). Piłka idealnie sprawdzi się jako prezent z okazji zbliżających się Świąt.

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Jak dobrać buty piłkarskie w 5 krokach?
2. Najlepsze mecze Reprezentacji Polski w piłce nożnej
3. Ten, który zatrzymał Anglię – Jan Tomaszewski

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!