Adidas ACE 16.4 FxG kontra Nike Magista Ola II FG – które lepsze?

Nie wszystkie buty będą pasować każdemu, nawet buty dla piłkarskich amatorów. Na takim poziomie też istotne jest na jakiej pozycji grasz, by założyć odpowiedni korki. Adidas i Nike wychodzą na przeciw napastnikom i rozgrywającym, którzy potrzebują niemal różnego obuwia.

Jedni bez drugich żyć nie mogą. Napastnicy często zbierają największe oklaski, dostają najważniejsze nagrody i trafiają na pierwsze strony gazet. Piłkarscy puryści mówią jednak, że nie byłoby napastników, gdyby nie ci, którzy na nich pracują. I nie chodzi tu o defensywnych pomocników, którzy harują w środku pola, ale o kreatorów, rozgrywających, których fach jest doceniany, nawet bardzo, ale zawsze są w cieniu snajperów.

To oni przecież odpowiadają za to, by napastnik miał jak najłatwiejsze zadanie do wykonania – Mesut Ozil, Luka Modrić, Andres Iniesta czy Thiago Alcantara tworzą kolegom sytuacje strzeleckie niemal hurtowo. Gdyby nie oni, superstrzelcy mogliby nie być tak legendarni.

Rozgrywający potrzebuje szczególnych butów – takich, które wzmocnią jego umiejętności, dadzą mu pewności, że na pewno będzei potrafił znaleźć podaniem kolegów z zespołu.

Adidas Ace X 16.4 – stworzone dla playmakerów

Adidas ACE 16.4 FxG

To model reklamowany przez Paula Pogbę, czy Juana Matę, czyli zawodników, którzy odpowiadają za tempo akcji Manchesteru United. Nic więc dziwnego, że najbardziej będzie pasował tym, którzy chcą w swoich zespołach rozgrywać, podawać, być pod grą, wprowadzać chaos w szeregi rywala.

ACE X 16.4 FxG to korki-lanki, czyli buty dla piłkarskich amatorów, którzy grają nie rekreacyjnie, ale raczej już w poważniejszych zawodach – A-klasie czy B-klasie.

Dlaczego to buty dla rozgrywających? Przede wszystkim dzięki miękkiej cholewce, którą adidas nazwał Chaos Feel. Odpowiada ona za lepsze czucie piłki, co dla podających jest kluczowe. Dobrze wyważone podanie to przecież klucz do przebicia obrony przeciwnika. Jeśli źle czujesz piłkę, twoje podania będą kwestią przypadku, a nie umiejętności.

W komfortowym graniu pomoże na pewno specjalna technologia Agion, która zapobiega rozwijaniu się bakterii w środku buta. Kto grał kiedykolwiek w piłkę, ten wie, jak duży to problem. Buty szybko mogą zacząć wydzielać brzydki zapach. Właśnie po to jest Agion.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Nike Magista Ola – dla miłośników barcelońskiego stylu gry

BUTY NIKE MAGISTA OLA II FG

Twarzą butów Magista Ola z serii Motion Blur jest Andres Iniesta, co już wyjaśnia jakie to są korki. To buty dla tych, którzy wciąż chcą być pod grą, ale jednocześnie podawać na kilkadziesiąt metrów dokładnie pod nogi napastnika.

Podobnie jak w przypadku adidas ACE X 16.4 – znów rozmawiamy o lankach.

Co sprawia, że te buty pokochają rozgrywający? To samo, co w adidasie – cholewka. Tutaj Nike pomyślał nad tworzywem, które zapewnia większe tarcie między butem a piłką, czyli po prostu – kontrolę. To dla rozgrywających niesamowicie ważne, bo zapobiega temu, by piłka po prostu „zeszła”. Cholewka jest też na tyle miękka, że bardzo łatwo można dopasować ją do stopy.

Nike wyposażyło też buty Nike Magista Ola w taki układ korków, by jeszcze bardziej polepszyć przyczepność. To zapobiega niespodziewanym poślizgnięciom przy nagłych zmianach kierunku biegu czy przy zbieraniu się do podania.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Oba buty będą pasować tym, którzy na boisku chcą pokazywać przede wszystkim swoją kreatywność. To nie korki dla supersnajperów czy twardych defensorów – to korki dla miłośników pięknej strony futbolu. Są także w przystępnych cenach – zarówno Nike Magista Ola, jak i adidas ACE 16.4 kosztują poniżej 180 złotych.

baner_sklep_nike_motion_blur

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!