Narty, sanki, a może 2 w 1? – sprawdzamy nartosanki Hamax Sno Blade

NARTOSANKI HAMAX SNO BLADE

Pamiętasz drewniane sanki, które zimą wyciągali zwykle z piwnicy lub strychu Twoi rodzice? W ostatnich latach sanki przeszły metamorfozę – to już zaawansowany technicznie sprzęt. Nartosanki Hamax Sno Blade mają 3 płozy i bardziej przypominają śnieżne mini-quady niż skromne sanki, które znasz z dzieciństwa.

Nartosanki Hamax – złożona sprawa

Sanki otrzymujesz w dużym kartonowym pudle. Każda część zapakowana jest oddzielnie. Kilka stalowych i plastikowych części oraz śruby dołączone do zestawu – brzmi nieskomplikowanie, ale na złożenie sprzętu zarezerwuj ok. 20 minut. Nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi – wszystko dokręcisz za pomocą dołączonych kluczy.

Składanie nartosanek Sno Blade Hamax może przysporzyć trudności miłośnikom nieskomplikowanego, tradycyjnego pojazdu, ale złożysz je według instrukcji. Z pomocą bliskiej osoby Ci się uda. Co dwie głowy, to nie jedna.

Nartosanki już gotowe – czekamy na śnieg!

Zanim zjedziesz po raz pierwszy, zwróć uwagę na wytrzymałość. Na sankach zmieści się szczupły dorosły wraz z dzieckiem. Korzystać z nich może też dwójka dzieci – ich nośność wynosi 90 kg. Nartosanki Hamax mają siedzisko dł. 52 cm i wymiary 125 x 51 x 38 cm.

Zobacz w sklepie Sportbazar!

Sprzęt waży 6,5 kg. Dla Ciebie ich waga przy ewentualnym przenoszeniu nie będzie problemem, ale małe dziecko będzie je ciągnąć za dołączoną linkę. Sanki przeznaczone są dla dzieci w wieku min. 5 lat – podczas jazdy powinny one nosić kask ochronny.

Bez ryzyka nie ma zabawy

Sprzęt wygląda niepozornie, ale nabiera prędkości znacznie szybciej niż tradycyjne, drewniane lub plastikowe sanki. Sanki wykonano z odpornego na zimno polietylenu, dzięki czemu nawet dłuższa jazda na mrozie będzie komfortowa.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Bezpieczeństwo dadzą Ci 2 hamulce: sprężyna, która znajduje się pod kierownicą –skręcając ją mocno w jedną stronę, zatrzymasz ślizgacz i hamulec nożny (szeroki pedał z przodu, pod siedzeniem).

W czym nartosanki są lepsze od sanek?

Na czym polega frajda z jazdy? Nartosanki rozpędzają się szybciej niż klasyczne, „staroświeckie” modele, dlatego łatwiej się na nich wywrócić. Szeroki rozstaw tylnych płóz zapewnia szybkość, a stalowa rama nartosanek – stabilność na wszystkich rodzajach śniegu.

Znajdź w sklepie Sportbazar!

Nartosanki Hamax Sno Blade mają wygięte z dwóch stron płozy typu Twin-Tip, które umożliwiają zjazdy przodem i (jeśli pragniesz mocniejszych wrażeń) tyłem, również w głębszym śniegu. Trzecia, przednia płoza jest sterowana za pośrednictwem wygodnej, łatwej w nawigacji kierownicy (nie zacina się i pasuje również do dorosłych dłoni), jednak jej opanowanie wymaga przećwiczenia – wystarczy jedna dłuższa przejażdżka.

Hamax Sno Blade – kulig dla początkujących

Ten model w przeciwieństwie do innych tej marki nie posiada amortyzacji, za to w wyższych ślizgaczach przednia narta jest w nią wyposażona. Dzięki temu sprzęt staje się swego rodzaju śnieżnym „quadem”, radząc sobie na niewielkich wzniesieniach i nierównych górkach.

Nartosanki Hamax Sno Blade sprawdzą się najlepiej na niezbyt wymagających i równych, nawet dłuższych trasach. Dzięki stalowej ramie i wytrzymałemu siedzisku na pewno ich nie zniszczysz – nawet przy dużych prędkościach i na stromej drodze.

Przygotuj się na zimę: 

Zrobi Ci się ciepło z wrażenia. Kurtka narciarska 4F H4Z17

Tańsze czy droższe? Jazda na łyżwach – Roces vs SMJ

Marcin Pietrowski: Jak wygląda zimowy okres przygotowawczy w piłce nożnej?

ŁYŻWY SKLEP SPORTOWY SPORTBAZAR

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!