Wisła Kraków sprzedana! Tajemniczy nowy właściciel

Wisła Kraków ma nowego właściciela – został nim Jakub Meresiński. Po 19 latach z klubem pożegnał się Bogusław Cupiał.

O sprzedaży Wisły Kraków mówiło się od dłuższego czasu. Cupiał przez lata zainwestował w klub ponad 100 mln złotych, a ostatni czas dla zespołu spod Wawelu nie był najlepszy. Wisła miała problemy finansowe i już nie bije się o mistrzostwo Polski, a miejsce w środku tabeli.

Krakowianom potrzebny był więc nowy impuls, a ten ma przyjść wraz z nowym właścicielem. Meresiński to w świecie piłki postać anonimowa. Nie ma żadnego doświadczenia i do tej pory nie dał się poznać środowisku. To 30-letni przedsiębiorca, który zajmuje się branżą spożywczą.

Ma jednak mocne wsparcie w postaci Marka Citki. Były reprezentant Polski, który strzelił gola Anglikom na Wembley, to prawa ręka Meresińskiego. W jego imieniu negocjował z Wisłą, a teraz ma się zająć pionem sportowym.

Citko pod Wawelem zostanie dyrektorem sportowym. Według nieoficjalnych informacji ma przygotowany dla Wisły specjalny plan rozwoju. Jak na razie jest on jednak owiany tajemnicą.

Fakty są jednak takie, że „era Cupiała” dobiegła końca. W czasie jego zarządzania Wisła stała się największym polskim klubem. Osiem razy zdobyła mistrzostwo Polski, wywalczyła dwa Puchary Polski i dzielnie reprezentowała nasz kraj w Europie. W tym czasie wygrywała mecze z europejskimi potęgami, m.in. FC Barceloną, Interem Mediolan czy Schalke 04 Gelsenkirchen.

halówki i turfy SportBazar

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!