Namiot plażowy, piłka, okulary, czyli co zabrać na plażę

Sezon plażowy w pełni. Spakowałeś już najpotrzebniejsze rzeczy? Ładowarka do telefonu, kosmetyki, aparat… to  na pewno już masz. Pomyśl też o akcesoriach, które zapewnią ci świetna zabawę w czasie urlopu.

Po pierwsze – okulary

Oczywiście, dla wszystkich urlopowiczów najważniejsze są te przeciwsłoneczne. Pamiętaj, że to właśnie one chronią twój wzrok przed szkodliwą działalnością słońca. W zależności od zabarwienia szkieł i filtrów UV, będą stanowiły barierę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i poprawią widoczność w upalny dzień.

Dla fanów przygód w wodzie

Nie zapominaj że na wakacjach (w szczególności tych spędzanych nad wodą) twoje oczy będą podrażnione nie tylko przez słońce. Jeśli istotnym elementem twojego wypoczynku jest kąpiel w morzu, zaopatrz się w okulary pływackie. W końcu, nie ma nic gorszego niż zapuchnięte i czerwone oczy. Jak wybrać te najodpowiedniejsze, które ochronią twój wzrok?

Najważniejszą cechą okularów pływackich jest ich szczelność. Idealnie dopasowana para przylega ściśle do nosa i chroni przed wlaniem cieczy do środka. Podczas doboru powinieneś więc je założyć i określić, czy ściśle przylegają do kształtu twarzy, oczodołów i nosa.

Kolejny rok z rzędu spędzasz czas nad wodą? Przydadzą ci się okulary pływackie, które wytrzymają wiele podwodnych przygód. Najtrwalsze sztuki to te ze stałym noskiem, takie jak okulary pływackie Crowell. Są szczelne i nie musisz obawiać się o rozszczelnienie żadnego z elementów. Ci,  którzy boją się, że ten element będzie wpijał się w skórę, niech szukają okularów z regulowanym noskiem.

Namiot plażowy, piłka, okulary, czyli co zabrać na plażę SportBazar

Dla początkujących regatowców

Jeszcze nie dorobiłeś się łódki, ale marzysz o karierze marynarza? Swoje wakacje zapewne chętnie spędzisz na pontonie. Na wstępie rozwiewamy wszelkie wątpliwości: pływanie pontonem jest całkowicie legalnejeśli sprzęt jest napędzany silnikiem o maksymalnej mocy 10 kW i ma do 7,5 metra długości. Jeśli więc decydujesz się na rekreacyjny przepływ, jedynym ograniczeniem są umieszczone znaki i  twoje chęci. Najlepiej wybrać się w jednoosobowy rejs tym o 180 centymetrach długości – takim jak ponton.

Coś dla szczurów lądowych

Jesteś nad morzem, ale od wody wolisz słońce? Mamy kilka propozycji specjalnie dla ciebie. Po pierwsze – piłka plażowa. Nie ma lepszego sposobu na poznanie nowych przyjaciół niż wspólna aktywność fizyczna. Jedną z najpopularniejszych jest siatkówka plażowa. W pełnym słońcu, na ciepłym piasku nie liczy się rywalizacja, tylko świetna zabawa. Pamiętaj tylko,  żeby nie zapomnieć z domu piłki plażowej. Najlepsza będzie ta od SMJ sport – lekka i w charakterystycznym kolorze. Na pewno nie pomylisz jej ze sprzętem innych plażowiczów.

Kiedy spalisz już zbędne kalorie, z pewnością chętnie wybierzesz się na wypoczynek. Spakuj więc wcześniej koc piknikowy od Spokey i spędź uroczy wieczór ze znajomymi lub po prostu zaszyj się w namiocie plażowym. Najlepszy będzie ten o formie parawanu. Ochroni cię przed słońcem, wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami 🙂 .

                         

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Strój kąpielowy a typ figury – jak wybrać?
2. Najpiękniejsze plaże w Polsce. Top 10
3. Rodzinne parki rozrywki w Polsce. Top 18

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!