6 elementów, na które warto zwrócić uwagę, kupując materac dmuchany

Wybierasz się na biwak, ale marzysz o tym, by zapewnić sobie komfortowy sen? A może znalazłeś się w kryzysowej sytuacji i za moment przyjeżdżają niezapowiedziani goście, a Ty nie masz wystarczającej ilości miejsc noclegowych? Mamy rozwiązanie! Spraw sobie materac dmuchany! Zanim to jednak zrobisz, koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, kupując materac dmuchany! Oto 6 punktów, które musisz przeanalizować przed zakupem, aby produkt spełnił Twoje oczekiwania i służył Ci przez wiele sezonów!

1. Materac dmuchany materacowi dmuchanemu nierówny, czyli typy materaców

Najważniejszą rzeczą przez zakupem materaca jest zadanie sobie pytania: do czego ma on służyć? Sprecyzowanie przeznaczania znacznie skróci czas poświęcony na jego wybór. Powinieneś wiedzieć o tym, że inne cechy wyróżnia materac służący do zabawy w wodzie, inne do komfortowego snu w domu, a jeszcze inne materac turystyczny na biwak.

Materac dla dzieci nad wodę wykonany jest z zupełnie innych tworzyw. Powinien szybko schnąć i mieć gładką powłokę, by nie rysować odsłoniętego ciała. Nie może być też zbyt wysoki, ponieważ wówczas nie będzie elastyczny, a co a tym idzie jego załoga szybko spadnie, kiedy na wodzie pojawią się fale. Warto też rozważyć zakup kolorowego materaca. Z pewnością urozmaici on zabawę naszym pociechom, a Ty z plaży bez problemu dostrzeżesz go brzegu i będziesz mógł nadzorować zabawę dzieci.

Materac dmuchany pełniący funkcję zapasowego łóżka, które oczekuje w szafie na przyjazd gości to produkt łatwy w przechowywaniu, a jego napompowanie zajmuje kilka chwil. Dobrej jakości materac dmuchany zapewni komfortowy odpoczynek naszym bliskim, a zajmuje o wiele mnij miejsca niż kanapa. Materac do użytku w domu jest wyższy i często ma welurową powłokę.

Z kolei materac turystyczny w dużej mierze wpływa na to, czy nasz urlop będzie udany. W końcu kto miałby ochotę na zwiedzanie lub trekking po nieprzespanej nocy? Materac turystyczny powinien być lekki i nie zajmować zbyt wiele miejsca, szczególnie jeśli masz zamiar zabrać go ze sobą na pieszą wędrówkę. Powinien być także niemal bezobsługowy. Tutaj masz alternatywę. Jeśli wybierasz się na niezobowiązujący biwak z przyjaciółmi, a często też przyjmujesz w domu gości, raczej weź pod uwagę zakup grubego materaca welurowego z elektryczną pompką. To produkt, który sprawdzi się w jednym i drugim przypadku. Jeśli natomiast wolisz wędrówki z plecakiem turystycznym i często śpisz „na dziko”, warto zabrać pod namiot matę samopompującą, która pozwoli na zaoszczędzenie mnóstwa czasu, energii i miejsca.

Sprawdź w sportbazar

2. Rozmiar ma znacznie – jaki materac jest najlepszy?

Przyjrzyjmy się bliżej priorytetowemu elementowi jakim jest wymiar materaca. Oszacuj, jakiego wzrostu są osoby, które będą na nim spały oraz ile posiadasz wolnej przestrzeni w namiocie turystycznym. Rzeczą oczywistą jest fakt, że materac w domu rozkładamy sporadycznie, więc w tym przypadku rozmiar nie ma to większego znaczenia. Z pewnością szybko przemieścisz krzesła lub stół, aby wygospodarować dodatkowe miejsce. Materac dmuchany dwuosobowy jest większy gabarytowo, ale komfortowo ulokujesz w nim znajomych do snu. Jeśli jednak dysponujesz naprawdę małą powierzchnią, zdecyduj się na materac jednoosobowy. Głównym czynnikiem mającym istotny wpływa na jakość snu jest wysokość materaca. Im wyższy, tym lepiej. Wysoki materac zagwarantuje nam wypoczynek porównywalny ze snem na łóżku. Jeśli zamierzasz kupić materac turystyczny na wyprawy, wybierz model o średniej grubości i możliwie najniższej wadze.

3. Materiał – gwarancją komfortowego snu. Odkryj materace welurowe!

Istotną kwestią przy doborze odpowiedniego materaca dmuchanego jest materiał z jakiego jest wykonany. Producenci w większości przypadków używają tworzyw sztucznych. Zadbaj o to, aby materac charakteryzował się wysoką jakością i posiadał niezbędne atesty. Jest to szczególnie ważne, gdy będą na nim spały małe dzieci, których naskórek jest bardzo wrażliwy. Opcją cieszącą się popularnością są materace welurowe pokryte warstwą miękkiego i wytrzymałego materiału. Stanowią one skuteczną ochronę przed chłodem oraz zapobiegają przesuwaniu się prześcieradła. Równie interesującym rozwiązaniem są materace z gumy kauczukowej powlekane przez producentów bawełną. Z kolei podczas biwaków i pieszych wycieczek świetnie sprawdzą się najlżejsze i cieńsze materace produkowane z poliuretanu.

Sprawdź w sportbazar

4. Komory powietrzne

Kluczowym atrybutem materaca jest optymalnie rozprowadzenie powietrza w poszczególnych częściach materaca. Przyczyniają się do tego specjalne przegrody nazywane komorami. Obecnie większość materaców posiada ich co najmniej kilka. Większa ilość przegród w materacu dmuchanym ma korzystny wpływ na podparcie Twojego ciała w czasie wypoczynku. Ponadto, kiedy zmieniasz pozycję lub schodzisz z materaca, nie wprawiasz całej powierzchni w drgania, a tyko okolice, po których się przemieszczasz. Dzięki temu jest szansa, że nikogo nie wyrwiesz ze snu. Kolejnym atutem wielokomorowego materaca jest ochrona przed całkowitym ujściem powietrza, gdy materac się przedziurawi.

5. Zawory

Zapewne nie znajdziemy osoby, która marzyłaby o tym, by przebudzić się z bólem kręgosłupa spowodowanym tym, że podczas snu z materaca uszło powietrze. Przed zakupem materaca zatem przyjrzyj się systemowi zaworów. Jeżeli na pierwszy rzut oka wyglądają solidne, z pewnością uniemożliwią ucieczkę powietrzu. W żadnym wypadku nie powinny przypominać zaworów montowanych w piłkach plażowych. Dobrze, jeśli zaworów w materacu jest więcej niż jeden i jeśli można je w jakiś sposób dodatkowo zamknąć. Wówczas będziesz miał większą pewność, że nawet przy większej sile nacisku, zawory się nie otworzą, a Ty nie obudzisz się na twardym podłożu.

6. Cena

Tak, cena jest ważna, ale nie najważniejsza. Koszt uzależniony jest przede wszystkim od wielkości i dodatkowych technologii. To Ty podejmujesz decyzję, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup materaca. Koszt zakupu zaczyna się bagatela od 39 zł, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Mamy nadzieję, że opisane parametry znacznie ułatwią wybór materaca dmuchanego spełniającego konkretne założenia.

Zobacz również:

Co zabrać pod namiot? Wybierz akcesoria kempingowe

Namiot 4-osobowy z przedsionkiem – który wybrać na rodzinny biwak?

Gdzie pod namiot w Polsce? 5 najciekawszych miejsc z polami namiotowymi

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!