Bielizna termoaktywna – czym kierować się przy jej wyborze?

Bielizna termiczna

Bielizna termiczna jest dzisiaj wprost obowiązkowym akcesorium dla każdego sportowca. Dla narciarza jest równie niezbędna jak kask i gogle. Doskonale sprawdza się jednak nie tylko na stoku. By tak było, warto przyłożyć się do jej wyboru i dobrać odpowiedni rodzaj, materiał i oczywiście rozmiar.

Bielizna termoaktywna – kluczowe aspekty

Odzież termoaktywna to nowoczesny wynalazek, który ma zapewniać komfort, ciepło, a czasem i inne, dodatkowe udogodnienia w czasie wykonywania aktywności fizycznych. Tego typu odzież czy bielizna jest przydatna o każdej porze roku, jednak nie każdy jej rodzaj nadaje się do użytkowania zarówno zimą, jak i latem. Najważniejsze zadania, jakie muszą spełniać ubrania termoaktywne, to odprowadzanie potu ze skóry oraz izolacja termiczna.

Ciuchy na narty SportBazar

Odzież termiczna na każdą porę roku

W zależności od czasu, w którym będziemy użytkować odzież czy bieliznę termoaktywną, musi się ona wyróżniać odmiennymi właściwościami. Tylko wtedy sprawdzi się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jaka bielizna termoaktywna będzie najlepsza na zimę?

Priorytetem dla każdego sportowca czy amatora uprawiającego zimowe aktywności, będzie zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego. W tym przypadku sprawdzi się więc bielizna wykonana ze średniego bądź grubego materiału. Co innego latem, kiedy tkanina powinna być jak najcieńsza. Materiał powinien być na tyle lekki, by nie przyczynić się do przegrzania organizmu. Jednocześnie ważne jest aktywne odprowadzanie potu, który jest kluczowym problemem przy wysokich temperaturach.

Bielizna termoaktywna – jaką wybrać?

Najważniejszy jest rozmiar. Bielizna musi być odpowiednio dopasowana do naszej sylwetki. Nie może być za duża, bo nie będzie odprowadzała wilgoci oraz za mała, ponieważ spowoduje dyskomfort w czasie uprawiania sportu i ograniczy zakres ruchów. Równie ważne jest dostosowanie rodzaju odzieży do termicznej do stopnia aktywności fizycznej oraz temperatury, w jakiej będziemy trenować.

Osoby, które wykonują ciężkie, zaawansowane ćwiczenia, powinny wybierać bieliznę termoaktywną wykonaną z cieńszych materiałów, i to nawet w zimie. Natomiast dla osób wrażliwych na niższe temperatury oraz planujących lekkie, niewymagające aktywności, najlepsze będą grubsze i cieplejsze modele odzieży termicznej.

Odzież termiczna na cały rok

Osobom niezdecydowanym oraz takim, które szukają złotego środka, można polecić bieliznę termoaktywną przeznaczoną do użytkowania w ciągu całego roku. Zakres temperatury oraz aktywności fizycznej, w jakich tego typu modele się sprawdzają, jest najszerszy. Równie dobrze radzą sobie przy kilkunastu stopniach na plusie, jak dwudziestostopniowych mrozach. Jest to opcja idealna dla osób, które zimą lubią pojeździć na nartach, a wiosną i jesienią pobiegać czy pojeździć na rowerze.

 

2 komentarze
 1. Marta

  Mnie wlaśnie interesuje taka bielizna termoaktywna bardzo dobrze utrzymuje ciepło i na prawdę przydaje się podczas niektórych sportów zimowych 🙂

  6 lutego 2018 at 12:34
  • SportBazar

   Polecasz szczególnie jakieś marki i modele? 🙂

   8 lutego 2018 at 08:39

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!