Co robić z dzieckiem zimą, czyli 5 pomysłów na to, jak oderwać dziecko od komputera

Co robić z dzieckiem zimą

Przerwa świąteczna za nami, pora na ferie zimowe. Co zrobić, by dwutygodniowe wolne od szkoły nie było dla naszego dziecka jedynie czasem spędzonym przed ekranem? Jak sprawić, by nasze pociechy były aktywne? Przygotowaliśmy pomysły dla miłośników zimy, ale także tych, którzy tylko czekają na pierwsze przebłyski wiosny.

1. Sanki, ślizgi, skuterki

Każde dziecko, które choć raz spróbuje zabawy w śniegu, uwielbia takie warunki, jakie przynosi tegoroczna zima. Każde podwórko i park gości małe zawody w lepieniu bałwana czy bitwę na śnieżki. Ciekawą propozycją mogą być za to nartosanki – które łączą cechy nart i sanek, ale najbardziej przypominają skuter śnieżny. A dla osób, które mają w okolicach mieszkania pagórki lub liczne wzniesienia polecamy ślizgi!

           

2. Jak jeździć na nartach?

Warto pomyśleć nad wczesnym rozpoczęciem nauki jazdy na nartach lub snowboardzie – im wcześniej dziecko zacznie jeździć, tym łatwiej wejdzie mu to w krew, a nauka będzie szybsza. Nie ma dziś problemu z wybraniem sprzętu dla początkujących lub zaawansowanych – każdy może go sobie dobrać pod własne potrzeby. Dodatkowo warto wykupić lekcje z prywatnym instruktorem, który profesjonalnie nauczy podstaw szusowania na stoku.

3. Dlaczego warto pływać?

Pogoda sprzyja na razie miłośnikom śniegu i sportów zimowych. Co jednak z tymi, którzy za śniegiem nie przepadają i wyczekują odwilży? Nie trzeba chować się w domu, warto natomiast wybrać się na basen. To świetny sposób na utrzymanie kondycji dla rodziców oraz wyuczenie zdrowych nawyków u pociechy. Pływanie pobudza szereg mięśni, wzmacnia szkielet, poprawia kondycję i nie przeciąża organizmu. To idealna opcja dla każdego, niezależnie od wieku. A jeśli chcecie przekonać dzieci, które na basen patrzą niechętnie, zabierzcie je na zjeżdżalnie i pływalnie rekreacyjne.

4. Piłka nożna to też sport zimowy

To propozycja dla rodziców małych kibiców, dla których zimą piłka nożna to przede wszystkim gra komputerowa. Mróz nie oznacza przecież odpoczynku od piłki, wystarczy choćby wybrać się do hal sportowych – wiele z nich gości zajęcia sportowe w zimie. Tam możemy pokopać z dzieckiem lub pograć w siatkówkę. Jeśli dziecko jest trochę starsze, można spróbować piłki ręcznej lub koszykówki, a osoby, które nie przepadają za piłką, mogą rozejrzeć się za ofertą zajęć w badmintona lub sztuk walki. Lekcje karate odbywają się już dla najmłodszych dzieci. O tym, jak wybrać kimono, wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie.

5. Jaki sport uprawiać w domu?

Nie zawsze mamy humor, by wyjść z domu i bawić się na zewnątrz lub wyjeżdżać na basen i halę sportową. To normalne. Nie znaczy to jednak, że można z czystym sumieniem włączyć dziecku telewizor lub komputer. Dla wszystkich domatorów przedstawiamy najciekawsze opcje na spędzanie czasu w mieszkaniu:

 • Dart (popularnie zwany rzutkami) – to gra, w której rzuca się małymi lotkami do celu wyznaczonego na tarczy. Gra wymaga skupienia, koncentracji i koordynacji ruchowej. Przede wszystkim jednak przynosi całą masę rozrywki dla wszystkich graczy. Niewielki koszt i dobra zabawa gwarantowana!
 • Piłkarzyki – droższa zabawa, ale jest bardziej inwestycją na lata. To być może najbardziej emocjonująca pozycja z całej listy. Radość z strzelenia gola z niemal beznadziejnej pozycji zostaje w pamięci na bardzo długo. Piłkarzyki polecamy każdemu!
 • Tenis stołowy, popularnie nazywany ping-pongiem. Niejeden ojciec marzy o tenisie stołowym we własnej piwnicy, garażu czy nawet jednym z pokojów. Jeśli posiadamy odpowiednio dużo miejsca do zagospodarowania w mieszkaniu, to warto zastanowić się nad zakupem stołu do ping-ponga. Sport idealny zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
 • Gry planszowe – to pozycja, która musiała się pojawić na liście zimowych zajęć. Niektóre gry rozwijają wyobraźnię, inne inteligencję, ale niemal każda z nich wciąga na wiele godzin. To przepis na świetną rozrywkę dla całej rodziny, a o to w długich zimowych wieczorach chodzi najbardziej.

Co robić z dzieckiem zimą

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Bielizna termoaktywna Alpinus Tactical. Czy rzeczywiście ochroni Cię przed chłodem?
2. Ciekawe miejsca na narty – nasz TOP 5
3. Co zabrać ze sobą na zagraniczny wypad na narty?

3 komentarze
 1. Patrycja

  Jeśli na sportowo to polecam Aquaparki. Mieszkam niedaleko Polkowic i zawsze staramy się spędzić kilka sobót w Aquaparku w Polkowicach. Jest tam basen sportowy i rekreacyjny. Do tego płytki basenik dla najmłodszych. Bardzo dużo atrakcji. Polecam sprawdzić.

  26 lipca 2018 at 13:46
 2. LGE

  Przydatne porady, zdecydowanie muszę częściej sprawdzać twój blog, pozdrawiam

  29 listopada 2018 at 17:39
 3. Fajny blog

  24 grudnia 2018 at 10:28

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!