Pakowanie prezentów świątecznych, czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie

Minuta po minucie, godzina po godzina, dzień po dniu zbliżamy się do najcudowniejszego okresu w roku – Bożego Narodzenia. Gdy w domu stoi przystrojona choinka, a wigilijne menu zostało ustalone, pora na pakowanie prezentów świątecznych. Jeśli brakuje Wam inspiracji, poniżej znajdziecie kilka pomysłów.

Rola pakowania prezentów

Pakowanie prezentów bywa często sporym wyzwaniem. Nie powinniście jednak bagatelizować tej czynności, dlatego że dla wielu osób cała oprawa jest równie istotna jak sam prezent. Gustownie ozdobiony uczyni moment obdarowywania wyjątkową chwilą i wyraża Wasze starania o to, by sprawić radość obdarowanemu. Zobaczcie, co zrobić, aby przygotowany przez Was upominek wyróżniał się i wyglądał stylowo.

Pakowanie prezentów świątecznych – kolorowy papier

Dobór odpowiedniego materiału zależy od kształtu i wielkości podarunku. Najczęściej do pakowania prezentów wybieramy papier ozdobny. Dostępny jest niemal w każdym hipermarkecie czy sklepie z artykułami papierniczymi. Sprzedawcy oferują ogromny wybór wzorów i kolorów. Bez większego problemu zatem znajdziecie produkt wpisujący się gust obdarowanego, dobrany do jego wieku, płci oraz pasujący do samego upominku. Za pomocą papieru ozdobnego szybko uda się Wam owinąć płyty, książki czy szachy. Opakowany prezent ozdobić możecie wstążka, kokardą, bombkami, piernikami lub zawieszkami. Wszystko zależy od Waszej inwencji oraz wzoru samego papieru.

Pakowanie prezentów w szary papier

Materiałem, który daje wiele możliwości i pozwala puścić wodze fantazji jest szary papier. Postawcie na naturę, ozdabiając upominki dodatkami oferowanymi przez Matkę Ziemię. Polecamy laski cynamonu, suszone pomarańcze, szyszki, gałązki jodły, świerku. Ich zapach zawsze przywołuje miłe skojarzenia. Dodatkowo możecie użyć kolorowych wstążek, sznurka, koronki, guzików czy cukrowej laski. Jesteśmy pewni, że podarunek zrobi wrażenie jeszcze przed rozpakowaniem.

Pakowanie prezentów – gazeta

W okresie świątecznym każda minuta ma znacznie. Jeśli za moment siadacie do wigilijnego stołu, prezenty leżą jeszcze w szafie niespakowane, a, na domiar złego, nagle okazuje się, że nie macie w co ich spakować, wystarczy przejrzeć starą makulaturę i zapakować prezenty w gazety. Zwróćcie jednak uwagę na tusz drukarski, który może brudzić. Nie wszystkie prezenty można w ten sposób spakować. Owijajcie w gazetę tylko produkty, które producent umieścił w kartoniku, folii lub po prostu są wykonane z materiałów, z których w razie potrzeby można zetrzeć tusz jednym ruchem.

Pakowanie prezentów o nietypowych kształtach

Największym wyzwaniem jest pakowanie prezentów o nietypowych kształtach jakimi z pewnością są: piłka, skarpetki, hantle czy sanki. Tutaj trzeba zastosować nieco inne techniki. Najprostszym pomysłem będzie oczywiście spakowanie prezentu do świątecznej torebki, natomiast takie rozwiązanie jesteśmy w stanie usprawiedliwić tylko w dwóch przypadkach – kupowanie prezentów w Wigilię lub wyjątkowa słoniowatość w zakresie kreatywnych prac ;).

Najlepszym sposobem na trudny prezent jest umieszczenie go w kartonie np. po butach czy sprzęcie kuchennym. Karton oczywiście wcześniej uzupełniamy ozdobnym wypełniaczem (wełna drzewna, skropak lub wypełniacz papierowy), następnie owijamy papierem ozdobnym i dowolnie dekorujemy.

Innym sposobem na prezent pod choinkę o nietypowym kształcie jest bibuła i celofan. Aby obdarowany do samego końca zastanawiał się, co jest w zawiniątku, użyjcie kolorowej bibuły. Należy owinąć nią prezent, po czym uformować kolejną warstwę z przeźroczystej folii np. w cukierek, a następnie związać koniec/ końce wstążką i ozdobić.

Chcecie poznać ciekawą metodę na spakowanie piłki? Otoczcie ją święcącym papierem i stwórzcie konstytucję przypominającą bombkę. Zawieszkę wykonacie z kartonika i kolorowych drucików.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego świątecznego poradnika cały proces ozdobnego pakowania prezentów przebiegnie szybko i sprawnie, a do tego wprawi Was w świąteczny nastrój. Niekoniecznie musicie powielać nasze pomysły. Wręcz przeciwnie – liczymy na Waszą inwencję twórczą.

PS Jak tylko spakujecie gwiazdkowe prezenty, koniecznie podzielcie się z nami efektami swojej pracy. Czekamy na Wasze zdjęcia!

Zobacz również:

Listy do św. Mikołaja – 8 pomysłów na prezent dla dziecka w każdym wieku

Sportowe prezenty pod choinkę do 20, 50, 100 i +150 zł. Poradnik dla św. Mikołaja

1 komentarz
  1. Izabela26

    Kupiłam swojemu chłopakowi odzież sportową Athle. Teraz już wiem jak ją zapakować. Dziękuję!

    25 grudnia 2018 at 19:54

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!