Szukasz łyżew dziecięcych? Nie wiesz, na które się zdecydować? Podpowiadamy

łyżwy dziecięce jakie wybrać

Pogoda ostatnich dni nie pozostawia żadnych złudzeń: zima już u nas jest, ku ogromnej uciesze najmłodszych członków naszych rodzin! Dzieci uwielbiają zabawy w śniegu. Jego brak nie jest jednak przeszkodą, by aktywnie spędzić czas z naszymi milusińskimi. Zaśpiewajmy więc wspólnie: „Hu! Hu! Ha! Hu! Hu! Ha! Nasza zimna zła! A my jej się nie boimy”… i na lodowisko wychodzimy! Miejsce do jazdy na pewno znajdziecie gdzieś w swojej okolicy: całoroczne lub sezonowe, otwarte lub kryte. W tym miejscu zdecydowanie przestrzegamy wszystkich przed korzystaniem z dzikich lodowisk na zamarzniętych stawach i jeziorach!

Nie jesteś przygotowany na takie wyjście? Pomyśl o zakupie łyżew dziecięcych Roces Jokey Ice. To z całą pewnością świetny wybór dla twojego dziecka. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Dobre łyżwy, czyli jakie? Pierwsze wrażenia/ spostrzeżenia.

Mówi się, że książek nie należy ocenić po okładce. Czy jest jednak ktoś, kto rzeczywiście nie zwraca uwagi na design produktów, po które sięga? To wygląd w większości wypadków jest czynnikiem decydującym o naszym wyborze. Jest on szczególnie istotny w przypadku dzieci. One przecież „kupują” oczami.

Łyżwy dziecięce Roces Jokey Ice zarówno w wersji dziewczęcej, jak i chłopięcej już z daleka przyciągają spojrzenia. Kontrastowe połączenie kolorów: biała lub czarna cholewka z uroczymi, różowymi kwiatkami przypadnie do gustu dziewczynkom, natomiast buty czarne z niebieskimi detalami to świetny wybór dla chłopców.

Wygląd wyglądem, rodzic kierować się jednak będzie przede wszystkim funkcjonalnością i jakością danego produktu. Z pewnością doceni więc wszystkie zastosowane przez Roces ciekawe i praktyczne rozwiązania.

Aby w pełni cieszyć się jazdą na łyżwach, but musi być wygodny i dobrze dopasowany. Ciężko jednak nadążyć za szybko rosnącą stopą dziecka. Odpowiedzią na to wyzwanie są łyżwy o konstrukcji pozwalającej na wybór jednego z czterech rozmiarów (growth compensator – rewolucyjny system regulacji buta). Jak to wygląda w praktyce? Nosek buta takich łyżew ma specjalne mocowanie, które umożliwia przesuwanie jego czubka tak, by dopasować długość wkładki do rozmiaru stopy dziecka. Wystarczy w tym celu nacisnąć przycisk z boku buta. Proste? Dziecinnie! 😉

Sprawdź w sklepie Sportbazar

Inne zalety łyżew dziecięcych Roces Jokey Ice

Regulacja rozmiaru to nie jedyna zaleta recenzjowanych przez nas łyżew dziecięcych. Warta podkreślenia jest również sama konstrukcja buta – wyprofilowana, nylonowa i wzmocniona włóknem szklanym powłoka oraz miękki, ruchomy kołnierz. Taka budowa wymusza naturalne ugięcie i ruch kolan, a jednocześnie usztywnia staw skokowy i minimalizuje ryzyko powstawania urazów. Efekt ten dodatkowo wzmacnia 3-stopniowy system wiązań: sznurowadła, zapięcie na rzep oraz regulowana klamra Memory Buckle, która idealnie dopina stopę do łyżwy oraz zapamiętuje swoje ostatnie ustawienie, ułatwiając szybkie, ponowne założenie. Takie łyżwy dziecięce to gwarancja wygody i bezpieczeństwa dla twojego dziecka. Za wysoki komfort użytkowania odpowiada również wygodna wyściółka z miękkiego materiału. Otula ona stopę i zapewnia odpowiednią izolacją termiczną.

Łyżwy dziecięce dopasowane do potrzeb

Do dyspozycji mamy model zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Łyżwy dziewczęce wyposażone są w płozę figurową, zakończoną specjalnymi ząbkami. Zwiększają one zwrotność i pozwolą posiadającej je dziewczynce na stopniowe wprowadzanie elementów choreograficznych, takich jak spirale czy piruety. Młoda dama będzie mknęła po lodowisku niczym księżniczka Elza z Krainy Lodu. Łyżwy chłopięce posiadają z kolei płozę hokejową. Pozwala ona na rozwijanie większych prędkości. Będzie to miało duże znaczenie szczególnie dla chłopców lubiących lub planujących grę w hokeja.

Sprawdź w sklepie Sportbazar

Idealne naostrzenie łyżew dziecięcych to podstawa

Płoza, w którą wyposażone są łyżwy dziecięce Roces Jokey Ice wyprodukowana jest z wytrzymałej, nierdzewnej stali węglowej. Została ona wstępnie naostrzona przez producenta, w związku z czym zaraz po wyjęciu z pudełka można ruszać na lodowisko i cieszyć się płynną jazdą.

Przyjmuje się jednak, że łyżwy powinny być oddawane do ostrzenia średnio po 8-10 godzinach jazdy. Gdy mamy do czynienia z jazdą rekreacyjną, kilka razy w tygodniu, ostrzenie zalecane jest wówczas mniej więcej raz w miesiącu. Oscylacyjny koszt takiej usługi to maksymalnie 10 złotych. Aby łyżwy służyły twojemu dziecku dłużej, niezmiernie ważne jest, aby nie były stawiane bez ochraniacza bezpośrednio na betonie. Powoduje to stępienie płozy oraz niszczenie jej krawędzi. Poza wspomnianymi już ochraniaczami, warto pomyśleć też o zainwestowaniu w specjalną torbę do przechowywania łyżew.

Podsumowując, wszystkie poruszone wyżej aspekty, łyżwy dziecięce Roces Jokey Ice będą znakomitym wyborem dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na lodzie. To bardzo praktyczny, wysokiej jakości model, który z pewnością posłuży Twojemu dziecku długie lata. Solidna, komfortowa konstrukcja tych łyżew dziecięcych to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale i ogromnej przyjemności z jazdy. W tym miejscu warto też wspomnieć o oszczędnościach – pieniędzy i czasu, płynących z możliwości regulowania rozmiaru buta. Nie tylko unikniesz kolejnych wydatków, ale i nie będziesz musiał co sezon stawać przed tym samym, niełatwym wyborem: który model łyżew dziecięcych wybrać dla mojego dziecka?

Postaw już dziś na Roces Jokey Ice! Satysfakcja gwarantowana!

Zobacz inne wpisy: 

Jak dbać o łyżwy, czyli 5 zasad konserwacji sprzętu

Narty, sanki, a może 2 w 1? – sprawdzamy nartosanki Hamax Sno Blade

Listy do św. Mikołaja – 8 pomysłów na prezent dla dziecka w każdym wieku

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!