Trenuj jak… Cristiano Ronaldo. Analizujemy grę zawodnika

Trenuj jak... Cristiano Ronaldo. Analizujemy grę zawodnika

Cristiano Ronaldo to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych piłkarzy – nie tylko naszych czasów, ale też w całej historii futbolu. Sam Portugalczyk podkreśla jednak, że jego wspaniałych sukcesów nie byłoby bez wytrwałości i sumiennego trenowania. Fakt, że nawet tak utalentowany zawodnik wskazuje na rolę treningu piłkarskiego, najlepiej świadczy o jego istocie.

Trening bez miejsca na przypadek

Ronaldo to perfekcjonista w każdym calu. Jego droga na futbolowy szczyt, choć najeżona przeszkodami i wybojami, przebiegała dokładnie tak, jak sobie ją zaplanował. W hołdzie tej niezwykłej historii, marka Nike stworzyła serię obuwia piłkarskiego Mercurial. Siedem kolejnych odsłon, z najnowszą Cut To Brilliance na czele, to metaforyczna opowieść o jego ścieżce do sławy. Twórcy tej serii odwzorowali w swoim projekcie wszystko to, co zaprowadziło Portugalczyka na sportowy Mount Everest.

Trening Ronaldo to połączenie siły, precyzji, techniki i wytrzymałości. W czasie ćwiczeń, zawodnik nie zaniedbuje żadnego z tych elementów. Trenuje nie tylko intensywnie, ale też regularnie – ten bowiem, kto przestaje się rozwijać, nawet nie tyle stoi w miejscu, co wręcz zatraca swoje atuty.

Zobacz w sklepie Sportbazar!

Nie tylko na boisku

Trening piłkarski Cristiano Ronaldo ma miejsce i na boisku, i na siłowni. Portugalczyk chętnie dźwiga ciężary, co pozwala mu na zdobycie siły, wykorzystywanej później w bezpośrednim starciu z rywalami. Sztanga, hantle, drążek – ważna jest każda partia mięśni, bowiem w inteligentnej grze Ronaldo pomaga nie tylko głowa, ale też całe ciało.

Cristiano to wspaniały technik, ale zwróć uwagę, że zanim odda strzał, często samodzielnie musi wypracować sobie ku temu dogodną pozycję. W starciu z rywalami, którzy często nie przebierają w środkach, bez fizycznej mocy byłoby to niemożliwe.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Cristiano Ronaldo – wielka iskra talentu

Rzecz jasna, skala talentu Portugalskiego gwiazdora jest ogromna. Jest to jednak talent stale szlifowany. Ronaldo do znudzenia trenuje strzały i podania – w pełnym biegu i z każdej pozycji. Ta umiejętność znajduje później zastosowanie na boisku, gdy Cristiano strzela bramki w nieprawdopodobnych czasem sytuacjach.

Co istotne, Ronaldo ma naturalny talent do zmiany tempa gry, co pozwala usypiać przeciwnika i żądlić w najmniej spodziewanym momencie. Oczywiście, do predyspozycji trzeba dodać sumienny trening. Stąd też powtórzenia dryblingów i częste zmiany kierunku biegu.
Nie każdy zdobędzie futbolowe laury jak Ronaldo, ale wzorowanie się na perfekcyjnym treningu mistrza to dobry pomysł na to, aby przynajmniej spróbować podążyć jego śladem.

ADIDAS PREDATOR SKY STALKER

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!