Zwolnienie z WF-u? Nie kombinuj – skompletuj strój na WF!

Lekcje WF-u, dla jednych są one ulubionym przedmiotem w szkole, dla innych prawdziwą udręką. Jedno jest pewne, zajęcia z wychowania fizycznego odgrywają ważną rolę w prawidłowym rozwoju młodego człowieka. Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami… Jeśli Twój dzieciak nie ma jeszcze skompletowanego stroju na WF, ten poradnik jest dla Ciebie!

Lekcje wychowania fizycznego wpływają zarówno na kondycję fizyczną, jak i na dobre samopoczucie dziecka. Co więcej, zajęcia z WF-u oddziaływają na sferę emocjonalną dziecka, kształtują jego charakter, ćwiczą samodzielność oraz rozwijają zainteresowania związane z aktywnością fizyczną. Dzisiaj podpowiemy Wam jak skompletować odpowiedni strój na WF dla Twojego małolata 🙂

Na co zawracać uwagę wybierając strój na WF?

Szkolne boiska i korytarze to nie wybieg mody, dlatego kupując strój na WF trzeba przede wszystkim kierować się wygodą, a nie metką.

W ubraniu do ćwiczeń mały sportowiec musi czuć się swobodnie i komfortowo. Oczywiście, możemy postawić na modny nadruk czy ulubiony kolor naszego dziecka, jeśli szkoła nie stawia sprecyzowanych wymogów dotyczących stroju na WF.

Odzież sportowa nie powinna krępować ruchów, ale też nie może być zbyt luźna. Nie chcemy, aby podczas ćwiczeń, naszemu dziecku spadały spodnie lub podwijała się koszulka.

Kompletując całoroczny strój na WF, należy pamiętać o:

 • worku na buty,
 • krótkich spodenkach i t-shircie,
 • spodniach dresowych,
 • bluzie,
 • sportowym obuwiu.

wyprawka_baner

Strój na WF – wskazówki doboru obuwia i materiału odzieży

Najlepszym wyborem będą ubrania wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Dobrej jakości bawełna zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza, nie drażni skóry i nie ma tendencji do kurczenia się w praniu.

Odnośnie obuwia na WF, w grę wchodzą jedynie buty sportowe – wygodne, dobrze amortyzujące stopę, z wyprofilowaną wkładką i antypoślizgową podeszwą.

Wszystkie te cechy przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo i chronią dziecko przed nieszczęśliwymi wypadkami oraz kontuzjami.

Do ćwiczeń na hali z pewnością nie nadają się modne ostatnio trampki czy wkładane buty typu Vans. Pamiętajmy, aby nie kupować butów sportowych „na wyrost”. Do tego typu obuwia nie powinno zakładać się grubych skarpet, żeby stopa dziecka nie pociła się. Wkładka buta powinna być większa od stopy o około 0,5cm – 1 cm.

 

Strój na WF na cały rok – ćwiczymy niezależnie od miejsca i pogody!

Kompletując strój na WF, należy również pamiętać o spodniach dresowych i cieplejszej bluzie z kapturem na okres jesienno-zimowy.

Z kolei w okresie wiosenno-letnim przyda się oddychająca koszulka, która w razie intensywnego wysiłku fizycznego odprowadzi wilgoć na zewnątrz.

Jeśli zajęcia odbywają się na zewnątrz, w upalne dni niezbędna jest czapeczka z daszkiem, która ochroni głowę dziecka przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Oprócz tego, ważna jest komfortowa bielizna i cieńsze skarpetki. Warto także zadbać o strój kąpielowy, klapki i czepek na wypadek zajęć na pływalni.

WF strój

Zobacz w sklepie SportBazar!

1. Plecak Nike Young Athletes Halfday
2. Buty Adidas Lk Trainer 7 Cf K Jr
3. Givova Worek Na Buty Sacchetto
4. Spodenki Adidas Entrada 14 Jr
5. Bluza Adidas Coref Hoody Junior

2 komentarze
 1. Dobrze żeby strój na WF miał zapasowy komplet 🙂
  Zajęcia są kilka razy w tygodniu.

  5 lutego 2020 at 09:43
  • SportBazar
   SportBazar

   Dobra i oczywista rada. Czysty strój na WF = komfortowy udział w zajęciach 🙂

   24 lutego 2020 at 12:11

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!