Jakie korki wybrać? Sprawdzamy nowość – Nike Mercurial Vapor 12 Pro FG

Korki piłkarskie Nike VAPOR 12 PRO FG

Idzie wiosna – idzie nowe! Za oknem coraz częściej pokazuje się słońce, dlatego czas pomyśleć o butach piłkarskich na naturalną, suchą murawę. Jakie korki wybrać na trawiaste boisko? Testujemy półprofesjonalne obuwie Mercurial Vapor 12 z serii Fast by Nature.

Nike Mercurial Vapor 12 Pro FG – szybkie z natury

Seria Mercurial istnieje już 20 lat, pozostając nr 1 wśród znanych nazwisk futbolu oraz graczy aspirujących do profesjonalnego poziomu. Buty, jak sama nazwa serii wskazuje, powstały z myślą o szybkości i zręczności – ważniejszych  cechach dobrego piłkarza. Posiada je na pewno Cristiano Ronaldo, którego grę analizowaliśmy już wcześniej. Jest on też „twarzą” serii. Zaskakujący i nieobliczalny Ronaldo murawę traktuje jak aktor deski w teatrze, a mecz z jego udziałem bywa spektaklem – nie tylko z powodu umiejętności – pewnie wiesz, o czym mowa ?

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

(Nie)znośna lekkość gry

Konstrukcja Mercurial Vapor 12 Pro FG wspiera zawodnika, pomagając mu osiągnąć maksymalną szybkość. Podłużne kołki typu Chevron w kształcie jodełki zwiększają stabilność i zwrotność, co jest bardzo istotne przy kiwaniu i zmianie kierunków. Spód składa się z 2 części: pierwsza odpowiada za przyspieszenie, a jej niski profil ułatwia szybkie wbicie stopy pod piłkę. Tylna zaś, na pięcie – za hamowanie.

Skoro już zaczęliśmy od podeszwy, w Nike Mercurial, jest ona gładka i wykonana z wytrzymałego włókna węglowego, które przy okazji cechuje się bardzo niską wagą. To jedne z najlżejszych korków, jakie kiedykolwiek miałem w rękach.

Odkryj w sklepie Sportbazar!

 

Fast by Nature – nie dla cienkich zawodników

Syntetyczna cholewka jest bardzo cienka, i cała pokryta podłużnymi rowkami. Dodatkowo, język w Mercurial Vapor 12 Pro FG jest jakby „wtopiony” w cholewkę, zapobiegając przemieszczaniu się podczas intensywnej gry. Wszystko z myślą o tym, byś czuł piłkę jak najlepiej i aby nic Cię nie rozpraszało.

W związku z ultracienką cholewką, biorąc buty do ręki, można odnieść wrażenie, że są one niedopracowane (zaglądając do środka, można zauważyć, że prążki wręcz prześwitują), jednak to wrażenie znika przy mierzeniu. Anatomiczna wkładka dopasowuje się do stopy zapewniając komfort podczas biegu, a korki ściśle przylegają do nogi. Ponieważ buty piłkarskie rozciągają się podczas gry, lepiej, by cholewka była do stopy „przyklejona” – mierząc korki, wybieraj te, które leżą „na styk”.

Znajdź w sklepie Sportbazar

Czy ten model Mercurial ma jakieś wady? Jakie korki wybrać?

Zawodnikom z szerszymi stopami polecam inne modele korków, w takim przypadku mogą cisnąć na szerokość i stać się prawdziwą kulą u nogi podczas meczu czy treningu. Model Mercurial Vapor 12 Pro FG jest przeznaczony dla stóp wąskich lub standardowej szerokości. Polecam je zwłaszcza tym, którzy grają na ataku i potrzebują „skrzydeł” – naturalnego wspomagania przy przyspieszeniu. Obuwie jest półprofesjonalne, co też wiąże się z poważniejszym wydatkiem, ale grając często i intensywnie, nie będziesz żałował tego wyboru. Jakie korki wybrać, jeśli masz nieco mniejsze ambicje i bywasz na boisku kilka razy w miesiącu? Postaw na rekreacyjne obuwie Nike Hypervenom, a wcześniej sprawdź naszą recenzję!

 BUTY PIŁKARSKIE NIKE MERCURIAL FAST BY NATURE

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!