Oceniamy Nike Superfly 6 Academy MG – półprofesjonalne korki z kolekcji na Mundial JUST DO IT

Oceniamy Nike Superfly 6 Academy MG Półprofesjonalne korki z kolekcji na MundialOceniamy Nike Superfly 6 Academy MG Półprofesjonalne korki z kolekcji na Mundial

Jeśli chcesz przenieść Mundial również na swoje boisko, zwróć uwagę na półprofesjonalne korki Nike Superfly Academy MG z linii Mercurial, których twarzą jest Ronaldo. O tej linii pisaliśmy już kilkukrotnie – co więc jest wyjątkowego akurat w tym modelu?

Bielsze nie będą

Przy wyjęciu Superfly z pudełka uwagę zwraca ich nowoczesny wygląd – połączenie białej syntetycznej cholewki (choć przy intensywnej grze już nie tak białej – Chajzer senior byłby rozczarowany 😉 ) i pomarańczowej podeszwy wygląda świeżo, a korki „zgrabnie” leżą na stopie. Aż chce się je od razu ubrudzić na boisku. Dzięki temu, że to materiał syntetyczny, łatwiej go wyczyścić – gdyby korki były wykonane ze skóry naturalnej, nie byłoby to już takie proste.

Sprawdź w sklepie Sportbazar

W oczy w Nike Superfly od razu rzuca się wydłużony kształt i dość wąski, jak na męską stopę, nosek. Jest on jednak jednocześnie dość wysoki, dzięki czemu palce mają w środku miejsce i swobodę. Właściciele szerokich stóp z halluksami powinni zdecydować się na inny model obuwia. Ci, którzy nie mają powodów do narzekań – mogą przejść (w tych butach) do kolejnej części.

Nike Superfly – czy pomogą Ci wzlecieć na boisku?

Nike Superfly są wykonane z wysokiej jakości syntetycznego materiału. W dotyku sprawia wrażenie twardego i sztywnego, ale przód buta jest plastyczny – łatwo się wygina. Cholewka Superfly posiada mikro-rowki, które poprawiają wyczucie wyczucie piłki. Wszyta jest w nią elastyczna skarpeta (kołnierz Dynamic Fit) wraz z językiem buta, dlatego przy najbardziej intensywnej grze nic w środku nie ma prawa się przesuwać. To jedyne szwy w tym modelu, tak więc nic nie ma prawa obetrzeć – o ile Twoja stopa ma standardową szerokość.

Zobacz w sklepie Sportbazar

Superfly – siedmiomilowe buty piłkarskie

Zajrzyjmy do środka i pod spód. Model ma miękką, anatomicznie wyprofilowaną wkładkę, która wspiera najbardziej aktywne podczas meczu części śródstopia i zapewnia niskoprofilową amortyzację. Dzięki temu nie odczujesz bólu czy dyskomfortu podczas skoku czy gwałtownych kopnięć.

Wiadomo, że same korki nie wygrają meczu i nie strzelają bramek, ale odpowiednia konstrukcja buta może pomóc poprawić osiągi, czyniąc z korków bajkowe „siedmiomilowe buty”. Nike Superfly Academy są wyposażone w podłużne kołki typu Chevron w kształcie jodełki, co jest szczególnie istotne dla kiwania i nagłych zwrotów w innym kierunku. Pomaga w tym też wyżej wspomniana elastyczna podeszwa w śródstopiu.

Dla kogo ten model obuwia?

Superfly zaprojektowano z myślą o tych, którzy grają treningowo, zarówno na naturalnej, jak i sztucznej murawie. To idealne naturalne „wspomaganie” dla tych, którzy lubią dynamiczną i agresywną grę pełną zwrotów akcji. Osoby ze stopami o większej tęgości niż przeciętna dużo lepiej będą się czuły w innym modelu buta.

Sprawdź inne recenzje butów piłkarskich: 

Cicha woda czy ogień na boisku? Co dadzą Ci buty piłkarskie Adidas Nemeziz Tango 17.3 TF?

Nike Hypervenom PhantomX vs Adidas Predator. Starcie tytanów

Klasyka czy awangarda? Porównujemy halówki Adidas Copa Tango i Nike Hypervenom X Phade III

Halówki do 200 zł: Adidas Ace 17.4 VS Joma MUNDIAL 604

MUNDIAL 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!