Halówki Nike ze skarpetą. Sprawdź czy model Mercurial Superfly 6 Academy AH7369 400 powinien znaleźć się na Twoich stopach.

Szukasz odpowiednich butów na halę? Jeśli wychodzisz na boisko częściej niż raz w tygodniu i zależy Ci na właściwościach, które pozwolą Ci wykorzystać drzemiący w Tobie potencjał, koniecznie przeczytaj recenzję halówek Nike ze skarpetą Mercurial Superfly 6 Academy.

Buty halowe AH7369 400 – słów kilka na temat kolekcji, z której pochodzą

Premierze kolekcji Nike Always Forward towarzyszyło hasło: „zawsze do przodu”, które zaczerpnięto z samej istoty piłki nożnej. Upraszczając, najważniejszym aspektem tej dyscypliny jest bowiem to, by przemieszczać się z piłką do przodu, w kierunku bramki przeciwnika. Producent zaproponował tym razem grę kontrastów, czyli modele w dwóch kolorach, które miały obrazować dwa style gry zawodników – buty w kolorze jaskrawej żółci określone przez producenta jako volt dla zawodników szybkich i bezkompromisowych oraz buty w kolorze niebieskim dla graczy, którzy prowadzą chłodną kalkulację na boisku, uważnych i opanowanych. Dziś bierzemy pod lupę jeden z modeli dla tych drugich – buty halowe Nike Mercurial Superfly 6 Academy AH7369 400 do gry rekreacyjnej. Sprawdź czy powinny znaleźć się na Twoich stopach.

Halówki Nike ze skarpetą do 300 zł – pierwsze wrażenia

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem butów na halę, a na ten cel przeznaczyłeś 300zł, koniecznie przyjrzyj się modelowi w charakterystycznym chabrowym odcieniu. But przykuwa uwagę za sprawą koloru, ale nie jest krzykliwy. Łączy w sobie raczej klasykę i awangardę. Grafika jest bardzo stonowana, kolor również, dzięki czemu buty pasują niemal do każdego kompletu piłkarskiego, ale monotonię przełamują srebrne elementy w postaci logo Nike na czubie oraz charakterystycznego „M” nawiązującego do nazwy linii (Mercurial) na pięcie. W naszej ocenie but prezentuje się niezwykle efektownie, natomiast doskonale wiemy, że wygląd to kwestia gustu, więc zostawiamy to Waszej ocenie.

Sprawdź w sklepie Sportbazar

Cholewka w Nike Mercurial Superfly 6 Academy jako największy atut butów na halę

Nie szata zdobi jednak… buty piłkarskie. Dla każdego zawodnika liczy się przecież przede wszystkim komfort noszenia oraz parametry, które pozwolą mu wykorzystać drzemiący w nim potencjał. Co czyni więc but wyjątkowym? Przede wszystkim konstrukcja cholewki. Dzięki niej but leży idealnie niemal od pierwszego założenia, dopasowując się do kształtu stopy oraz zapewnia wentylację i doskonały kontakt z piłką. Zawdzięczamy to przede wszystkim ultranowoczesnej technologii, którą producent nazywa NIKESKIN. W praktyce chodzi o zewnętrzną, elastyczną warstwę cholewki o chropowatej powierzchni z mikrootworami, która dodatkowo została wzmocniona materiałem TPU w okolicy palców.

Kolejny atut tych butów to miękka osłona w rejonie pięty scalona z kołnierzem Dynamic Fit. Takie rozwiązanie gwarantuje stabilizację stopy, zapobiega urazom kostki oraz stanowi wsparcie podczas nagłych zwrotów.

Inteligentna podeszwa – idealne dopełnienie butów halowych

Istotnym dopełnieniem całości jest podeszwa buta. W niniejszym modelu sprawia ona wrażenie twardej, ale to tylko pozory. Przednia część jest giętka, natomiast przed sklepieniem stopy podeszwa staje się gęstsza i sztywniejsza, co z kolei przekłada się na stabilizację stopy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz skutecznie żonglować piłką i zmieniać przebieg gry przy zachowaniu wysokiego progu przyczepności na nawierzchniach halowych. Warto wspomnieć, że podeszwa butów na halę nie pozostawia zabrudzeń na parkiecie. Spoglądając z kolei na jaskrawe wnętrze łatwo zauważyć, że produkt ma wyjmowaną, wyprofilowaną wkładkę. Twoje stopy nie będą już potrzebowały masażu po intensywnym treningu. Zapomnisz też o uczuciu dyskomfortu w czasie gwałtownych kopnięć i skoków.

Sprawdź w sklepie Sportbazar

Krótkie podsumowanie recenzji butów halowych Nike?

Powyższe walory powinny sprawić, że powiesz „TAK” modelowi AH7369 400. Dzięki nim powinieneś bez problemu pozostawić w tyle przeciwników i wprowadzić w błąd bramkarza, finalnie strzelając prosto w światło bramki. Cholewka butów błyskawicznie dopasowuje się do stopy i pozwala na doskonały kontakt z piłką. Dodatkowo dba o wentylację stopy. Specjalistyczna cholewka z kolei pozwala za wykonywanie gwałtownych ruchów z ogromną precyzją. Wybierając ten model, masz pewność, że otrzymasz jakość i wytrzymałość w przyzwoitej cenie.

Halówki Nike ze skarpetą, rzecz jasna, same nie grają, ale w modelu Nike podania są skuteczniejsze, a drybling żywiołowy. Nie skreślaj ich nawet, jeśli preferujesz rozgrywki w defensywie. Nie ma wątpliwości, że tutaj również się sprawdzą. I choć producent podkreśla, że to buty dla strategów i opanowanych graczy, my nie zauważyliśmy w nich nic, co definiowałoby charakter gracza. Z chłodną kalkulacją możemy powiązać jedynie kolor. Nie mniej jednak uważamy, że but z pewnością zadowoli każdego gracza, który ma już jakieś pojęcie o tej dyscyplinie, ale nadal grywa rekreacyjnie. My jesteśmy na „TAK”, a Ty?

Przeczytaj inne recenzje:

Korki dla dzieci adidas. Które wybrać?

Oceniamy Nike Superfly 6 Academy MG – półprofesjonalne korki z kolekcji na Mundial JUST DO IT

Oficjalna piłka Molten UEFA- recenzja

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!