QUIZ: Jakim typem świątecznej osoby jesteś?

Nie da się ukryć, że Święta coraz bliżej. Witryny sklepowe są już udekorowane bożonarodzeniowymi ozdobami. W galeriach handlowych buszują poszukiwacze najlepszych prezentów. Ulice miast rozświetlone są świątecznymi dekoracjami. Otacza nas aromat mandarynek i pierniczków. A jak Ty podchodzisz do Świąt? Rozbrzmiewają Ci w duszy świąteczne przeboje czy raczej uważasz, że Święta są przereklamowane? A może Święta to dla Ciebie czas przetrwania? Rozwiąż nasz krótki quiz z przymrużeniem oka i sprawdź, jakim typem świątecznej osoby jesteś.

 

1. Jakie prezenty wręczasz bliskim?
a. Płyty ze świątecznymi hitami
b. Świąteczny sweter i własnoręcznie zrobione pierniki
c. Scyzoryk militarny z 11 funkcjami i latarką
d. Kalendarz i planner na kolejny rok

2. W jaki sposób pakujesz prezenty?
a. Nie pakujesz. Liczy się zawartość
b. Masz cały organizer do pakowania prezentów, więc każdy jest zapakowany inaczej
c. Powierzasz to ekspertowi od zadań specjalnych
d. W szary papier bez zbędnych dodatków

3. Jak ubierasz się w Święta?
a. Jak do opery
b. Świąteczny sweter z reniferem na przodzie
c. W moro
d. Sztruksy i neseser

4. Jak witasz gości w Święta?
a. Nie wstając z fotela, zapraszasz na rozpoczynający się właśnie koncert kolęd i pastorałek w telewizji
b. Rozentuzjazmowany i uradowany całujesz wszystkich minimum 3 razy
c. Chowasz się pod łóżko
d. Nakazujesz wchodzić parami, by łatwiej ich przeliczyć i rozdzielić miejsca

5. O czym rozmawiasz przy wigilijnym stole?
a. Nie rozmawiasz, bo zasłuchujesz się w rozśpiewane gwiazdy
b. O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą
c. O zakupie transporterów opancerzonych przez wojsko
d. O postanowieniach noworocznych

6. Jaki jest Twój ulubiony film świąteczny?
a. To właśnie miłość
b. Wszystkie świąteczne filmy kochasz i znasz na pamięć
c. Szklana pułapka
d. Kevin sam w domu

 

Sprawdź wynik:

Większość odpowiedzi A:

Kolędnik. Już w listopadzie zaczynasz męczyć współpracowników kolędami i świątecznymi piosenkami puszczanymi z głośnika smartfona. Do tego stopnia, że Spotify wskazuje, że najczęściej w tym roku słuchałeś Golec Uorkiestra. Nie zraża Cię, że na Twoją propozycję wystawienia jasełek w pracy nikt nie reaguje. Nikogo nie obchodzi, że byłbyś w stanie zagrać sam trzech króli. Szef pozostaje oziębły, kiedy chwalisz się, że znasz cały tekst Feliz Navidad. 6 grudnia wręczasz wszystkim domownikom śpiewniki, żeby nie przynieśli Ci w święta wstydu. W Wigilię zmuszasz dzieci do odejścia od konsoli i przebrania za Turonia i Heroda. Pukacie do drzwi sąsiadów, by wspólnie kolędować. Nikt nie otwiera oprócz sąsiada z parteru, który pryska Ci w oczy gazem pieprzowym. Dzieci wracają do gry na konsoli, a Ty zamykasz się w łazience z karpiem. Po odzyskaniu wzroku nie tracisz świątecznego rezonu. W Święta jesteś w swoim żywiole. Zręcznie łączysz śpiewanie kolęd z wypluwaniem ości z rybnych potraw. Kiedy cała rodzina ogląda Kevin sam w domu, Ty robisz sobie kogel-mogel by udrożnić struny głosowe przed pasterką.

 

Większość odpowiedzi B:

Fanatyk Świąt. W Święta musi być wszystkiego dużo. To motto przyświeca Ci od lat. Uwielbiasz wszystko, co z nimi związane. Przesyt? Nie znasz tego słowa. Choinka ma rozmiar sypialni, żeby pomieściła pół tony bombek i lampek. Skrzaty, aniołki, wieńce, anielskie włosy i stroiki nawet w najbardziej odległym zakamarku. Złoto, srebro i dużo brokatu. Marzysz, by ozdobić piwnicę i altanę na działce. Twój balkon tak migocze, że widać go z kosmosu. W sklepie z dekoracjami codziennie dopytujesz o nową dostawę. Wściekasz się na psa, że po raz kolejny zrzuca poroże i czerwony nos renifera. Porozmawiasz z nim o tym później. Stół pęka od pierogów, kutii, potraw z ryb czy gulaszu szegetyńskiego. Nie ograniczasz się do tradycyjnych dań polskich. Cała rodzina ma świąteczne swetry i czapki. Wujek Rysiek przebrany za Mikołaja, czeka pod klatką na Twój sygnał, odpalając ostatniego papierosa. W worku ma 13000 klocków lego i TV 65 cali. W końcu są Święta.

 

Większość odpowiedzi C:

Survivalowiec. W Święta chcesz przetrwać. Tylko tyle i aż tyle. Myśl o przyjeździe siostrzeńców i opowieści cioci Wandy o przebytych zabiegach spędzają Ci sen z oczu. Do Świąt przygotowujesz się więc jak do wyprawy w Amazonię. Nie chcąc rzucać się w oczy, chodzisz przebrany za choinkę. Gościom odpowiadasz stanowczo, krótko i jednoznacznie. Skupiasz się na organizacji i prawidłowym przebiegu świat. Sprawdzasz, czy lampki choinkowe mają niezbędne atesty i czy prawidłowo oznaczone są drogi ewakuacji. Większość czasu spędzasz w garażu, dmuchając materac dla gości. Sprawdzasz na bieżąco, czy warunki pogodowe nie pokrzyżują planu wyjazdu gościom. Dzieciom wyjawiasz prawdę o istnieniu św. Mikołaja. Pod choinkę otrzymujesz poradnik książkowy ABC Small Talku. Przez resztę Świąt starasz się wydedukować, kto Ci go dał.

 

Większość odpowiedzi D:

Statystyk. Święta i koniec roku to dla Ciebie czas podsumowań. Starasz się za pomocą liczb, analiz i algorytmów podsumować miniony rok. Zadajesz pytania. Wyciągasz wnioski. Ustalasz cele. Kiedy inni jedzą wigilijne specjały, Ty przeliczasz kalorie. W sukurs rocznym zestawieniom i podsumowaniom idzie technologia. Sprawdzasz przebyte trasy w aplikacjach, liczniki spalonych kalorii  itp. W smartfonie cały czas ustalasz cele. Podczas świątecznego spaceru biegniesz, a na pasterkę jedziesz rowerem. Ile schudłem? Co zwiedziłem? Ile zarobiłem? Podczas dzielenia opłatkiem licytujesz się ze szwagrem, komu zostało mniej rat do spłaty hipoteki. W pierwszy dzień Świąt odświeżasz karnet na siłownię. W drugi dzień Świąt dzwonisz do księgowego, żeby przesłał Ci na maila zestawienie wypłat z mijającego roku. Opracowanie rocznego raportu na temat własnych osiągnięć kończysz w okolicach święta Trzech Króli.

 

Przeczytaj podobne artykuły:

1. Listy do św. Mikołaja – 8 pomysłów na prezent dla dziecka w każdym wieku
2. Pakowanie prezentów świątecznych, czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie
3. Ciekawe miejsca na narty – nasz TOP 5

Zainspiruj się

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!