Rodzinne parki rozrywki w Polsce. Top 18

rodzinne-parki-rozrywki-w-polsce-aktualizacja-blog-sportbazar-baner

Rollercoaster, dom strachów, aquapark, park linowy, tor saneczkowy, ścieżki edukacyjne i tematyczne, labirynty, mini ZOO, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, kino 7D. Nie trzeba planować wycieczki do Disney Worldu czy Europa Parku, aby skorzystać z kilku tego typu atrakcji w jednym miejscu. Znajdziesz je w polskich rodzinnych parkach rozrywki. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem mocnych wrażeń, czy też szukasz miłego miejsca na spędzenie weekendu z dziećmi, na pewno w którymś znajdziesz coś dla siebie. Zapnij pasy, przed Tobą 18 najlepszych z nich. Kolejność prezentowania obiektów jest całkowicie przypadkowa. 

1. Energylandia, Zator, woj. małopolskie

To absolutny numer 1 wśród rodzinnych parków rozrywki w Polsce pod względem wielkości oraz jakości i różnorodności oferowanych atrakcji. Obejmuje blisko 100 obiektów, które rozmieszczone są na obszarze liczącym 43 ha. Co ciekawe, powierzchnia parku w najbliższych latach ma zostać powiększona prawie 5-krotnie, sprawiając że Energylandia może zostawić daleko w tyle swoją obecną konkurencję.

Park podzielony jest na 6 stref: Bajkolandię – przeznaczoną dla najmłodszych, Strefę Familijną, Ekstremalną oraz Water Park. Dla każdego coś miłego. Jakby tego było mało, na terenie parku znajdują się również 4 sceny widowiskowe (2 teatry i 2 amfiteatry), 20 gier i zabaw interaktywnych, kino 7D oraz rozbudowana strefa gastronomiczna. Znajdzie się również coś dla miłośników mocnych wrażeń. W 2018 r. w obiekcie powstał Hyperion – najwyższy i najszybszy rollercoaster w Europie. Instalacja ma 77 metrów wysokości, a przejazd odbywa się z prędkością 142 km/h. Dodatkowo znajduję się też drewniany rollercoaster ZADRA, która mierzy 1316m, rozwija się w niej prędkość do 121km/h, wysokość to aż 63,8m, s siła przeciążenia dochodzi do 4G.

Energylandia jest również organizatorem kilku letnich festiwali muzycznych: 80s Superstars Festival, 90s Festival of Superstars, Disco polo Festiwal, Hip-Hop Festival oraz Beach Party & Magic Nights. 

Więcej informacji na stronie: www.energylandia.pl

2. Zatorland, Zator, woj. małopolskie 

Rodzinny park rozrywki sąsiadujący z Energylandią, a tak inny. Zatorland jest obiektem dla dzieci, który powstał z myślą o „edukacji poprzez rozrywkę”. Znajdują się tu trzy bardzo interesujące parki tematyczne: Park Ruchomych Dinozaurów (największy tego typu park w Europie, gdzie większość eksponatów porusza się i wydaje dźwięki), Park Owadów i Park Mitologii oraz Lunapark. To niezwykłe miejsce pozwala poznać otaczającą nas przyrodę oraz niezwykle fascynującą historię czasów, gdy na ziemi żyły jeszcze największe zwierzęta świata.

Znajdziemy tu aż 60 atrakcji oraz ruchome dinozaury.

Więcej informacji na stronie: www.zatorland.pl

3. Inwałd Park, Inwałd, woj. małopolskie 

Rodzinne parki rozrywki, ze szczególnym wskazaniem na parki tematyczne to doskonały sposób na połączenie rozrywki i edukacji. To doskonała zabawa dla małych i dużych! Jednym z takich parków jest Inwałd Park. Inwałd Park to zespół pięciu parków tematycznych, każdy inny i każdy absolutnie wyjątkowy. Znajdziemy tu: Park Miniatur, Średniowieczną Warownię, Dinolandię, Ogród Jana Pawła II oraz Mini Zoo Kucyk.

Chcesz przeżyć fantastyczną podróż dookoła świata? Koniecznie zajrzyj do inwałdzkiego Parku Miniatur „Świat Marzeń”. Większość znajdujących się tu budowli wykonana jest w skali 1:25, są jednak i takie, jak kompleks watykański lub wenecki, wykonane w skalach (odpowiednio) 1:15 i 1:10. Spacer między najbardziej znanymi w świecie zabytkami to doskonała lekcja geografii i architektury. W skład tego parku wchodzi również Lunapark oraz Zielony Labirynt.

Jeśli natomiast interesujesz się historią, a w szczególności okresem średniowiecza, skieruj swoje kroki do Warowni. Ten duży, liczący 2,5 tys m2 gród wznosi się na kamienistym wzgórzu i otoczony jest drewnianymi palami. W jego środku znajduje się średniowieczna osada z chatami tkacza, powroźnika, garncarza i kowala, średniowieczny zamek, w którym możesz zwiedzić komnatę damy, zbrojownię i salę tortur oraz Park Ruchomych Smoków. To fascynujące, tętniące życiem miejsce, w którym spotkasz ludzi ubranych w stroje z epoki, poznasz technikę ówczesnego rzemiosła, pobawisz się szukając smoczych jaj, ale i bardzo dużo się nauczysz. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia!

Oprócz wymienionych, w kompleksie rodzinnego parku rozrywki Inwałd Park znajduje się też Dinolandia – park dinozaurów ze strefą rozrywki oraz Ogród Jana Pawła II – największy w świecie kwitnący obraz Papieża Polaka. Podziwiać go można w pełnej okazałości z obok ustawionej wieży widokowej. Dla dzieci szczególnie mocno kochających zwierzątka przygotowano z kolei Mini Zoo Kucyk. 

Więcej informacji na stronie: www.inwaldpark.pl

4. Legendia Śląskie Wesołe miasteczko Chorzów, Chorzów, woj. śląskie 

Przez długie lata był to największy i najnowocześniejszy park tego typu w Polsce. Na pięknie położonych, pełnych zieleni 26 hektarach ziemi znajduje się wiele atrakcji podzielonych na strefy: dziecięcą, familijną i ekstremalną. Do dyspozycji odwiedzających pozostają m.in. kultowy już rollercoaster Lech Coaster (w 2017 otrzymał on prestiżową, europejską nagrodę dla najlepszego rollercoastera), Diabelski Młyn, Samoloty Duże (będące niemal od początku istnienia parku) oraz Bazyliszek (pierwsza w Polsce atrakcja typu Interactive Dark Ride, obsypana wieloma nagrodami) i Diamond River.

W tym roku rodzinny park rozrywki Legendia obchodzi okrągłą, 60-tą rocznicę swojego istnienia, co z pewnością przełoży się na wiele dodatkowych atrakcji i wydarzeń. 

Więcej informacji na stronie: www.legendia.pl

5. Park Linowy na Górze Równica, Ustroń, woj. śląskie 

W Ustroniu znajduje się największy park linowy w południowej Polsce. Oferuje on 6 tras o zróżnicowanej trudności (ta najłatwiejsza dostępna jest dla dzieci od 5 roku życia) o łącznej długość 1100 m. Dodatkową atrakcję stanowi ponad 100 ciekawych elementów umieszczonych na trasach, które z całą pewnością dostarczą dodatkowych wrażeń nawet tym najbardziej doświadczonym. Bezpieczeństwo uczestników zabawy gwarantuje specjalistyczny, wielokrotnie nagradzany system asekuracyjny niemieckiej firmy Bornack. Na terenie parku istnieje ponadto możliwość zorganizowania różnorakich imprez integracyjnych, włączając w to atrakcje typu: paintball, rafting, quady i jeepy, strzelnice oraz wiele innych. 

Więcej informacji na stronie: www.parklinowy.pl

6. Kompleks w Ogrodzieńcu, Ogrodzieniec, woj. śląskie

Kompleks powstał z myślą dzieciach i dorosłych, którzy cenią sobie dobrą rozrywkę. Składa się on z 5 atrakcji, które pozwolą bardzo miło spędzić tam czas, a są to: Dom Legend i Strachów – przestrzeń unikatową na skalę naszego kraju, która przenosi odwiedzających w magiczny świat legend, a której słynie rejon Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Park Miniatur, Park Doświadczeń Fizycznych, Park Rozrywki, Mini Park Linowy oraz Tor Saneczkowy. Na szczególną uwagę zasługuje fantastyczna lokalizacja obiektu – u podnóża jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce. 

Więcej informacji na stronie: www.park-ogrodzieniec.pl

7. Adrenalina Park, Sokolniki k. Wrocławia, woj. dolnośląskie 

Park rozrywki znajdujący się bardzo malowniczym zakątku, w sąsiedztwie rzeki Strzegomki. Na terenie rozlokowano liczne atrakcje: park linowy, zorbing, quady, segway, paintball, minirafting, strzelnice, łucznictwo, eurobungee, tyrolki oraz strefę rekreacyjną z wiatą i miejscem na ognisko, łącznie 12 ha fantastycznej rozrywki na świeżym powietrzu! Poza okresem wakacyjnym park otwarty jest tylko w weekendy. 

Więcej informacji na stronie: www.adrenalina-park.pl

8. Leśny Park Przygody Skalisko, Złoty Stok, woj. dolnośląskie 

Jest to fantastycznie umiejscowiony park linowy. Znajduje on się w Kotlinie Kłodzkiej, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, nad Złotym Potokiem i obejmuje blisko 7 ha obszarów leśnych oraz teren dawnego kamieniołomu, który już jest atrakcją samą w sobie. Park powstał zgodnie z projektem francuskiej firmy specjalizującej się w konstrukcji przejść akrobatycznych na wysokościach. Oferuje 7 tras o zróżnicowanej trudności oraz tyrolki o łącznej długości ponad 1700 m (w tym tyrolka Super Gigant o długości około 1050 m).

Niezwykłych wrażeń dostarczają liczne wiszące pomosty, przejścia po siatkach i linach oraz zjazdy. Znakomite recenzje na popularnym portalu opiniotwórczym świadczą same ze siebie, czyniąc ten park szczególnie wartym odwiedzenia. Informacja dla rodzin z dziećmi: z atrakcji skorzystać mogą dzieci o minimalnym wzroście 140 cm (z rękami uniesionymi do góry). 

Więcej informacji na stronie: www.skalisko.eu

W tej samej miejscowości, poza opisywanym parkiem linowym znajdują się również inne atrakcje warte uwagi: Średniowieczny Park Techniki Osada Górnicza oraz muzeum Kopalnia Złota. Z całego serca je wszystkim rekomendujemy.

Więcej informacji na stronie: www.parktechniki.pl oraz  www.kopalniazlota.pl

9. Bałtowski Kompleks Turystyczny, Bałtów, woj. świętokrzyskie 

Pierwszą i najważniejszą atrakcją Kompleksu od czasu jego powstania był JuraPark Bałtów, czyli pierwszy w Polsce park z dinozaurami. Impulsem do jego założenia były odkryte na tym terenie autentyczne tropy tych prehistorycznych gadów. W parku oglądać obecnie możemy blisko sto, wykonanych w skali 1:1 modeli tychże fascynujących, wymarłych już zwierząt. Przez ostatnie lata ofertę parku jednak sukcesywnie poszerzano tworząc kolejne atrakcje. Dziś całość znana jest pod nazwą Bałtowski Kompleks Turystyczny, a jego powierzchnia liczy sobie blisko 100 ha.

Poza flagowym dla tego miejsca Parkiem Dinozaurów, znajduje się tu również: Zwierzyniec (Park Safari), Park Rozrywki, Prehistoryczne Oceanarium i Muzeum Jurajskie, Sabatówka (Wioska Czarownic), Park Miniatur, Skansen Pszczeli, Wiejska Zagroda (Rancho), kino 5D, ośrodek jazdy konnej oraz atrakcje wodne. Obiekt szczyci się tym, że jest „najbardziej zróżnicowanych pod względem atrakcji obiektem rozrywkowym w Polsce”. 

Więcej informacji na stronie: www.juraparkbaltow.pl

10. Park Linowy Skarbka, Bałtów, woj. świętokrzyskie 

Jest to obiekt, który znajduje się na terenie dawnego kamieniołomu oddalonego około 1,5 km od Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. To największy park linowy w Polsce. Obejmuje on 12 tras o łącznej długości 2800 m o zróżnicowanych stopniu trudności i rozmaitych przeszkodach. Dodatkowe atrakcje parku to: ścieżka dydaktyczna dla dzieci i młodzieży, będąca znakomitą formą nauki historii i geografii na świeżym powietrzu, wahadło oraz strzelnica ASG. 

Więcej informacji na stronie: www.parklinowyskarbka.pl

11. Aquapark Fala, Łódź, woj. łódzkie 

To największy aquapark w Polsce, który rozciąga się na powierzchni 5 ha.

Do dyspozycji gości oddane są trzy strefy: basenowa, saun oraz wellness & spa. W tej pierwszej znajdują się różnego typu baseny zewnętrzne i wewnętrzne (w tym brodziki dla dzieci) z rozmaitymi atrakcjami: zjeżdżalniami, biczami wodnymi, rwącymi rzekami, wodnymi placami zabaw, jacuzzi, grotą. 

Więcej informacji na stronie: www.aquapark.lodz.pl

12. Aquapark Reda, Reda, woj. pomorskie 

Jest to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu na Pomorzu. Shark Slide – zjazd do rekinów (jedyna tego typu atrakcja w Polsce), Zatoka Piratów, Basen Zamek, zjeżdżalnia rodzinna, basen z falą, zjeżdżalnie o różnym poziomie trudności, leniwa rzeka (najdłuższa w Polsce), wulkaniczne jacuzzi, supernowoczesne saunarium to tylko niektóre udogodnienia, które znajdziecie na miejscu. W tym samym budynku znajduje się również pełnowymiarowy basen sportowy, Aquś Kids Club z dwoma strefami nauki i zabawy – Gadoland i Klockolandia, Akademia Driftingu, Papugarnia, Kino 7D oraz Cukrownia, a której dzieciaki mogą wziąć udział w kreatywnych warsztatach robienia lizaków oraz szycia pluszaków. 

Więcej informacji na stronie: www.aquaparkreda.pl

13. Świat Labiryntów Bliziny – Bliziny k. Przywidza, woj. pomorskie 

Ten unikatowy rodzinny park rozrywki zlokalizowany jest na Kaszubach, blisko głównych szlaków komunikacyjnych. To fantastyczna opcja na wyjazd za miasto dla całej rodziny. To doskonałe połączenie znakomitej rozrywki oraz ćwiczeń wspomagających rozwój intelektualny naszych pociech (i nie tylko!). Pokonywanie labiryntów relaksuje, rozwija skupienie i koncentrację, poprawia również umiejętność analizowania, rozwiązywania problemów, pokonywania różnych przeszkód oraz pracy w zespole. Autorem labiryntów w Blizinach jest Adrian Fisher, światowej sławy projektant, specjalista w dziedzinie tworzenia tego typu obiektów. Ma ich na swoim koncie ponad 600 i są rozmieszczone na całych świecie. Co znajdziemy w tutejszym parku? Do dyspozycji gości oddane są 4 trasy w labiryncie drewnianym (7 kombinacji tras), 4 trasy w kukurydzianym oraz labirynty małe, tematyczne (zręcznościowe, matematyczne). Te ostatnie, mimo swych niewielkich rozmiarów mogą one być wyzwaniem zarówno dla młodych, jak i dorosłych.

Labirynt kukurydziany co roku tworzony jest na nowo. Za każdym razem zawiera też inny motyw przewodni, więc nudy tutaj nudy nie zaznasz! Z uwagi na cykl wzrostu rośliny, obiekt ten zazwyczaj udostępniany jest odwiedzającym dopiero około 20 lipca, gdy kukurydza nabierze już odpowiedniej wysokości. 

Więcej informacji na stronie: www.swiatlabiryntow.blogspot.com

14. Mega Park Grudziądz, Grudziądz, woj. kujawsko-pomorskie 

Chcesz poczuć klimat Dzikiego Zachodu, który dotąd znany był ci tylko z amerykańskich westernów albo z kultowej niegdyś bajki o przygodach Lucky Luke’a? Koniecznie odwiedź Miasteczko Westernowe Kansas City w Centrum Edukacji i Rozrywki Mega Park. To jak wejście do innego świata! Kompleks zlokalizowany jest w malowniczej okolicy – na terenach zielonych niedaleko Wielkiego Jeziora Rudnickiego. Jest to największe i najstarsze miasteczko westernowe w Polsce oraz największa część wspomnianego kompleksu Mega Parku. Obiekt wprost tętni życiem! W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, poza Miasteczkiem Westernowym oferta Mega Parku rozszerzona została o Mexico City, Dalton City, Krainę Bajek, Baśni i Legend, Mini ZOO i Safari, Krainę Mega Owadów, Dinozaury (Jurajska Ścieżka Edukacyjna), Krainę Stworzeń Morskich i Lunapark.

Dodatkowo, można wpaść z wizytą do Flintstonów w Bedrock City lub odwiedzić Asteriksa i Obeliksa w ich Magicznym Świecie. W znajdującym się tu amfiteatrze, który potrafi pomieści nawet 1000 osób, obejrzeć można fantastyczne, robione z dużym rozmachem Western Show oraz pokazy jazdy konnej czy ujeżdżania. Istnieje też możliwość spróbowania prawdziwej, kowbojskiej kuchni. 

Więcej informacji na stronie: www.mega-park.pl

15. Rodzinny Park Nowa Holandia, Elbląg, woj. warmińsko-mazurskie 

To doskonałe miejsce edukacji przez zabawę dla rodzin z dziećmi oraz szkół. Ten rodzinny park rozrywki rozciąga się na obszarze 64 hektarów. Lista oferowanych w nim atrakcji z roku na rok systematycznie się wydłuża. Na terenie parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ekologiczna ścieżka edukacyjna, replika osady wikingów oraz inne rozrywki, takie jak: gra na najmłodszych Poszukaj Franka, park linowy, małpi gaj, trampoliny, Obłędny Tunel, kopalnia złota, zjeżdżalnia Lew Gigant, Mini Zoo, Ptaszarnia, Wyspa Nielotów, Wyspa Moai, Wyspa Stonehenge, plac zabaw, Wyspa Iluzji, dwór Króla Artura, Wyspa Potworów oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. 

Więcej informacji na stronie: www.rpr.nowaholandia.pl

A więc, jakie masz plany na nadchodzący weekend? 🙂 Sezon na rodzinne parki rozrywki otwarty! 

16. Magiczne Ogrody, Trzcianki k. Janowca, woj. lubelskie

Magiczne Ogrody Janowiec to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów. Połączenie pięknego ogrodu, ze światem baśni stanowi o unikalności tego miejsca. Kiedy spaceruje się wśród tych pięknych kwiatów i czuje ich zapach, można zbliżyć się do tajemnicy tego miejsca, poczuć, że to baśń nas wciąga.

Rodzinny Park Tematyczny w Janowcu jest ogrodem sensorycznym, a więc takim, który działa na wszystkie zmysły. I rzeczywiście, po przekroczeniu bramy wejściowej mamy wrażenie, że ze wszystkich stron otaczają nas rzeczy niezwykłe, przykuwające uwagę i pobudzające wyobraźnię. Widzimy niezwykle kolory roślin, słyszymy szmer strumyków, bosymi nogami chodzimy po trawie. W parku występują naturalne materiały, szkło, drewno, piasek, kamień. Nie ma za to plastiku.

Oprócz zachwycającej przyrody, w parku poznajemy prawdziwą baśń i jej bohaterów. Spacerując po 15 Baśniowych Krainach i poznając ich nazwy, rozbudzamy naszą wyobraźnię. Dom Czarodzieja, Ogród Wróżek, Kwiatowa Dolina czarują małych i dużych. Radość i zachwyt wzbudzają Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo czy Krasnoludzki Gród. Tam można skorzystać z Krasnoludzkiej Wieży Prób czyli kilkunastometrowej zjeżdżalni i karuzel napędzanych siłą mięśni tatusiów lub dziadków.
Miejscem unikalnym w skali Europy są Drzewa. Można tam spędzić aktywny czas w podziemnych tunelach i na mostach linowych. Mosty w koronach drzew mają łączną długość ponad 400 metrów, oprócz tego tunele i przejścia, do tego tory przeszkód, taras widokowy. Na parkowych alejkach spotykamy baśniowe postaci. Czarodzieja, Wróżki Smużki, Bulwiaki i psotne, włochate Mordole można zobaczyć tylko tu.

Magiczne Ogrody zostały uznane w zeszłym roku za najlepszy w Polsce park dla rodzin z dziećmi (Katarzyna Węgrzyn „Gdzie w Polsce na weekend”).
Rok wcześniej po raz trzeci otrzymały tytuł najlepszej rodzinnej atrakcji turystycznej w Polsce. Organizatorem plebiscytu był portal Dziecko w Podróży. Janowiecki Ogród, dzięki głosom internautów trzykrotnie zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Top Atrakcje organizowanym przez portal turystyczny PolskieSzlaki.pl.

Więcej informacji na stronie: www.magiczneogrody.com

17. Majaland Kownaty, Torzym, woj. lubuskie

Majaland Kownaty to jeden z najnowszych rodzinnych parków rozrywki w Polsce. Znajduje się on niespełna 45 km od granicy z Niemcami, niedaleko zjazdu Torzym na autostradzie A2 (relacja Poznań-Berlin). Został on oddany do użytku zaledwie 8 miesięcy temu (pod koniec września 2018 roku). Park ten składa się z części zadaszonej oraz atrakcji na otwartej przestrzeni, co czyni go obiektem całorocznym, który już teraz uważany jest za największy kryty park w Polsce. Wciąż rozbudowywany. Obecnie zajmuje on powierzchnię około 10 ha, jednakże docelowo holenderski inwestor planuje stworzyć w tym miejscu jedno z największych centrów rozrywki w Europie, o łącznej powierzchni sięgającej 200 ha – tzw. Holiday Kownaty Park, czyli kompleks składający się z kilku parków tematycznych, których oferta skierowana będzie do odbiorców w różnym wieku (dzieci, nastolatków, dorosłych).

Na terenie parku znajduje się aktualnie 25 niewielkich, aczkolwiek dobrze dopracowanych i bardzo atrakcyjnych wizualnie atrakcji przeznaczonych dla młodszych dzieci (optymalny wiek to 3-9 lat) i ich opiekunów. Są to różnego rodzaju karuzele, zjeżdżalnie, place zabaw, ścianka wspinaczkowa, basen z kulkami, samochodowe miasteczko, atrakcje wodne (łodzie, tratwy, tańcząca fontanna), teatr z pokazami i występami oraz wiele innych. Dziesięć obiektów jest zewnętrznych, a piętnaście znajduje się w pomieszczeniu. Otwarcie kolejnej, wyczekiwanej przez wszystkich atrakcji zaplanowane jest na lipiec 2019 roku. Jest to drewniana kolejka górska Wilkołak, budowana przez amerykańską firmę GCI. To lustrzana kopia Heidi The Ride – kolejki znajdującej się w Belgii, w siostrzanym parku rozrywki Plopsaland De Panne (jej wysokości 22m, maksymalna prędkość 71 km/h).

Majaland, jak sama nazwa wskazuje, to przede wszystkim miejsce dla wszystkich fanów Pszczółki Mai i Gucia, ale nie tylko. Znajdują się tu także strefy dedykowane dwóm innym postaciom – Heidi oraz Wikingowi Vica. One również powstały w Studio 100. W całym parku widać dużą dbałość szczegóły i wrażenia wizualne. Wszystkie figury przedstawiające postaci z bajki stworzone zostały przez artystów z różnych części świata. Pod względem artystycznym ten rodzinny park rozrywki robi więc naprawdę znakomite wrażenie. Na jego terenie działa restauracja i dwa mniejsze punkty gastronomiczne, znajduje się tu także strefa piknikowa oraz sklep z zabawkami. Niestety w internecie pojawiają się dość liczne, negatywne opinie o wysokości oferowanych w nich cen. 

Więcej informacji na stronie: www.majalandkownaty.pl 

18. Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji, Trojanów, woj. mazowieckie

Farma Iluzji to znakomity park rozrywki dla całej rodziny i największy obiekt tego typu na terenie Mazowsza (o powierzchni 6 hektarów), do którego wraca się z ogromną przyjemnością. Gwarantuje on dobrą zabawę dla każdego, bez względu na wiek. Pobyt w tym miejscu to niesamowita przygoda rozgrywająca się na granicy iluzji i rzeczywistości. W zróżnicowanym pod względem ukształtowania terenie, wśród fantastycznej przyrody rozlokowano liczne atrakcje, które organizatorzy podzielili na działy: iluzja, przygoda, rusz głową, aktywnie, place zabaw, czysta rozrywka, zwierzaki, pokazy i w międzyczasie. Wszystkie one dostępne są w cenie biletu wstępu.

Maluchy (w szczególności te do lat 5) będą się znakomicie bawić na licznych placach zabaw, dmuchańcach, karuzelach, trampolinach i kolejkach. Dużą popularnością cieszą się ponadto ruchome smoki, duże klocki, sala zabaw z piłeczkami oraz mini zoo z kucykami, kózkami, papugami i królikami. Z kolei dzieci starsze oraz dorośli bardziej zainteresują się obiektami związanymi z iluzją. Wszystkie napotkane w parku zagadki i atrakcje pobudzają zmysły odwiedzających i na długo pozostają w ich pamięci! A są to m.in. Latająca Chata Tajemnic, Labirynt Luster, Opuszczona Kopalnia, Tunel Zapomnienia, Zakręcony Domek, Lewitujące Piłki, Głowa na Talerzu, Niemożliwy Trójkąt czy Pokój Amesa.

Niezapomnianym przeżyciem będzie również udział w organizowanym na miejscu pokazie iluzjonistycznym. W okresie wakacyjnym pokazy te odbywają się codziennie.

Farma Iluzji poza czystą rozrywką oraz nauką przez zabawę (np. w Lasku Doświadczeń, Lejku Grawitacyjnym czy na Muzycznej Polanie) to miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas w fantastycznych okolicznościach przyrody. Infrastruktura tego rodzinnego parku rozrywki jest dobrze przemyślana. Oferuje liczne miejsca do odpoczynku – z ławeczkami, huśtawkami i hamakami. W sezonie udostępniane są baseny wodne, zaś w Zatoce Piratów można się zrelaksować na plaży z palmami, leżakami oraz hawajskimi parasolami. Gościom udostępnia się ponadto strefę piknikową, a w niej: miejsce na zrobienie ogniska lub możliwość skorzystania z grilla. W parku znajduje się też restauracja, kuchnia polowa, słodki zakątek z lodami i goframi, pizzeria oraz sklepik z pamiątkami.

Ważna informacja dla podróżujących ze zwierzętami: od tego roku na Farmie Iluzji obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt domowych. Uprzedzamy też, że z uwagi na duże zainteresowanie opisywanym miejscem, w weekendy oraz podczas wakacji letnich czas oczekiwania na niektóre atrakcje w parku może się wydłużyć. 

Więcej informacji na stronie: www.farmailuzji.pl

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Najpiękniejsze szlaki górskie w Polsce. Ranking tras
2. 6 pomysłów na zabawę z dzieckiem podczas weekendu na łonie natury
3. Najlepsze gry terenowe na wiosnę

12 komentarzy
 1. Małgorzata

  Hmmm zabrakło mi tu Magicznych ogrodów ? jak i farmy Iluzji

  16 maja 2019 at 22:14
  • SportBazar
   SportBazar

   Pani Małgorzato, bardzo dziękujemy za Pani sugestię. Zdecydowanie w naszym zestawianiu nie powinno zabraknąć wymienionych przez Panią parków, dlatego tekst uzupełniliśmy. Być może dzięki Pani ktoś odwiedzi te niezwykłe miejsca. Serdecznie pozdrawiamy! 🙂

   30 maja 2019 at 11:02
 2. Zdecydowanie odradzamy Aqupark Reda że względu na czystość, kto tam był wie o czym piszę. Jeśli chodzi o parki u nas macie spis wszystkich odwiedzonych z dziećmi ?

  28 czerwca 2019 at 05:04
  • SportBazar
   SportBazar

   🙂 Czy któryś z wymienionych jest szczególnie ulubiony?

   28 czerwca 2019 at 10:48
 3. Wszystkie wymienione już odwiedziliśmy ?, zdecydowanie najlepsza Legendia

  29 lipca 2019 at 12:03
 4. Świetne miejsca żeby wspólnie spędzić czas z rodziną, my już byliśmy w kliku, czas zwiedzać dalej, pozdrawiam

  16 września 2019 at 22:53
 5. Natalia Damaszk

  Też nie widzę tu Parku Ewolucji w Sławutówku a to też Park od 2017 roku który prężnie się rozwija. Ja byłam i polecam https://parkewolucji.pl

  18 stycznia 2020 at 19:01
 6. Ala

  Haaaa my też byliśmy w Parku Ewolucji w Sławutówku w wakacje i polecamy to miejsce. Fajnie spotkać kogoś kto był w necie ?. PARK jest super ? aaa ten Batyskaf to totalny sztos ??

  2 lutego 2020 at 12:48
 7. bożym

  Megapark w Grudziądzu jest w fatalnym stanie , warte zobaczenia są tam jedynie dinozaury, poza tym kurz, smród i ubóstwo, właściwie nic tam nie działa, są stęchłe zamki na które strach puszczać dzieci, moglibyście państwo sprawdzać o czym piszecie chyba , że to chwyt reklamowy.A cena za wejście jest taka sama jak w zatorlandii.Totalna porażka!

  5 września 2021 at 16:35
  • SportBazar
   SportBazar

   Dziękujemy za opinię. Taki feedback jest dla nas zawsze bardzo cenny. Artykuł został napisany dawno temu. Wówczas park zrobił na nas naprawdę świetne wrażenie. Sami od tego czasu nie odwiedziliśmy tego miejsca, natomiast zasięgnęliśmy opinii i faktycznie, ma Pani rację, spora część odwiedzających jest zdania, że gdzieniegdzie przydałaby się renowacja. Nadal jednak chwali się tam między innymi show, obsługę oraz ZOO. Każdy z nas szuka w tego typu parkach czegoś innego, my wymieniliśmy i pokrótce przedstawiliśmy największe, znane nam parki, natomiast może warto się przekonać na własnej skórze? Nie mniej jednak cieszymy się, że pozostawiła Pani tutaj swój komentarz i zachęcamy pozostałych do dzielenia się wrażeniami. Zawsze daje to szerszy obraz rozważanego wyjazdu.

   6 września 2021 at 09:03
 8. Kilka z wymienionych parków rozrywki już odwiedziliśmy 🙂 Bardzo fajny wpis.

  9 marca 2022 at 13:03
  • SportBazar
   SportBazar

   Jesteśmy ciekawi jak wrażenia z tych wycieczek? A może, znacie jakieś inne,które warto dodać do listy?

   9 marca 2022 at 14:14

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!