Tańsze czy droższe? Jazda na łyżwach – Roces vs SMJ

JAZDA NA ŁYŻWACH - ŁYŻWY ROCES / ŁYŻWY SMJ

Zima nie oznacza konieczności zakopania się pod kołdrą przed telewizorem na bite trzy miesiące. Możesz ją spędzić aktywnie. Sporty zimowe – w tym jazda na łyżwach  – daje mnóstwo frajdy, nawet jeśli ostatnie sezony nie rozpieszczały nas morzem białego puchu. Będziesz się świetnie bawić na lodowisku. Dziś sprawdzimy, co na tę okazję założyć na nogi. Porównujemy łyżwy SMJ Queen i Roces Brits.

Prędko po efekty

Atuty ostrza są czasami marginalizowane w przypadku pary do jazdy figurowej. O ile w przypadku panczenów czy łyżew hokejowych jest to czynnik decydujący, o tyle w przypadku figurowych – zwłaszcza tych dla pań – schodzi na dalszy plan na rzecz efektownego designu. Mimo wszystko, warto wziąć pod uwagę, na czym przyjdzie nam jeździć po lodzie. Z dobrego ostrza biorą się bowiem nie tylko wyniki, ale też zwyczajna przyjemność jazdy.

   

Na tym polu łyżwy Roces Brits wydają się bezkonkurencyjne. Świetne ostrze ze stali węglowej jest wyjątkowo trwałe i umożliwia szybszą jazdę, niż to oferowane przez SMJ Queen. Niemniej, dla początkujących łyżwiarek ta różnica może być niezauważalna.

Łyżwy? Nie zmieniaj zabawy w koszmar

Jazda na łyżwach daje wiele przyjemności, ale warto zadbać o to, by nie kończyła się ona wraz z opuszczeniem lodowiska. Ze względu na specyfikę tego sportu, łatwo o urazy – nie chodzi tylko o upadki czy ewentualne odmrożenia, ale też otarcia stóp, które są efektem niewłaściwie dobranego obuwia.

   

Zarówno Roces Brits, jak i SMJ Queen dobrze wypadają w kategorii wygody użytkowania. W obu przypadkach kostka jest usztywniona i stabilna, stopa zaś się nie męczy – nawet w przypadku jazdy, trwającej około godziny, wliczając w to przerwy.
Modelowi od Roces dajemy plusik za sprawniejsze zakładanie i zdejmowanie – szczególnie ucieszy to osoby w młodszym wieku. Ale i łyżwy SMJ Queen nie sprawiają w tej dziedzinie specjalnych trudności.

Łyżwy Roces. Jazda na łyżwach w krainie lodu

Skoro omówiliśmy już zalety funkcjonalne, czas na najważniejsze. Nie ma co udawać, dama na lodowisku ma się prezentować efektownie niczym księżniczka Elsa z Krainy Lodu. Łyżwy to kluczowy element tego wizerunku.

   

Model SMJ Queen to propozycja klasyczna, ale i całkiem urocza. Nawiązuje swoim designem do tradycyjnych łyżew, ale zachowuje indywidualny charakter poprzez ciekawe, delikatne zdobienia. Roces Brits to z kolei elegancja i nowoczesność w najlepszym wydaniu. Deseń w kratę księcia Walii jest nie tylko modny, ale i oryginalny. Ten model z pewnością przykuje uwagę na lodowisku i nie pozwoli wtopić się w tłum.

Jazda na lodowisko!

Przygotowana do sezonu zimowego? Jeśli brakuje Ci łyżew, z czystym sumieniem możemy polecić wybór któregoś z porównywanych modeli. Brits potwierdza świetną renomę marki Roces, jest to propozycja w zasadzie kompletna. Jeśli jednak wystarczą Ci rozwiązania podstawowe, śmiało możesz wybrać łyżwy SMJ Queen.

Czas, aby znowu poczuć wiatr w plecy i ruszyć na lodowisko. A może pamiętasz jeszcze swoje pierwsze łyżwy? Podziel się swoimi wspomnieniami i opiniami.

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Bielizna termoaktywna Alpinus Tactical. Czy rzeczywiście ochroni Cię przed chłodem?
2. Ciekawe miejsca na narty – nasz TOP 5
3. Szukasz łyżew dziecięcych? Nie wiesz, na które się zdecydować? Podpowiadamy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!