Trenuj i graj jak Robert Lewandowski – analizujemy grę mistrza

Trenuj i graj jak Robert Lewandowski – analizujemy grę mistrza

Robert Lewandowski, najlepszy polski piłkarz, jest prawdziwą inspiracją dla wszystkich młodych adeptów futbolu. Jakkolwiek górnolotnie by to nie zabrzmiało, kariera znakomitego napastnika jest idealnym udowodnieniem tezy, że górna granica możliwości nie istnieje i zawsze można być jeszcze lepszym. Trening piłkarski Lewandowskiego to podstawa, z której biorą się jego boiskowe sukcesy.

Każdy zaczynał od zera – Lewandowski też!

Czy Robert Lewandowski zawsze miał papiery na bycie na piłkarskim szczycie? Być może, ale nigdy byśmy się o tym nie przekonali, gdyby nie jego zawziętość i chęć doskonalenia. Wystarczy zapytać trenerów młodego Roberta z kadry Mazowsza. 15 lat temu niewielu dałoby sobie uciąć rękę za to, że Lewandowski zrobi większą karierę niż Grzegorz Piesio czy Daniel Mąka.
Piesio i Mąka pewnie robili na treningu wszystko co w ich mocy. Każdy ma jednak jakieś ograniczenia. Lewandowski od małego starał się nie akceptować tego faktu. A skoro nie ma barier, to po co się zatrzymywać? I dziś Robert jest tu, gdzie jest.

Sprawdź w sklepie Sportbazar

 

Bramki Lewandowskiego – paleta możliwości

Mirosław Trzeciak to niegdyś naprawdę świetny napastnik. Dziś nikt już jednak nie pamięta jego bramek. Każdy kojarzy go z czasów dyrektorskich w Legii Warszawa, gdy lekką ręką wypuścił przyszłego najskuteczniejszego napastnika w historii reprezentacji Polski. „Możecie sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę” – to słowa, które są synonimem kompromitacji w polskim futbolu. Sympatyczny Arru to jedna z największych pomyłek transferowych w historii Legii.

Dwudziestoletni Robert może faktycznie nie był piłkarskim tytanem. Miał jednak talent i chęć stawania się coraz lepszym. Młody Lewandowski zazwyczaj strzelał z pola karnego, wykorzystując naturalną umiejętność odnajdywania się w szesnastce. Dziś uderza głową, piętą, z woleja. Nikogo specjalnie już nie dziwi, gdy gol Lewandowskiego pada z rzutu wolnego albo gdy w swój autorski sposób – ze zwodem – wykorzystuje kolejny rzut karny. To tysiące godzin na treningach i tysiące strzałów, które pozwoliły wyćwiczyć te elementy do perfekcji.

Zobacz w sklepie Sportbazar

Futbol to nie praca – to styl życia

Ale trening piłkarski Lewandowskiego to nie tylko zajęcia z piłką. Polski napastnik wielokrotnie podkreślał, że jego postawa na boisku bierze się z pewności siebie i siły fizycznej. Dlatego tak wiele czasu spędza na siłowni, ćwicząc przede wszystkim mięśnie kręgosłupa i nóg. To nie tylko pomaga grać, ale też oddala ryzyko kontuzji.
Robert Lewandowski dba o formę także z dala od boiska i siłowni. Zbilansowanej diety piłkarza pilnuje jego żona Anna. Dzięki zdrowym i smacznym posiłkom organizm Lewandowskiego szybko się regeneruje i nie ma problemów z koncentracją.

Co poza tym? Dużo biegania, bo bez kondycji na pewnym poziomie nie zaistniejesz. Gdy mierzą się zawodnicy z topu, często wytrzymałość jest języczkiem u wagi. Chcesz być najlepszy? Zaufaj doświadczeniom najlepszych. I podążaj ich śladami do wymarzonego celu.

BUTY PIŁKARSKIE NIKE FAST AF

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Trenuj jak… Cristiano Ronaldo. Analizujemy grę zawodnika
2. Zwody piłkarskie, czyli jak okiwać przeciwnika?
3. Rozgrzewka piłkarska – nie zaniedbuj jej!

2 komentarze
 1. turbo

  Myślę, że to co jeszcze charakteryzuję RL to bardzo silna psychika. Wiele razy pokazywał, że w decydujących momentach można na niego liczyć.

  12 marca 2018 at 07:44
  • SportBazar

   Choć jednocześnie łatwo ulega emocjom… 😉 Ale to i tak ciężki orzech do zgryzienia!

   15 marca 2018 at 15:14

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!