Klasyka czy awangarda? Porównujemy halówki Adidas Copa Tango i Nike Hypervenom X Phade III

BUTY HALOWE NIKE HYPERVENOM ADIDAS COPA TANGO

Jeśli kupując halówki, zwracasz uwagę na design, spójrz na te dwa modele. Uwagę przykuć możesz nie tylko odważną grą czy umiejętnościami, ale też obuwiem. Fajne buty na futsal dodają pewności siebie na boisku. Hypervenom i Copa Tango są jak ogień i lód – czym poza ceną się różnią?

Futsal na ostro – wywołaj pożar na boisku

Buty halowe Hypervenom X Phade III przyćmiewają swoim strażackim odcieniem wszystkie inne buty na futsal. Czerwień łączy się tutaj z klasyczną czernią (logotypy i podeszwy pozostają czarne). Ten model na pewno doda Ci energii – wystarczy, że na nie spojrzysz, a już zechcesz znaleźć się na boisku. To halówki stworzone dla ofensywnych graczy – takich jak Robert Lewandowski, który został twarzą całej linii Hypervenom.

BUTY HALOWE NIKE HYPERVENOM

Nike Hypervenom vs Adidas Copa Tango. Śliski temat?

Zacznijmy od spodu – gładka gumowa podeszwa modelu Hypervenom X Phade III ma specjalne mini-rowki, które gwarantują przyczepność i zabezpieczają przed niechcianymi poślizgami. Mimo, że guma jest czarna, nie zostawia śladów na podłodze. Podeszwa Adidas Copa Tango jest jasna, więc na pewno nie zabarwi boiska, i ma strukturę „plastra miodu” (amortyzacja Boost). Podobnie jak Nike, również ma wyżłobienia, ale są one nieco wystające, na podobieństwo klasycznych korków na boiska trawiaste. Stawia ona większy„opór” nawierzchni i skutecznie wspomaga zawodnika w kiwaniu lub już w drodze na bramkę przeciwnika.

O, cholewka! Halowa piłka nożna w barwach narodowych

Biel i czerwień ładnie się ze sobą komponują, ale w pojedynku na właściwości cholewki wygrywa zdecydowanie Hypervenom. Cholewki Adidas Copa Tango wykonane są z naturalnej skóry, ale niemal zupełnie gładkie (posiadają tylko 3 wyżłobienia, które pełnią raczej funkcję ozdobną niż wspierającą grę). Cholewka modelu Nike od środka podszyta jest miękką pianką, a od zewnątrz wytłaczana w romby – tłoczenie pozwala na lepszy kontakt i czucie piłki podczas gry. Tego nie da Ci zupełnie gładka cholewka. Copa Tango ma poza tym wysoki, charakterystyczny dla całej serii język – jest miękki, ale może dekoncentrować podczas gry.

Dogrywka z designu

Mamy więc jeden jeden w pojedynku na podeszwy i cholewki. Czas na ocenę wyglądu. Model Adidas Copa Tango, gdyby nie typowo piłkarska podeszwa, mógłby uchodzić za obuwie na co dzień, wzorowane na znanych klasykach marki – przypomina nieco słynne kultowe Superstar. Klasyczne połączenie bieli, czerni i melanżowa wstawka na języku sprawiają, że obuwie naprawdę cieszy oko. Dawno nie widziałem tak eleganckich halówek (jeśli w ogóle można tak określić buty na futsal).

Cena również ma znaczenie. Model Nike Hypervenom X Phade III kosztuje niecałe 200 zł, za to Adidas Copa Tango, wzorowane na słynnych klasykach – 500 zł, więc różnica jest znaczna.
Wybierając między tymi dwoma modelami, przemyśl, czy ważniejsza jest dla Ciebie podeszwa, funkcjonalności cholewki. Dla graczy ofensywnych, którzy przypuszczają szybki szturm na wrogą bramkę, lepszy i bardziej zwrotny będzie model Adidas. Jeśli lubisz dłużej pobyć przy piłce i się nią pobawić, będziesz zadowolony z modelu Hypervenom.
Klasyczna biel czy awangardowa czerwień? Który model wybierasz?

Sprawdź inne recenzje piłkarskie:

Marka kultowa vs niszowa. Halówki do 200 zł: Adidas Ace 17.4 VS Joma MUNDIAL 604

Cicha woda czy ogień na boisku? Co dadzą Ci buty piłkarskie Adidas Nemeziz Tango 17.3 TF?

Bluzy piłkarskie – Nike czy Adidas?

BUTY PIŁKARSKIE NIKE FAST AF

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Marka kultowa vs niszowa. Halówki do 200 zł: Adidas Ace 17.4 VS Joma MUNDIAL 604
2. Cicha woda czy ogień na boisku? Co dadzą Ci buty piłkarskie Adidas Nemeziz Tango 17.3 TF?
3. Bluzy piłkarskie – Nike czy Adidas?

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!