Noc pod gwiazdami. Wybieramy śpiwór – High Peak Boogie czy Outhorn Wild Jaguar?

Romantyczna noc pod gołym niebem czy prawdziwy koszmar nocy letniej? Wakacje to najlepszy czas na biwak. Planujesz wypad za miasto, ale nie wiesz, jaki wybrać śpiwór? Porównujemy dwa modele w rozsądnej cenie.

.

O co zadbać przed zakupami?

Przede wszystkim, zapisz swoje wymiary. Nawet najbardziej designerski model w najmodniejszym kolorze nie sprawdzi się, kiedy połowa twojego ciała będzie odkryta. Pamiętaj, żeby sprawdzić prognozę pogody. Jeśli potrzebujesz śpiwora na lato, miej na uwadze to, że model powinien być przewiewny i stosunkowo lekki. Na częstsze wyprawy na cały rok, wybierz modele o dostosowującej się temperaturze. Jeśli chcesz mieć sporo luzu i szybko wyskoczyć ze śpiwora, zainwestuj w ten w formie kołdry. Komfort cieplny zapewni jednak klasyczna mumia.

.

High Peak Boogie – oto nasza opinia po testach

 • Prosty śpiwór typu mumia
  Zapewni komfort termiczny nawet w chłodne dni. Jeśli szukasz przenośnego posłania na wyprawy w nieznane, sprawdzi się w zupełności. Zwróć również uwagę na to, że jest kompaktowy i z łatwością go zwiniesz. Jest to idealne rozwiązanie na biwak i obóz.
 • Nie za długi
  Uznajmy to zarówno jako wadę i zaletę. Nie sprawdzi się jako ochrona dla mężczyzny. Dla twojej lubej będzie jednak idealny. 170 centymetrów poliestrowego materiału to wystarczająca ilość dla większości dziewczyn.
 • Bardzo lekki
  Niecały kilogram na twoich barkach nie będzie dużym obciążeniem. Zwłaszcza, że ten model ze względu na długość proponujemy płci pięknej. Twoja kobieta nie będzie miała problemu z noszeniem sprzętu. W końcu – waży tyle co zimowa kurtka J .
 • Praktyczny
  Jego konserwacja jest dziecinnie prosta. Producent zapewnia, że zabrudzony śpiwór możemy uprać w pralce, a żaden z jego elementów nie zostanie naruszony.

.

High Peak Boogie będzie świetnym prezentem dla podróżniczki, która wybiera się na wyprawę w góry: lekki i zapewniający aż 14°C ciepła.

.

A jak w naszym porównaniu wypadł Outhorn Wild Jaguar? To kompan kapryśnej pogody!

 • Kilka zakresów temperatur
  Twój śpiwór będzie zakupem na lata. Użyjesz go w chłodniejsze dni dzięki funkcji Extreme. Zapewnia ona termoregulację nawet przy temperaturze -4°C.
 • Możliwość łączenia śpiworów
  To chyba najważniejsza funkcja dla zakochanych :). Prosta kołdra daje ci ogromne pole do manewru. Wystarczy połączyć suwak jednego z drugim, a ciepłe i wygodne okrycie jest już gotowe.
 • Wytrzymały materiał
  Jest wykonany w całości z poliestru. Ogrzeje cię, a jednocześnie uchroni przed niechcianymi plamami. Brud nie będzie wgryzał się w materiał. Jeśli jednak przytrafi się plama, szybko ją usuniesz, choćby samą wodą.
 • Długość!
  To z pewnością największa zaleta tego modelu. Bagatela 190 centymetrów długości i 75 szerokości. Tak obszerny śpiwór z pewnością zainteresuje facetów. W porównaniu do modelu od Boogie, te wymiary są strzałem w dziesiątkę.

.

Outhorn Wild Jaguar zainteresuje podróżnika, który planuje wypad w teren wczesnym latem i późną jesienią. Kilka zakresów temperatur zapewni komfort przez cztery pory roku.

.

Kilka porad na koniec

 • Pamiętaj, że śpiwór nie może być idealnie dopasowany do twojego ciała. Jeśli nie będziesz miał luzu, materiał nie wygeneruje wystarczającej ilości ciepła.
 • Nie bój się wybierać śpiwora w odważnym kolorze. Dzięki temu nie pomylisz się i nie otulisz śpiworem swojego kumpla.
 • Przed wyprawą i zaraz po niej, wywietrz sprzęt, a z pewnością posłuży na lata.

 

High Peak Boogie – wady i zalety

Lekki
Nie będzie Ci przeszkadzał w dalekich wędrówkach
Łatwy w utrzymaniu
Można go prać nawet w pralce
Designerski
Ma bardzo estetyczną, minimalistyczną formę
Krótki
Nie będzie najlepszy dla wysokich osób

 

Outhorn Wild Jaguar – wady i zalety

Zniesie trudne warunki atmosferyczne
Posiada zmienne zakresy temperatur
Możliwość połączenia kilku śpiworów
Co sprawia, że jest idealny dla par!
Długi
Doskonały dla osób wysokich
Ciężki
Waży 1,1 kg

SportBazar namioty turystyczne

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Jak ułatwić sobie życie? 15 sprawdzonych patentów na biwak
2. Poradnik wakacyjny część 1 – (przed) wyjazdowa checklista
3. Namiot rodzinny z dużym przedsionkiem – poradnik zakupowy i przegląd namiotów marki High Peak

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!