TOP 5 – Sporty plażowe, czyli nie tylko siatkówka

sporty-letnie

Nadchodzi czas letnich wypraw i wojaży. Jak co roku, tłumnie ruszymy nad morze, aby zażywać kąpieli – w wodzie i w słońcu. Wypoczynek na plaży nie musi wcale kojarzyć się z błogim lenistwem. Aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu jest więcej, niż mogłoby się wydawać. Przedstawiamy pięć najciekawszych.

Rugby plażowe – nie tylko dla twardzieli

Rugby to wyjątkowo szlachetny sport. Wbrew twardym regułom, uczy szlachetności i postawy fair. Nic zatem dziwnego, że kwitnie jego popularność i pojawiają się coraz to nowsze wariacje gry. Kilka lat temu we Włoszech ktoś wpadł na pomysł grania na plaży. Chwyciło do tego stopnia, że dziś za jajowatą piłką biega niemal cały świat.
Zabawa na piasku nie jest tak kontuzjogenna jak tradycyjna rozgrywka. Co najważniejsze – grać możemy w tyle osób, ile nas jest. Zasady? Do ustalenia, rzecz jasna w ramach umiaru i rozsądku.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

pilka-do-rugby-wilson-grip-n-rip-jr-wtf1608

Frisbee łączy pokolenia

Szał i moda na frisbee nie dziwi. To wyjątkowo efektowny sport, który szczególnie dobrze smakuje w wydaniu plażowym. Miękka nawierzchnia sprzyja efektownym padom i chwytom. Nikogo nie zaskoczy już widok całych rodzin, mających przednią zabawę dzięki prostemu dyskowi.
Zasady gry, ilość graczy – wszystko gładko dopasować można do własnych potrzeb. Potrzebne nam będzie jedynie frisbee.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

 

talerz-frisbee-wham-o-malibu-disc-110gr-51087

 

Badminton – plażowy renesans

Przez dekady badminton był jednym z najpopularniejszych sportów wakacyjnych. Proste zasady i przyjemność z gry sprawiały, że siatki wisiały w niemal każdym ośrodku wczasowym.
Po latach stopniowego marginalizowania tej dyscypliny, nastąpiło prawdziwe jej odrodzenie. Nie byłoby go bez wyjątkowości odmiany plażowej. To świetna zabawa, ale też zbawienny wpływ na naszą kondycję i formę.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

                                       

Beach soccer – śladami Saganowskiego

Polska to prawdziwa potęga piłki plażowej. Bogusław Saganowski to jeden z najwybitniejszych zawodników w historii dyscypliny. Sukcesy ostatnich lat sprawiły, że wielu młodych adeptów futbolu pragnie podążyć jego śladami.
Na polskim wybrzeżu powstaje coraz więcej boisk do beach soccera. To sport niezwykle efektowny. Gole z przewrotek? Na trawie to wielkie wydarzenie. Tu – codzienność. Grać można śmiało nawet w trzyosobowych drużynach.

Siatkówka plażowa – królowa letnich sportów

Pobyt nad morzem bez partii plażowej siatkówki? Wydaje się niemożliwe. Nie jest przesadą stwierdzenie, że popularna siatka to nasz sport narodowy. Sukcesy, które odnosimy przecież także na piasku, to tylko jedna strona medalu. Druga to znakomita zabawa i mnóstwo frajdy, jakie daje nam rozgrywka.
Siatkówka plażowa to sport koedukacyjny. Uwielbiamy ją wszyscy. To także świetny pomysł na utrzymanie dobrej formy oraz nawiązanie nowych znajomości. Chętnych do wspólnej gry na plaży na pewno nie zabraknie.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

                                         

Wypoczywając nad morzem, nie musimy zapominać o dobrej kondycji. Oferta sportów plażowych jest wyjątkowo bogata i zaskakująca. Pamiętajmy także, że najlepiej i najszybciej opalamy się w ruchu. Dbając o aktywność fizyczną, łączymy zatem przyjemne z pożytecznym. Dobra zabawa poprzez sport to najlepszy sposób, aby nie dać się nudzie. To także metoda na wypoczynek uniwersalny. Na plaży można się lenić, ale z dobrym pomysłem i ekwipunkiem, łatwo też znaleźć ciekawą alternatywę.

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Rodzinne parki rozrywki w Polsce. Top 18
2. Strój kąpielowy a typ figury – jak wybrać?
3. Najpiękniejsze plaże w Polsce. Top 10

1 komentarz
  1. Cieszę się, że na plaży głównie króluje siatkówka – może nawet z tego wzgledu, ze nie trzeba wiele miejsca, aby poodbijać sobie we dwie osoby 🙂 Myślę, że po siatkówce jest wielka przepaść w tym względzie. No i nic dziwnego, że na plażach budują boiska właśnie do siatki 😉

    31 października 2019 at 13:38

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!