Deskorolka dla początkujących – na co zwrócić uwagę?

Deskorolka dla początkujących – na co zwrócić uwagę?

Skateboarding przeżył na przestrzeni ostatnich dwóch lat prawdziwy renesans popularności. Dotyczy to zresztą nie tylko Polski, ale także innych miejsc w Europie i na świecie. Ten sport daje bardzo dużo frajdy. Pierwsza deskorolka dla początkujących wymaga jednak dużej rozwagi przy wyborze. 

Deskorolka dla początkujących: wielkość ma znaczenie

Deskorolki produkowane są w różnych rozmiarach. Tzw. deck może mieć nawet długość zaledwie ok. 0,5 m. Takie deski to najlepszy wybór dla dzieci. Starsi użytkownicy powinni zdecydować się na deskę o długości powyżej 50 cm. Prawidłowe dopasowanie będzie mieć kluczowe znaczenie dla komfortu jazdy.

Dopasowanie powierzchni

Poruszanie się na deskorolce wymaga stałego panowania nad równowagą. Ucząc się jazdy na deskorolce, nietrudno o utratę równowagi i upadki. W zachowaniu prawidłowej postawy i balansu pomoże na pewno antypoślizgowa powierzchnia decka. Deskorolka może posiadać blat pokryty specjalistycznym tworzywem sztucznym, bądź też papierem ściernym. To drugie rozwiązanie chętnie wybierają jeżdżący wyczynowo. Należy jednak pamiętać, że nie pozostaje ono bez wpływu na podeszwę buta.

Stąd, przy wyborze deskorolki, musimy wziąć pod uwagę planowany charakter jej użytkowania.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Kółka – szybkość i wygoda

Aby nasza deskorolka jeździła szybko i komfortowo, musi być wyposażona w odpowiednie kółka. Powinniśmy zwrócić uwagę na 3 cechy – ich twardość, wielkość oraz materiał wykonania. Dla wyczynowców polecane są kółka duże i twarde. Pozwalają one skuteczniej i łatwiej wykonywać triki.

Jeśli myślimy o spokojnej jeździe, warto rozważyć mniejsze, miękkie kółeczka z poliuretanu. Świetnie sprawdzą się one w ulicznych warunkach, gdzie nawierzchnia jest nierówna i często się zmienia.

Ikonografika_sportbazar

Bezpieczna deskorolka dla początkujących

Łożysko to element montowany w kółku. Jest ono wyjątkowo istotne, ponieważ ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkownika. Powinniśmy wybrać produkt, który będzie odporny na zużycie.

Współcześni producenci dbają o najwyższe standardy, które zapewniają ochronę dla jeżdżącego. Stąd też kompletne deskorolki są wyposażone we właściwe łożyska. Jeśli składamy naszą deskę samodzielnie, koniecznie wybierzmy produkt markowy i oryginalny. W trakcie użytkowania stan łożysk należy także rutynowo kontrolować.

Daj się rozpoznać

Deskorolka to produkt mocno zindywidualizowany. Współcześnie możemy dopasować zarówno jej kształt, jak i szatę graficzną z wiodącymi motywami.

Dzięki temu uzyskujemy dużą przyjemność z jazdy oraz kreujemy własny styl. Stąd też, podczas wyboru deskorolki dla początkujących, musimy zaufać własnemu gustowi oraz preferencjom.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Decydując się na zakup debiutanckiej deski, lepiej jest postawić na gotowe produkty. Dają one gwarancję komfortu oraz zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Z czasem, już jako doświadczeni skaterzy, będziemy mogli wprowadzać potrzebne modyfikacje. Wybór akcesoriów jest duży, więc nie będzie to stanowić problemu.

Warto jednak wcześniej doszlifować styl i umiejętności jazdy na sprawdzonym rozwiązaniu.

Masz wątpliwości? Zapytaj eksperta

Świat decków, trucków i gripów z początku może wydawać się skomplikowany. Jeśli mamy choć cień wątpliwości czy niepewności, zawsze warto zapytać o poradę profesjonalistę. Doradca w sklepie bez problemu wskaże nam właściwą drogę oraz zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Deskorolka to naprawdę fajna rzecz. Jednak, aby rozwinąć tę pasję, należy działać z rozwagą już na samym wstępie. Nie zniechęci nas to przy pierwszych krokach.

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Rolki agresywne Roces M12 UFS – powrót legendy
2. Rolki – jak wybrać. 9 rzeczy, o których trzeba pamiętać kupując rolki
3. Rolki dla początkujących – jak zacząć jeździć na rolkach

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!