Zdrowy kręgosłup – wyprawka szkolna lekka dla ucznia (i portfela)

Wyprawka szkolna na zdrowy kręgosłup

Wyprawka szkolna już kupiona? Plecak spakowany? Pierwszy dzwonek już niedługo! Sympatie dzieci związane z powrotem do szkoły, są podzielone – część z nich myśli o pierwszym września z entuzjazmem, dla innych to najgorszy koszmar. Jedno nie ulega wątpliwości – chcesz czy nie, do szkoły iść trzeba. A skoro tak, potrzebny będzie wygodny plecak, który zadba o zdrowy kręgosłup.

Wspomagacze w świecie małych tytanów

Gdyby dobrze policzyć, spakowany szkolny plecak jest w stanie pociągnąć na dno średniej wielkości łódź. A przynajmniej kajak. Choć zdania te możesz potraktować z przymrużeniem oka, to wyprawka szkolna bywa ciężarem nie tylko dla Twojego portfela – dzieci też zmuszone są dźwigać znaczne ciężary.
Szkolne podręczniki są coraz grubsze i cięższe. Dodatkowo, do rąk uczniów trafiają pomoce naukowe, które mają ułatwić im życie, doraźnie jednak znacznie komplikując kwestię przetransportowania się do szkoły.

Plecak tańszy niż fizjoterapeuta

Dźwiganie nawet kilkunastu kilogramów dziennie nie może być dobrym pomysłem w przypadku dorastających dzieci. Zdrowy kręgosłup dopiero się u nich kształtuje. Na szczęście, ten negatywny wpływ jesteś w stanie minimalizować. Nie wiąże się to wcale z koniecznością wyrzucenia części podręczników do kosza. Wybierz profesjonalny plecak, który znacznie odciąży kręgosłup i ułatwi codzienną drogę z domu do szkoły. To prosta i niedroga metoda, o wiele korzystniejsza od rehabilitacji u ortopedy.

Zdrowy kręgosłup - wyprawka szkolna lekka dla ucznia

Misja: wyprawka szkolna. Plecak na miarę dziecka

Dzieciaki bywają wymagające. Plecak zawsze musi być najpiękniejszy i najmodniejszy. Na szczęście, współcześnie masz o wiele większy wybór, niż jeszcze w czasach własnego dzieciństwa. Załóżmy optymistycznie, że udało się stworzyć grupę propozycji, które przypadły do gustu Twojemu podopiecznemu. To czas na Twoje działanie i wybór najlepszego egzemplarza.

Ocenić musisz wnętrze plecaka, ale więcej atrakcji czeka na ciebie z zewnątrz. Zacznij od rozmiaru – dopasuj go do wzrostu swojego dziecka. Mnóstwo problemów z kręgosłupem bierze się z faktu, że młodzi ludzie po prostu dźwigają za duże torby! Oczywiście, plecak musi być pojemny, ale przestrzeń znaleźć możesz też w mniejszych produktach. W dodatku, to one często będą miały niższą cenę.

Zdrowy kręgosłup – sprawa niskiej wagi?

Inna sprawa to waga plecaka. Wybierz jak najlżejszy, bez zbędnych stelaży. Usztywnienie powinno być tylko na plecach. Młodego, żądnego wiedzy człowieka i tak czeka dźwiganie. Nie ma sensu dokładać mu już na starcie dodatkowych kilogramów.
Zwróć uwagę na możliwości regulowania plecaka. Dziecko rośnie bardzo szybko, w ciągu roku szkolnego zmiana może wynieść nawet kilka centymetrów. Regulacja szelek to krok do celu, jakim jest zdrowy kręgosłup. Jednocześnie, plecak musi być właściwie usztywniony – tak, aby dopasowywał się do kształtu pleców, zarazem wspierając prawidłową postawę.

Alternatywa dla plecaka? 

Zauważ też, że nowocześni producenci oferują ciekawe alternatywy dla tradycyjnych plecaków. Torby na kółkach są bez wątpienia mniej obciążające dla kręgosłupa. W dodatku, dzięki wbudowanej rozsuwanej rączce, łatwo jest je dostosować do wzrostu dziecka. Bardziej problemowa może być kwestia przemieszczania się z takim plecakiem. Jeśli droga do szkoły Twojego dziecka jest prosta i dobra jakościowo, to może warto rozważyć taką możliwość?

Zadbaj o plecak, który wyposażony jest w większą liczbę kieszeni. Ułatwia to nie tylko porządek, ale też odpowiednie rozmieszczenie zawartości. Cięższe rzeczy lepiej jest nosić bliżej ciała, a w dalszych przegródkach korzystniej będzie umieszczać te lżejsze.

Na koniec – pamiętaj, że idealny plecak sam nie zadziała. Potrzebujesz reszty wyprawki, ale nie tylko. Wpajaj dziecku prawidłową postawę i zachowanie. Niech nie nosi plecaka na jednym ramieniu czy nie opuszcza jego spodu poniżej linii pasa. Pełna współpraca to klucz do sukcesu!

Zdrowy kręgosłup - wyprawka szkolna lekka dla ucznia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!