Asadi czy Reusch – wybieramy najlepsze rękawice bramkarskie

rękawice bramkarskie asadi reusch

Pozycję bramkarza można bez wątpienia uznać za tę wyróżniającą się największą odpowiedzialnością i najwyższym stopniem trudności. Błędy innych zawodników nie przynoszą bowiem tak tragicznych konsekwencji, jak utrata bramek. Na tej pozycji liczy się jednak nie tylko forma, ale także odpowiedni sprzęt, a zwłaszcza rękawice bramkarskie.

Oczywiście w największej mierze, to od bramkarza zależeć będzie sposób gry. Żaden, nawet najlepszy sprzęt nie zastąpi jego refleksu i techniki. To człowiek podejmuje decyzje i łapie, piąstkuje czy wybija piłkę. To, w jakie „łapki” jest wyposażony, nie pozostaje jednak bez wpływu na samą grę. Kluczowe jest oczywiście zachowanie bramkarza.

Tajna broń bramkarza, czyli właściwie dopasowane rękawice

Czasem źle dobrany sprzęt potrafi jednak przysporzyć kłopotów nawet najbardziej utalentowanym zawodnikom. Dlatego przede wszystkim liczy się to, by rękawice bramkarskie były odpowiednio dopasowane i nie utrudniały gry bramkarzowi. Dzięki zastosowanym materiałom czy technologiom, mogą natomiast znacznie poprawić sam komfort gry i ułatwić właściwe reakcje. Dzisiaj przyjrzymy się zatem dwóm modelom „łapek” – Asadi N-50 i Reusch Pulse Prime S1 Finger /3670200 767.

Rękawice bramkarskie Asadi N-50 – idealne dla początkującego bramkarza?

W przypadku pierwszego modelu, pierwsze co zwraca uwagę, to bardzo przystępna cena. Produkt jest zdecydowanie z dolnej półki cenowej i mogą sobie na niego pozwolić nawet początkujący czy „niedzielni piłkarze”.

Rękawice bramkarskie Asadi

Kupując wyjątkowo tani produkt, oczywiście nie można się spodziewać jakości, jakiej szukają zawodowi piłkarze. Niemniej jednak rękawice Asadi to naprawdę jedna z najlepszych możliwości dla osób, które szukają złotego środka pomiędzy niską ceną a jakością. Przejdźmy jednak do szczegółów.

„Łapki” Asadi: wszystkie za i przeciw

 1. Jak zapewnia producent, są to profesjonalne rękawice meczowe. Naszym zdaniem, z pewnością doskonale sprawdzą się na treningu. Na zawodowych meczach powinny raczej ustąpić miejsca „kolegom” z wyższej półki.
 2. Anatomiczny kształt i odpowiednia powłoka części chwytnej sprawiają, że rękawice znacznie ułatwiają łapanie piłki. Materiał, jaki zastosowano w „łapkach”, to naturalny latex i miękka pianka Mega Grip o grubości 3 milimetrów. Naszym zdaniem jest to optymalna grubość – zapewnia komfort, jest wytrzymała, a przy tym nie utrudnia kontaktów z piłką.
 3. Materiał zewnętrzny to tłoczona pianka PCV. Rękawice wykonane są w dość dobry sposób, uwagę zwracają wszelkie detale, szwy. Pomimo niskiej ceny, nie można się w żaden sposób przyczepić do jakości wykonania.
 4. Przynajmniej przy pierwszym kontakcie rękawice sprawiają wrażenie komfortowych. Zachowują optymalną cyrkulację powietrza, przez co nie przyczyniają się do nadmiernej potliwości dłoni, a tym samym nie utrudniają gry.
 5. Rękawice są standardowo zapinane. Kończą się szerokim ściągaczem i długim paskiem z klasycznym rzepem. Raczej nie stabilizują nadgarstka, jednak nawet się tego nie spodziewaliśmy po rękawicach z tej półki cenowej.

Rękawice bramkarskie dla profesjonalistów, czyli Reusch Pulse Prime S1 Finger /3670200 767

Ten model to zdecydowanie lepszy wybór dla zawodowców, dla których trening i mecz to codzienność. Rękawice bramkarskie marki Reusch wybierane są przez największych graczy. Omawiane dzisiaj „łapki” pochodzą z linii pulse, która jest nowością w 2016 roku.

Rękawice bramkarskie Reusch

Zastosowano w nich ciekawe technologie, o których z pewnością należy wspomnieć. Biorąc pod uwagę cenę, jak i specjalne właściwości, nie jest koniecznym sprzętem dla laika. Nawet zastosowane technologie nie uczynią przecież z początkującej osoby mistrzowskiego golkipera. Za to profesjonalistom, z pewnością ułatwią pracę.

Specjalistyczny materiał i najnowsza technologia – rękawice Reusch’a

 1. Rękawice przeznaczone są do profesjonalnej gry w piłkę na naturalnej murawie trawiastej.
 2. „Łapki” mają anatomiczny kształt. Uwagę zwraca optymalne oddalenie od siebie palców. Wyposażone zostały dodatkowo w technologię Reusch Finger Support, która poprzez odpowiednią stabilizację, chroni nasze palce podczas gry.
 3. Specjalny sposób cięcia, który charakteryzuje się zewnętrznymi szwami, zwiększa chwytną powierzchnię rękawic. Złapanie piłki jest znacznie łatwiejsze także dzięki mocnej i przyczepnej piance Soft Grip pokrytej lateksem. Niestety sytuacja się zmienia, gdy pojawia się deszcz. W takich warunkach rękawice nie radzą już sobie zbyt dobrze.
 4. Specjalna wkładka Thumblex sprawia, że rękawice są wyjątkowo elastyczne i odporne na ścieranie, co jest dużym plusem dla wszystkich grających wyczynowo.
 5. W rękawicach Reusch’a zastosowano także technologię AirVentSystem, która zapewnia świetną wentylację. Oddychający materiał znajdujący się po bokach palców sprawia, że dłonie wewnątrz rękawicy pozostają suche. Jak wiadomo, właściwy przepływ powietrza to podstawa.
 6. Elastyczne zapięcie nie tylko pomaga doskonale dopasować rękawice do dłoni, ale także gwarantuje właściwe usztywnienie, czyli ochronę nadgarstka.

Asadi N-50
Reusch Pulse Prime S1 Finger

Zalety

Wady

Zalety

Wady

 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Brak jakichkolwiek technologii, które poprawiłyby komfort gry
 • Duża przewiewność
 • Stabilizacja nadgarstka
 • Przeciętna amortyzacja
 • Zła przyczepność w mokrych warunkach
Cena: 39,90 zł

Cena: 229 zł

Podsumowując, rękawice piłkarskie Asadi są wystarczające dla stawiających swe pierwsze kroki w bramce. Reusch Pulse Prime S1 Finger powinny natomiast zadowolić bardziej profesjonalnych piłkarzy.

 

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Jak prać rękawice bramkarskie w 5 krokach >/span>
2. Bramkarz w piłce nożnej? Inny sport. Sprawdź, jak zostać bramkarzem
3. Buty Nike Mercurial nowej generacji (Superfly 7 i Vapor 13) – najlepsze w historii?

1 komentarz
 1. Karol

  tutaj macie akurat wszystkie rękawice w promocji. Moje faworytki to zdecydowanie Reusch Serathor Prime R2

  31 maja 2017 at 09:06

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!