Hulaj dusza, piekła nie ma. Hulajnoga SMJ NL czy Meteor Titan?

HULAJNOGA METEOR TITAN

Piękna letnia pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzą się tu hulajnogi. Dziś porównamy dwie hulajnogi: SMJ NL i Meteor Titan. Która z nich przypadnie Ci bardziej do gustu?

Porównywane produkty to modele skierowane głównie do młodzieży. Hulajnoga Meteor Titan została wyprodukowana przez firmę Meteor, która tworzy niezawodny i estetyczny sprzęt od 1992 r.  Druga propozycja – hulajnoga SMJ NL-900-250/215 to produkt ze stajni SMJ Sport. Firma ma podobny staż – na rynku jest od 1990 r. Sprawdźmy, jak wieloletnie doświadczenie w produkcji tego sprzętu przekłada się na jakość wykonania i komfort jazdy.

Dwa różne światy

Zacznijmy od hulajnogi SMJ NL-900-250/215. Sam produkt dociera do nas w długim, podłużnym opakowaniu zapewniającym bezpieczeństwo w czasie transportu. Po wyjęciu jego zawartości naszym oczom ukazuje się złożony produkt oraz instrukcja obsługi z dołączonymi narzędziami do montażu. Jednak uspokajam – wszystko odbywa się bez użycia narzędzi i walki ze śrubkami, ale o tym za chwilę. Zgodnie z instrukcją rozkładania wystarczy wyjąć pojazd, przesunąć dźwignię umieszczoną przy tylnym kole i popchnąć kierownicę do przodu.
Drugą dźwignią zamontowaną na kierownicy pomagamy sobie tak, aby wszystko „wskoczyło” na swoje miejsce. Umieszczenie rączek w kierownicy odbywa się błyskawicznie.
W niecałe 5 minut nasza hulajnoga jest gotowa do użytku.

Tańszy model z tego porównania, czyli hulajnoga Meteor Titan również dociera dobrze zabezpieczona. Po wyjęciu jej z pudełka, widzimy woreczek z dokumentacją oraz narzędziami do montażu. Dodatkowo pasek na ramię ułatwia jej przenoszenie. Montaż, tak jak w przypadku droższej wersji, jest równie prosty i przyjemny. Przy pomocy jednej dźwigni rozkładamy całą konstrukcję. Rączki umieszczamy w miejscu do tego przeznaczonym. Czas przeznaczony na rozłożenie był nawet krótszy niż u poprzedniczki. Za to produkt otrzymuje duży plus.

Hulajnoga SMJ – stylowa czerń z dodatkiem koloru

Obie Hulajnogi wyróżniają się na tle swoich konkurentów. Prezentowane modele cieszą oko zarówno fanów mocnych barw, jak i stonowanej czerni.

Model SMJ NL-900-250/215 jest w większości czarny, z kontrastującymi, niebieskimi elementami. Szczególnie wyróżnia się wyprofilowana kierownica oraz rzucające się w oczy, niebieskie koła. Na gumowych oponach (po lewej stronie) znajduje się napis z nazwą producenta. Na przedniej części hulajnogi znajdziemy białe logo firmy. Na uwagę zasługuje podest pokryty materiałem, który gwarantuje przyczepność obuwia. Pod nim znajdziemy też naniesioną nazwę producenta.

Drugi produkt, czyli Hulajnoga Meteor Titan występuje w czarnej wersji kolorystycznej. Na całej długości kierownicy wykonany jest biały napis. Poniżej umieszczono małe, czerwone logo producenta. Na czarnych kołach zauważysz białe napisy z informacją o rozmiarze koła oraz logo firmy odpowiedzialnej za stworzenie konstrukcji.

Podest wyposażony jest w chropowate wykończenie zapewniające przyczepność jeżdżącemu. Pod nim wtopione są: nazwa i logo producenta. Dla zwiększenia estetyki zamontowano specjalne okienko, w którym widać część czerwonego amortyzatora.

Łożysko łożysku nierówne

Droższy pojazd firmy SMJ Sport w całości zbudowany jest z aluminium. Zapewnia ono wytrzymałość i stabilność konstrukcji. Kółka wykonane są z poliuretanu, a ich wymiary to – zaczynając od przedniego – 25 cm oraz 21,5 cm (tylne). Wyposażono je w łożyska ABEC-9, dzięki którym szybko się rozpędzisz, a jazda będzie płynna. O Twoje bezpieczeństwo zadba hamulec wbudowany w solidny, aluminiowy błotnik. Komfortową jazdę zapewniają 2 amortyzatory.

Wyprofilowana kierownica posiada regulację na trzech poziomach – maksymalnie do 110 cm. Jej szerokość wynosi 46,5 cm. Podest jest szeroki na 13 cm i długi na 33 cm.

Hulajnoga Meteor Titan również wykonana jest z najwyższej jakości aluminium. Para poliuretanowych kółek ma wielkość 20 cm. Na pierwszy rzut oka widać, że są znacznie mniejsze od tych zastosowanych w hulajnodze SMJ Sport. Opony wyposażono w łożyska ABEC-7, które dbają o komfort jazdy. Nie będą one tak szybkie i zwrotne, jak w przypadku omawianej wcześniej  hulajnogi, ale zapewnią wygodę i stosowne prędkości. Standardowo tylne koło posiada hamulec oraz mały odblask. Również zadbano tutaj o amortyzację, którą ułatwiają 2 sprężyny.

Kierownicy brak wyprofilowania, a jej szerokość wynosi 37 cm. Jak w przypadku droższej wersji można ją regulować co 8 cm na maksymalną wysokość 83 cm. Szerokość podestu to 13 cm, a długość 32 cm.

Hulajnoga SMJ czy Meteor? Którą wybrać?

Wszystko zależy od głównego czynnika, na który warto zwrócić uwagę – mowa tutaj o wieku. Obie hulajnogi przystosowane są dla dzieci i młodych ludzi. Przez to, dorośli mogą mieć problem z poruszaniem się na mniejszej hulajnodze z firmy Meteor.

SMJ NL METEOR TITAN

Zalety

Wady

Zalety

Wady

  • Szybki rozpęd
  • Regulacja wysokości kierownicy do 110 cm
  • Wytrzymałość i stabilność
  • Płynna jazda
  •  Gabaryty – trudna do przenoszenia
  • Duży promień skrętu
  • Kompaktowy, poręczny model łatwy w transporcie
  • Wysokość kierownicy -do 83 cm
Cena: 419 zł

Cena: 369 zł

Dla mniej doświadczonych w jeździe, dobrym wyjściem jest wybranie droższej wersji, czyli SMJ NL-900-250/215 posiadającej większe kółka oraz wymiary całkowite – zarówno kierownicy, jak i podestu, wraz z możliwością regulacji konstrukcji (aż do 110 cm). Jeśli natomiast produkt kupowany jest z myślą o dziecku lub nastolatku, to obie propozycje będą znakomitym wyborem. Zapewnią one komfort użytkowania, praktyczność i jakość. Nie są to może produkty oznaczone jako „hulajnogi wyczynowe”, ale ewentualne nierówności terenu nie będą dla nich przeszkodą. Z czystą przyjemnością polecamy dwa modele: Meteor Titan oraz  SMJ NL-900-250/215.

Decydując się na jedną z nich, nie będziecie zawiedzeni.

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Zastanawiasz się, co kupić dziecku na Święta? Oto nasz bestseller — łyżworolki 2w1 od Mico
2. Jaką wybrać hulajnogę. Doradzamy
3. Co kupić na komunię? 8 sportowych prezentów dla dzieciaków

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!