Oczekiwania vs rzeczywistość w piłce nożnej

Jest tak, że mijający rok lubimy sobie wspomnieć, podsumować. Jest też tak, że życzymy sobie, by nowy rok był lepszy od ubiegłego. Czy tego samego w świecie piłki nożnej chcemy życzyć sobie na nowy 2020 rok? Jakie mecze chcielibyśmy oglądać? Którymi piłkarzami będziemy się zachwycać? Piłkarskie oczekiwania vs rzeczywistość. O tym przeczytacie poniżej.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Rok 2020 prócz pełnej, pięknej liczby jest rokiem mistrzowskim. To znaczy, że odbywa się w nim impreza rangi mistrzowskiej. W tym przypadku Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn. Już nie raz pisaliśmy o ich nowych zasadach. Tylko wspomnijmy. Nie ma jednego czy dwóch gospodarzy. Mecze odbywają się w różnych europejskich państwach. Polska Reprezentacja trafiła do grupy „E” wraz z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną z baraży wyłonionej w marcu. Cóż to byłby za rok, gdyby Polska zajęła jakieś wysokie miejsce w tychże Mistrzostwach? Nie mówimy tu o podium. Bądźmy realistami! Niepoprawnych optymistów szczerze pozdrawiamy. Tylko czy aby na pewno? Czy nie naszym przywilejem jest uważać, wierzyć, że to właśnie ten rok będzie dla nas lepszy, bardziej udany?  Trener Brzęczek trochę w obcych mediach się wygadał. Krótko mówiąc: że opinia publiczna była za ostra, że nie ufali w założenia, że przecież jest awans – no fajnie, awans jest, tylko w jakim stylu i z jakimi zespołami? Zaufanie się buduje stopniowo. Do Pana Adama Nawałki nikt również po pierwszym meczu nie biegał z kwiatami i bombonierką. Troszkę pokory Panie Brzęczek. Zobaczymy po ME2020 i wtedy spotkają się oczekiwani vs rzeczywistość w naszej Reprezentacji.

Sezon ogórkowy

Styczeń to taki miesiąc, kiedy w piłce nożnej niewiele się dzieje. Tylko czy na pewno? W najlepsze trwa okno transferowe, które kończy się 31.10.2020. I tutaj oczekiwania vs rzeczywistość w piłce nożnej spotykają się w najlepsze. Krzysztof Piątek. Elektryzujące. Szczęsny gra z Ronaldo, a nasz (nie) szczęśliwy Piątek do pomocy dostał Zlatana Ibrahimovicia. Tak, tego Zlatana. Nie oszukujmy się. Piątek w obecnej formie nie ma szans na pierwszy skład. Jeszcze gorzej jest w samym AC Milan. Z całym szacunkiem dla tego wielkiego klubu, ale nie mają problemów z oddawaniem kluczowych graczy, a teraz chcą całą taktykę oprzeć na jednym zawodniku, który ma 39 lat. I owszem, doświadczeniem i ograniem przewyższa naszego rodaka o ponad dekadę i na pewno jeszcze jest wstanie wykrzesać nie jedno z siebie, ale czy tędy droga? O rzeczonego Piątka zapytuje Tottenham. Liga mocniejsza, większe pieniądze, tyle że tylko dlatego, że Harry Kane przez kontuzję będzie pauzować do kwietnia. I co wtedy? Znowu oczekiwania vs rzeczywistość w piłce nożnej. Nikt o zdrowych zmysłach nie pomyśli o tym, że gdy Kane wróci, to zasiądzie na ławce. Nie ważne co by Piątek nie zrobił. I teraz pytanie. Co tu zrobić? Propozycje dla Piątka są, ale z dużo mniej klasowych zespołów. Tam mógłby być liderem. Jeśli jednak się nie sprawdzi, to zamknie sobie drzwi do wielkich drużyn już na zawsze. Wiec jednak nie takie łatwe jest życie piłkarza. Reszta naszych Orłów na obczyźnie radzi sobie dobrze. Milik wrócił do łask. Lewy ma niepodważalną pozycję. Podobnie jak nasi brakarze. Tylko życzyć im zdrowia, by w takiej formie dotrwali do ME2020.

Niezastąpiona Liga Mistrzów

Co roku jest jeden pewnik. Liga Mistrzów. Te rozgrywki nigdy nas Kibiców nie rozczarują. I pewnie! I jasne, że nie zawsze do finału trafiają te drużyny, jakie byśmy chcieli. Bądźmy jednak szczerzy. Nie ma bardziej wymagających zmagań niż LM. Nie dość, że dany zespół musi brylować w rodzimej lidze, by awansować i zająć dobre miejsce startowe w LM, to jeszcze ciągle musi rywalizować w lidze, krajowym pucharze oraz LM. Nie rzadko 3 mecze w tygodniu na pełnych obrotach. I teraz truskawka na torcie. W tym roku jeszcze ME. Dla nas, dla kibiców każdy parzysty rok to gratka i coś, na co czekamy. Dla topowych piłkarzy śmiem wątpić. Jasne to ich zawód to coś, dzięki czemu zarabiają i przy okazji nas smucą i cieszą, ale oczekiwania vs rzeczywistość w piłce nożnej jest różna. My mamy wielkie oczekiwania, a rzeczywistość to zweryfikuje.

Przeczytaj inne artykuły:

Podsumowanie 2019 roku w piłce nożnej

Plebiscyt na najlepszego piłkarza – ZŁOTA PIŁKA

Trzeci awans z rzędu. Tego w historii Polskiej Reprezentacji jeszcze nie było!

2 komentarze
 1. Maurycy

  Szkoda, że z perspektywy czasu ten rok 2020 w piłce był zupełnie inny, niż myśleliśmy… Euro przełożone o rok, Liga Mistrzów w Lizbonie, mecze bez kibiców na trybunach. Wszystkie race, szaliki, bluzy odblaskowel i koszulki poszły w kąt.
  Ale jest lepiej i oby 2022 był już zupełnie dobry!

  12 sierpnia 2021 at 11:35
  • SportBazar
   SportBazar

   Jesteśmy dobrej myśli! 🙂

   16 sierpnia 2021 at 09:32

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!