Worek bokserski Profit – idealny dla początkującego boksera?

Worek bokserski Profit dla początkującego

Planujesz urozmaicić swój domowy trening? Być może masz zamiar rozpocząć przygodę ze sportami walki lub po prostu poprawić kondycję fizyczną i udoskonalić swoje ciosy czy kopnięcia. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku worek treningowy. Czy worek bokserski Profit spełni wszystkie Twoje oczekiwania?

Przede wszystkim musisz pamiętać, że zanim wybierzesz worek treningowy, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Podstawą jest dopasowanie go nie tylko do stopnia zaawansowania, ale także wzrostu i wysokości pomieszczenia, w jakim zamierzasz go umieścić. Biorąc pod uwagę te trzy niezwykle ważne kwestie, możesz przejść do wyboru marki i danego modelu. Te w większości przypadków różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane, rodzajem wypełnienia, strukturą łańcucha, a także – co oczywiste – wagą i rozmiarem.

Worek bokserski dopasowany do budowy ciała i pomieszczenia

Większość osób decydujących się na zakup worka bokserskiego ma problem z jego dopasowaniem do wysokości pomieszczenia. Zwykle sufit znajduje się za nisko bądź wysoko, by trening mógł odbywać się bez większych problemów. Worek powinien bowiem znajdować się około 40 centymetrów powyżej podłogi. W zależności od naszej sytuacji, powinniśmy przede wszystkim wybrać worek o odpowiedniej długości, a w dalszej kolejności dobrać do niego odpowiedni łańcuch. Rozwiązaniem będzie skrócenie go lub zastosowanie dodatkowego łańcucha przedłużającego.

Kolejna kwestia to dostosowanie worka do naszych wymagań i możliwości. Priorytetem jest oczywiście nasz wzrost. Niezwykle ważne jest także przeznaczenie worka i stopień naszego zaawansowania. Dla wszystkich początkujących najlepszym rozwiązaniem będzie worek o umiarkowanej długości. 100-centymetrowy worek to doskonały wybór dla wszystkich początkujących, którzy w największej mierze powinni się skupić na treningu ciosów i uderzeń rękoma. Dopiero w miarę osiąganych postępów i chęci rozwijania dolnych partii ciała, to jest ćwiczeń wykopów, polecany jest worek od 120 do 140 centymetrów, a nawet dłuższy.

Pierwszy worek bokserski

Worek bokserski z łańcuchem to najlepszy wybór dla osób rozpoczynających swą przygodę z tego typu treningiem. Optymalna wielkość (100×40 cm) i waga (27 kg) zapewnia bezpieczny trening i wymierne efekty. W przypadku worków treningowych lista pożądanych cech nie kończy się jednak na samym rozmiarze. Równie ważny jest materiał i wypełnienie. W przypadku worków MMA, można mówić o jednym z lepszych wypełnień, to jest chemicznie oczyszczonych ścinkach tekstyliów.  Równie istotny co wypełnienie, jest także sam materiał.

                                                                                   

Worek wykonany został z powlekanego tworzywem PCV najmocniejszej odmiany plawilu. Materiał ten jest wyjątkowo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym przetarcia i pęknięcia. Worki szyte z plawilu są równie wytrzymałe, jak te skórzane, jednak znacznie tańsze. Dzięki temu, ograniczając koszty, możemy trenować bez obaw o uszkodzenia. Co jeszcze pozwoli zapomnieć się w treningu? Z pewnością wytrzymałe taśmy mocujące i łańcuchy, dzięki którym zamontujemy nasz worek.

 

 

Worek bokserski Profit 100x40

Worek treningowy, czyli świetny wybór na początek

Podsumowując, jeśli dopiero planujesz stawiać swoje pierwsze kroki na ringu czy po prostu wzmocnić górne partie ciała, worek bokserski będzie dobrym rozwiązaniem. Optymalny rozmiar i waga, do tego dobrej jakości wykonanie i użyte materiały, to wszystko, czym powinien odznaczać się sprzęt dla każdego początkującego boksera.

rękawice i worki bokserskie SportBazar

 

 

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Zmień swoją sylwetkę z Muay Thai – dlaczego warto zacząć?
2. Boks: trening dla początkujących. Jak zacząć się bić dla sportu?
3. Polscy wojownicy- walki Polaków, które przeszły do historii

1 komentarz
  1. Hey very nice blog!

    6 września 2018 at 12:41

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!