W czym grać na sztucznej trawie?

w czym grać na sztucznej trawie

Jesienią większość amatorów piłki nożnej stawia na trening na hali bądź na orlikach. Odmienne warunki, i to nie tylko atmosferyczne, wymagają specjalnego podejścia. I tak, zmiana stroju wydaje się być oczywista. Nie dla każdego równie jasna jest potrzeba wymiany obuwia. Jakie buty są najlepsze do boisk ze sztuczną trawą?

Prawidłowo dobrane obuwie to kwestia kluczowa, jednak często pomijana. Wbrew pozorom ważny jest nie tylko rozmiar czy materiał. Równie istotne jest dostosowanie typu butów do nawierzchni, na której będziemy rozgrywać mecze. To właśnie buty w znaczący sposób wpływają na sposób gry piłkarza. Jeśli będą źle dobrane, mogą przeszkadzać w grze, a nawet przyczynić się do kontuzji. Jak więc wybrać buty do gry na orliku? W czym grać na sztucznej trawie?

Buty na sztuczną trawę

Sztuczna murawa jest znacznie twardsza od tej prawdziwej, dlatego nie powinniśmy grać na niej w korkach. Przede wszystkim w ten sposób szybko zniszczymy obuwie, narazimy się na gorszą przyczepność, a tym samym ryzyko kontuzji. Oczywiste jest również uszkodzenie nawierzchni boiska. Zamiast korków, powinniśmy więc wybrać turfy, czyli buty specjalnie przystosowane do gry na orlikach. Co charakteryzuje te buty i dlaczego są one najlepszym wyborem dla wszystkich planujących grę na boisku ze sztuczną trawą?

Turfy ­– idealne buty na orlika

Turfy zwane były kiedyś śniegówkami, grano w nich bowiem zimą. Twarda, zmarznięta nawierzchnia przypominała dzisiejsze sztuczne nawierzchnie. Współcześnie, kiedy w każdym większym mieście można znaleźć orliki, miłośnicy piłki nożnej nie muszą rezygnować ze sportu w okresie jesieni i zimy czy poświęcać się, grając w złych warunkach. Boiska ze sztuczną nawierzchnią wymagają jednak odpowiedniego obuwia, to jest turfów. Co sprawia, że buty te są najlepsze na orlika?

halówki i turfy SportBazar

Gumowe wypustki, czyli tajna broń turfów

Turfy to buty, których podeszwa wyposażona jest w dziesiątki gumowych koreczków. Są one znacznie mniejsze i występują w większym skupieniu niż w lankach, czyli klasycznych korkach przeznaczonych do gry na naturalnej trawie. To właśnie specjalne wypustki gwarantują doskonałą przyczepność, a tym samym stabilność podczas biegu. Co równie ważne, dzięki odpowiedniej budowie, nie uszkodzą one nawierzchni boiska. W sklepie sportowym znajdziemy dzisiaj wiele modeli turfów, dzięki czemu będziemy mogli wybrać obuwie, które nie tyko spisze się na sztucznej murawie, ale i odpowie naszym indywidualnym preferencjom i potrzebom.

1 komentarz
  1. Karol

    Przede wszystkim najwazniejsze, zeby były wygodne.

    24 stycznia 2017 at 14:46

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.