Jak prawidłowo zmierzyć stopę?

Zakup obuwia, a tym bardziej przez internet, nie należy do najłatwiejszych. Większość z nas zna swój rozmiar buta, ale inaczej ma się już do tego znajomość rozmiaru swojej wkładki, który jest liczony w centymetrach. Poznaj dwa sposoby mierzenia sobie stopy: pierwszy to tradycyjny przy użyciu kartki papieru, drugi zaś jest bardziej nowocześniejszy, dzięki aplikacji na telefon.

Tradycyjny sposób mierzenia stopy:

1. Przygotuj narzędzia.

Do zmierzenia stopy potrzebne ci będzie kilka przedmiotów, które na pewno znajdziesz u siebie w domu. Najważniejszym narzędziem to miarka (może być to centymetr krawiecki, linijka czy metr zwijany), kartka papieru (opcjonalnie), ściana, ołówek i twoja stopa.

2. Aby zmierzyć stopę, stań tyłem do ściany lub postaw stopę na kartce, tak, aby cała pięta jej dotykała

3. Oznacz ołówkiem koniec stopy i koniec największego palca. Pamiętaj! Mierzymy stopę w skarpetkach, gdyż w nich na co dzień chodzimy 

4. Na koniec weź miarkę i zmierz całą długość stopy od pięty, aż po duży palec u stopy

 

I voilà, już znasz swój rozmiar wkładki. Trzeba również pamiętać, aby do swojego wyniku dodać od 0,2-0,5cm tak, aby palce nie dotykały bezpośrednio czubka butów.

Nie przejmuj się, jeśli twoje stopy różnią się nieznacznie długością, każdy z nas ma to samo. W wyborze obuwia kieruj się większym wynikiem.

Mała podpowiedź:

YT: Renee

Metoda elektroniczna:

Jeśli tradycyjna metoda jest dla nas już przestarzała, mamy możliwość zmierzenia stopy dzięki aplikacji esize.me Jest ona dosyć prosta w obsłudze i dostępna w każdym miejscu, ale pod warunkiem, że posiadamy przy sobie kartkę papieru a4. Plusem tej aplikacji jest to, że dobiera ona nam buty z różnych stron internetowych.

Ale jak działa?
Otóż po pobraniu trzeba podać swoje dane. Jeśli natomiast chcemy, aby zapisał nam się wynik, musimy na końcu przejść cały proces rejestracji w systemie esize.me .
Aplikacja działa na zasadzie skanu naszej stopy. Do tej czynności też potrzebujemy kartki papieru. Wydawać się by mogło, że aplikacja ułatwi nam życie i będzie można z nich korzystać wszędzie, ale niestety musimy być wcześniej przygotowani na zmierzenie stopy.
Kolejnym krokiem, jest ułożenie kartki papieru na podłodze i postawienie stopy, według wytycznych na ekranie.

Pierwsza część jest dosyć prosta, bo aplikacja skanuje naszą stopę oraz rogi kartki, aby mieć porównanie.

Druga część wymaga od nas troszeczkę gimnastyki, ponieważ aby zmierzyć tył stopy, trzeba mocniej się wygiąć. Na ekranie musi się znaleźć pięta oraz trzy boki kartki.

Po zmierzeniu aplikacja podaje nam wymiary naszej stopy oraz rozmiar. Później już następuje ta przyjemniejsza część, wybór odpowiedniego obuwia.

Życzymy udanych zakupów 🙂

            

 

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Jak dobrać buty piłkarskie w 5 krokach?
2. Jak dbać o odzież do biegania?
3. Buty Crocs – 5 powodów, dla których warto je mieć

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!