Oceniamy buty Adidas Nemeziz 17.3 FG

BUTY adidas NEMEZIZ 17.3 FG

„Uwolnij spryt” i „Twoje umiejętności zaskoczą rywali” to główne hasła reklamowe półprofesjonalnego modelu butów Adidas Nemeziz 17.3 FG. Co takiego wyróżnia to obuwie spośród innych? Czy warte są swojej ceny oraz dla kogo będą najlepszym wyborem?

Współpraca z najlepszymi

Twarzą linii Nemeziz jest sam Lionel Messi, czyli argentyński piłkarz na co dzień grający w barwach FC Barcelony. Owocem współpracy jest perfekcyjnie dopasowane obuwie, które zapewnia najwyższą kontrolę podczas gry. Producent chwali się też wyjątkową lekkością konstrukcji poprawiającej zręczność i dynamikę. Czy tak jest w rzeczywistości?

Korki, które widać

Piłkarskie buty Adidas Nemeziz 17.3 FG docierają do nas w standardowym już, czarnym opakowaniu, z logotypem producenta. Samo rozpakowywanie butów jest przyjemnością. Po otwarciu pudełka widzimy same korki, które są zawinięte w folię z twarzami sportowców współpracujących z marką. Już od samego początku mamy do czynienia z dbałością o detale. Czuć też, że w tym przypadku mamy do czynienia z profesjonalnymi butami piłkarskimi.

Po odwinięciu papieru widzimy buta w całej okazałości. Wariant kolorystyczny, który otrzymaliśmy, wyróżnia się dość mocno na tle innych korków. Dominują firmowe 3 paski w neonowych kolorach, które są umieszczone na tle czarnych kresek w białych konturach. Całość uzupełniają czarne, lekko sprężyste sznurówki w drobne, białe kropki. Jak na obuwie sportowe, to dość nietypowe połączenie barw – na pewno będą wyróżniać się na murawie.

Wysoka technologia na boisku

Cholewka korków zaprojektowana jest w technologii AGILITY MESH zapewniającej sprężystość i wygodę. I rzeczywiście – po założeniu buta czuć miękkość, a lekko porowaty materiał ściśle przylega do stopy. Buty Nemeziz 17.3 FG to korki idealne na lato i na cieplejsze dni wiosną i jesienią. Mają jednolitą konstrukcję, która przypomina formą skarpetę. Producent według swojej nomenklatury nazywa to funkcją stabilizacji DUAL LOCK COLLAR. Dodatkowo usztywnia to nogę i zapobiega kontuzjom.

Od spodu, na białej podeszwie widać staranne wyprofilowanie buta i neonowe kołki o specjalnym rozmieszczeniu, które poprawiają przyczepność. Na spodzie umieszczono również małe logo Adidas, które nie rzuca się w oczy, ale poprawia wizualny odbiór.

Buty Nemeziz 17.3 FG w akcji

Nie mogliśmy odmówić sobie praktycznych testów butów piłkarskich Adidas. Czy zastosowane technologie sprawdzają się w praktyce?
Poprzez charakterystyczną budowę buta, który nie ma języka, może pojawić się problem z jego szybkim założeniem. Wszyta, rozciągliwa gumka umieszczona obok kostki, umożliwia szerokie rozwarcie i włożenie stopy, lecz potrzeba do tego trochę więcej cierpliwości i siły. Zobacz, jak łatwo to zrobić – tutaj na przykładzie Nemeziz 17+ 360Agility:

Po założeniu korki okazały się bardzo wygodne i szybko dostosowały się do stopy. Chwila rozbiegania pozwoliła na testy obuwia w akcji, które buty Nemezis 17.3 FG zdały perfekcyjnie. Pierwszy kontakt z piłką był przyjemny mimo, że murawa była dość wilgotna. Prowadzona piłka trzymała się nogi, a przy sprincie nie uciekała od stopy. Dynamiczne przyśpieszenie nie sprawiało problemu i nie powodowało poślizgu. Uderzając, mogliśmy posłać piłkę w dowolny kąt bramki z zachowaniem najwyższej precyzji. Ten test buty zdały za piątkę z plusem.

Czy warto kupić buty Nemeziz 17.3 FG?

Adidas Nemeziz 17.3 FG to obuwie zaprojektowane przez profesjonalistów dla profesjonalistów. W tym przypadku wiąże się to z wysoką ceną, którą w pełni rekompensuje jakość wykonania i komfort noszenia. Kontakt z piłką jest precyzyjny, a korki bezproblemowo dostosowują się do murawy i wymagań gracza. Oczywiście profesjonalny charakter butów nie przeszkadza temu, aby mniej zaawansowani gracze zdecydowali się na ich zakup.

Jeśli natomiast nie jesteś zaawansowanym graczem, a Twoje życie nie kręci się wokół piłki, wybierz tańsze korki, które oferuje firma Adidas, np. Ace X 16.4 FxG lub Kaiser 5 Team. Na początek sprawdzą się idealnie i nie nadwyrężą Twojego budżetu.
Reasumując, recenzowane buty piłkarskie Adidas są warte swoich pieniędzy. Decydując się na kupno nie będziecie zawiedzeni. Jakość i precyzja w każdym calu.

nemeziz_1200x410_03

Przeczytaj inne teksty o obuwiu piłkarskim:

Jakie buty piłkarskie wybrać na lato?

Szewc z Krakowa, co buty piłkarzom naprawia

Z podwórka na szkolną halę. Jak wybrać buty do futsalu?

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!