Siła tradycji vs wysoka technologia. Asics FUZE X RUSH i Adidas ELEMENT REFRESH 3 M

Tradycja kontra nowoczesność. Porównujemy Asics FUZE X RUSH i Adidas ELEMENT REFRESH 3 M

Choć wydaje się, że z ciepłą i przyjemną pogodą żegnamy się na przynajmniej kilka miesięcy, nie oznacza to, że masz zapaść w zimowy sen przed telewizorem. O formę biegową dbać możesz przez cały rok. Na pewno pomogą Ci w tym dobre buty. Sprawdzamy dwa ciekawe modele – Asics FUZE X RUSH i Adidas ELEMENT REFRESH 3 M.

egularnie czy okazjonalnie?

Już na pierwszy rzut oka widać, że porównywane modele pochodzą z nieco innej półki technologicznej. Oczywiście, Adidas to sprawdzona i renomowana marka, niemniej buty ELEMENT REFRESH 3 M to propozycja klasycznie prosta, wręcz ascetyczna. Nie znajdziesz tu wielu bajerów technologicznych, za to otrzymasz obuwie komfortowe, które dobrze sprawdzi się zwłaszcza podczas okazjonalnego biegania.

Technologia w służbie biegaczom

Patrząc na Asics FUZE X RUSH, od razu widać, że są to buty ponadprzeciętne. Cholewka nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale ma też zalety ściśle funkcjonalne. Technologia Seamless Upper ogranicza ilość szwów, co wyczujesz, zakładając but. Wygoda w tym przypadku osiąga poziom niemal maksymalny, dodatkowo wzmacniany przez wkładkę COMFORDRY i piankowo-żelową konstrukcję w podeszwie. To ciekawa propozycja dla profesjonalistów i osób biegających amatorsko, ale często.

Zobacz w sklepie Sportbazar

Klasyczna elegancja czy nowoczesny design?

Adidas ELEMENT REFRESH 3 M nie oferują niczego niezwykłego również w swoim wyglądzie. Paradoksalnie… to być może ich największy atut. Głęboka czerń sprawia, że buty są bardzo uniwersalne i można w nich śmiało wystąpić równie dobrze w innych okolicznościach niż treningowe. Swoim designem świetnie wpisują się w model obuwia codziennego na wyjścia ze znajomymi – choć wprawne oko bez trudu rozpozna ich faktyczne zastosowanie.

Asics FUZE X RUSH to z kolei propozycja wizualnie nieco bardziej oryginalna. Odcienie niebieskiego – od błękitu, aż po granat – prezentują się efektownie, niemniej są to buty, które łatwiej zaszufladkować i można po nich poznać, że to but na trening. Pamiętaj jednak, że wybierasz obuwie do biegania. Na trasie w modelu od Asics z pewnością będziesz się wyróżniał.

Adidas ELEMENT REFRESH 3 M – pewniak starej generacji

Model Adidas ELEMENT REFRESH 3 M należy do powoli zanikającej generacji butów biegowych. Mimo wszystko jest to generacja, która wciąż ma rzesze zwolenników. Klasyczne buty bez udziwnień, które po prostu mają spełniać swoją funkcję – wśród amatorów jest to podejście zupełnie naturalne. Omawiany model można śmiało określić mianem podstawowego. Model wystarczy, jeśli jesteś początkujący i dopiero przygotowujesz się na pierwszy poważny dystans. Nie spodziewaj się po nim cudów, bo to nie buty, ale mięśnie będą Cię niosły. Wiedz jednak, że możesz na nim polegać.

Zobacz w sklepie Sportbazar

To biegnie młodość – Asics FUZE x RUSH

Jeśli jednak planujesz poważniejszą przygodę z bieganiem, rozważ możliwość posiadania czegoś więcej. To coś ma model Asics FUZE X RUSH. Nie chodzi tylko o nowoczesny wygląd, choć przecież młodzi (nie tylko ciałem) biegacze chcą mieć obuwie jak najbardziej efektowne. Po przebiegnięciu kilku kilometrów odczuwasz wszystkie bodźce, nierówności terenu, twardość podłoża i inne czynniki zewnętrzne kilkukrotnie mocniej. Jeśli biegasz, z pewnością coś o tym wiesz.

Nowoczesne technologie zastosowane w obuwiu Asics pomagają zmniejszyć uczucie zmęczenia stopy. Podeszwa z lekkiej, a jednocześnie twardej gumy AHAR jest bardzo wytrzymała, zapewnia też stabilność i przyczepność. Z kolei technologia FuzeGel ułatwia bieg nawet w najtrudniejszych terenowych warunkach, których nie brakuje zwłaszcza w miastach. Stopa pozostaje lekka, a jej właściciel jest mniej narażony na urazy. I tę różnicę czuć naprawdę mocno.

Zobacz w sklepie Sportbazar

And the winner is…

Buty takie jak Asics FUZE X RUSH stopniowo będą wypierać z rynku obuwie w rodzaju Adidas ELEMENT REFRESH 3 M. To naturalna zmiana generacyjna – dziś oczekujemy od butów nieco więcej niż standardowego komfortu. W pojedynku stawiamy na model Asics, przede wszystkim przez wzgląd na walory funkcjonalne. Nie odrzucamy jednak propozycji Adidasa – dla biegaczy-amatorów na krótkich dystansach takie buty będą wystarczające.

buty-do-biegania-sportbazar

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Jakie buty do biegania w terenie, a jakie do biegania po asfalcie?
2. Bieganie dla początkujących? Duże błędy – mówi trener biegania [WYWIAD]
3. Jak dbać o odzież do biegania?

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!