Buty Nike Solar Flare – zastrzyk energii na boisku. Oceniamy model Nike Mercurial Veloce III DF FG

BUTY NIKE MERCURIAL VELOCE III DF FG

Kolekcja obuwia piłkarskiego Nike Solar Flare to jedna ze sztandarowych serii słynnego amerykańskiego przedsiębiorstwa. Model Mercurial Veloce III DF z tej linii należy do grupy korków, firmowanych przez samego Cristiano Ronaldo. Nic więc dziwnego, że lansowane są jako buty dla graczy ofensywnych, głównie kopiących półprofesjonalnie. Sprawdźmy, jak wytrzymują starcie z rzeczywistością.

Buty dla techników

Już na pierwszy rzut oka widać, że przy wykonaniu Nike Mercurial Veloce III DF wykorzystano ciekawą, innowacyjną technologię. Powierzchnia materiału (z rowkami i wgłębieniami) ułatwia dokładne przyjęcie piłki (czyli tzw. sklejenie), jednocześnie sprawia też, że łatwiej jest prowadzić ją krótko przy nodze i dryblować.
Mówi się, że buty nie grają – słusznie. W tej sytuacji jednak, bez wątpienia pomagają piłkarzowi i nie uprzykrzają mu gry. A to już duży plus.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Komfort kopania

Piłkarze doskonale wiedzą, jak problemowe bywa zakładanie i – zwłaszcza – zdejmowanie korków po meczu. Nike Mercurial Veloce III dzięki zastosowaniu szerokiej gumy w kostce są na szczęście elastyczne. Nawet długa gra nie wpływa znacząco na trudności z ich zdjęciem. Sprawę znacząco ułatwia kołnierz Dynamic Fit. Sprawne manewrowanie tym pożytecznym elementem, zamiast maltretowania cholewki buta, pozwala na szybkie przygotowanie do gry i jeszcze szybsze uwolnienie stopy po wysiłku.

Stabilność i przyczepność zapewniają dobrej jakości kolce. Sprawdzają się bardzo przyzwoicie, nawet na średniej jakości nawierzchni – rewelacyjnie zaś na równej, przystrzyżonej naturalnej murawie. Jak każde buty z kolekcji Nike Solar Flare, te również zapewniają świetną wentylację stopy nawet w czasie intensywnej gry.

Sprawdź w sklepie Sportbazar!

Nike Solar Flare – tygrys na boisku

Nie da się ukryć, że po butach Mercurial łatwo będzie rozpoznać Cię na boisku. Nawet wtedy, gdy zdarzy ci się rozegrać słabsze spotkanie. Kolorystyka tego modelu nieprzypadkowo przypomina… umaszczenie tygrysa. Ekstrawagancki i modny design przykuwa spojrzenia.

A czy działa psychologicznie na samego grającego? Czy dodaje szybkości, pewności siebie i luzu w grze? To już kwestia indywidualna, choć tester odniósł takie właśnie wrażenie.

Czy warto postawić na Mercurial Veloce III?

Dla kogo zatem stworzono ten model Nike Solar Flare? Teza o piłkarzach ofensywnych zdecydowanie się broni. Buty, dzięki wyjątkowej fakturze materiału, stworzone są do dryblowania i strzelania. Czy odnotowaliśmy jakieś minusy? Funkcjonalne nie, choć trzeba pamiętać, że te korki stworzone zostały w technologii typowej dla lanek, z myślą o suchej, naturalnej trawiastej nawierzchni. W deszczowych warunkach nie będzie idealnie stabilne.

Wspomnieć należy też o cenie – nie jest najniższa, jednak w tym przypadku rzeczywiście płacisz za jakość i dbałość o szczegóły – obuwie jest precyzyjnie zszyte i klejone – nie odstają nitki i kawałki kleju. Jeśli grasz regularnie, z całą pewnością będzie to wydatek opłacalny. W sytuacji, gdy na boisku zjawiasz się okazjonalnie, lepiej będzie poszukać butów w niższej cenie.

Przeczytaj podobne artykuły:
1. Nike Phantom Venom – buty piłkarskie na celowniku napastników
2. Jakie buty piłkarskie wybrać na lato?
3. Szewc z Krakowa, co piłkarzom buty naprawia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!