Nike Hypervenom PhantomX vs Adidas Predator. Starcie tytanów

TURFY ADIDAS PREDATOR_ TURFY NIKE PHANTOMX

Porządne, sprawdzone korki to postawa wyposażenia każdego aspirującego piłkarza. Tym razem sprawdzamy Nike Hypervenom PhantomX III i Adidas Predator Tango 18.3. Obydwie pary  są wykonane z najlepszej jakości materiałów – jakie są więc różnice? Które bardziej pomogą Ci odnosić sukcesy na boisku?

Nike Hypervenom PhantomX III – szybkość i precyzja

Męskie buty piłkarskie z kolekcji Nike Hypervenom PhantomX III przeznaczone są dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych, do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych typu turf. Gumowa podeszwa zapewnia doskonałą przyczepność, jest nieścieralna, antypoślizgowa i wyjątkowo elastyczna. Dzięki średniej wielkości wypustkom na podeszwie będziesz mógł osiągnąć imponującą szybkość. Cholewka ze skarpetą wykonaną z materiałów syntetycznych bardzo łatwo dostosowuje się do kształtu stopy.

Buty Nike z kolekcji Hypervenom PhantomX III posiadają kołnierz wykonany w technologii Dynamic Fit, który łączy kostkę i stopę, gwarantując jeszcze lepszą kontrolę nad piłką – jest to zdecydowanie największy atut tych butów. Kołnierz z wszytą gumą świetnie trzyma stopę podczas wszystkich zagrań i szybkich zwrotów.

Sprawdź w sklepie Sportbazar

Czy to dobre (roz)wiązanie?

Wyraźna, pofalowana tekstura na całej zewnętrznej powierzchni buta zwiększa czucie piłki, a przemyślany asymetryczny system sznurowania zwiększa obszar kontroli i kontaktu buta z piłką. Wszystko to dla bezpieczeństwa, jeszcze większej precyzji i komfortu podczas gry, które pozwolą Ci osiągać imponujące wyniki. Ten typ wiązania nie sprawdzi się jednak u osób z wyższym podbiciem. Tym zdecydowanie bardziej polecamy drugi model.

Adidas Predator Tango 18.3 – lekkość i komfort

Męskie turfy z kolekcji na wiosnę 2018 Adidas Predator Tango 18.3 są przeznaczone dla zawodników na poziomie półamatorskim, do gry na sztucznych nawierzchniach zewnętrznych. Podobnie, jak Nike, posiadają technologię non-marking. Gumowa podeszwa z wypustkami w kształcie rombu o średniej wielkości zwiększa przyczepność na sztucznej nawierzchni – sprawdzi się szczególnie przy dużych prędkościach i przy nieoczekiwanych zwrotach akcji. Buty piłkarskie z linii Adidas Predator Tango w porównaniu z PhantomX posiadają tradycyjny system sznurowania, dzięki czemu mogą je nosić również zawodnicy z wyższym podbiciem.

Odkryj w sklepie Sportbazar

Strukturalna cholewka Primemesh w tym modelu zapewnia dokładne i wygodne dopasowanie buta, a wytłoczenia w przedniej części cholewki pozwalają na lepszy kontakt z piłką i jej kontrolę nawet przy dużych prędkościach. Profilowana pięta pomoże Ci precyzyjnie zagrywać. Wewnętrzny materiał przylega do stopy jak skarpetka, doskonale pochłania pot i umożliwia przepływ powietrza. Buty Adidas Predator Tango 18.3 są miękkie w środku, komfortowe, a dodatkowo lekkie – każdy but tego modelu waży ok. 30 dag.

Obuwie z linii Adidas Predator polecane jest przez doświadczonych piłkarzy, takich jak Paul Pagda, Mesut Ozil czy Dele Alli.

Skorzystaj w sklepie Sportbazar

Nike Hypervenom czy Adidas Predator?

Jeśli masz szerokie stopy, wybierz buty Adidas Predator, które – nawet na oko – są zdecydowanie szersze. W nich będzie Ci zdecydowanie wygodniej i nie ryzykujesz, że obetrą Cię podczas gry. Jeśli zaś najbardziej cenisz sobie precyzję podczas zagrań, masz wąskie stopy i normalne podbicie, postaw na Nike Hypervenom. Asymetryczne wiązanie buta zwiększa powierzchnię kontaktu z piłką, co da Ci szansę na poprawienie swoich wyników.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!