Piłka nożna zimą – w czym trenować, kiedy temperatura spada poniżej zera?

Piłka nożna zimą: w czym trenować, kiedy temperatura spada poniżej zera?

Czy zimą należy sobie zrobić wolne od piłki nożnej? W żadnym wypadku! Dla zdeterminowanych piłkarzy nie istnieją przeszkody, których nie dałoby się pokonać, a już zwłaszcza te atmosferyczne. W czym jednak grać i trenować, by nie nabawić się przeziębienia?

Wśród możliwości dostępnych dla zimowych piłkarzy wymienić należy przede wszystkim hale. W budynku żadna temperatura nie powinna być problemem. Jeśli jednak pomimo mrozu, nie ma śniegu, pozostają nam jeszcze orliki. Wybierając tę opcję, warto się odpowiednio przygotować, kompletując ciepłą odzież piłkarską i bieliznę termoaktywną. Jakie akcesoria będą niezbędne podczas gry w piłkę nożną, kiedy warunki atmosferyczne są niesprzyjające? O tym w artykule!

Zimowy strój dla piłkarza

Kompletowanie stroju piłkarskiego zaczynamy zazwyczaj od obuwia. Jest to kluczowa część ubioru, która bezpośrednio wpływa na grę piłkarza. Tutaj najlepszym wyborem będą buty piłkarskie stworzone do gry na sztucznej murawie. Jest to najczęściej spotykany typ nawierzchni, na której rozgrywane są piłkarskie mecze w zimie. Obuwie takie nazywamy turfami. Poza tym koniecznie musimy się zaopatrzyć w długie spodnie dresowe oraz koszulkę z długim rękawem.

Piłka nożna zimą – o tym nie możesz zapomnieć!

1. W obecnych czasach technologia poszła znacznie do przodu, dzięki czemu możemy korzystać z takich wynalazków, jak bielizna termiczna. Tego typu bielizna, a nawet odzież, doskonale nadaje się do uprawiania sportu zimą. Bielizna termoaktywna świetnie odprowadza wilgoć ze skóry i jednocześnie zapewnia komfort termiczny ciała. Najlepiej korzystać zarówno z koszulki, jak i spodni termoaktywnych.

2. Jeśli zima, to musi być czapka! Czapka oczywiście nie powinna być uszyta z grubego materiału, w przeciwnym przypadku może przyczynić się do przegrzania głowy w czasie wysiłku fizycznego. Najlepiej znaleźć czapkę przystosowaną do kształtu naszej głowy i odpowiednio dopasowaną – to wyjątkowo ważne w walce o górne piłki i przy strzałach głową.

3. Ciężko się skupić na grze, kiedy zamarzają nam dłonie. Dlatego zimą każdy piłkarz powinien wyposażyć się w rękawice sportowe, które ochronią nasze ręce od mrozu.

4. Przydatny będzie również komin, który zakładamy na szyję. Jest on ciepły i praktyczny w czasie uprawiania sportu – nie przesuwa się oraz przylega do szyi. Dzięki temu nie przeszkadza nam w grze.

5. Warto mieć w zanadrzu także bluzę dresową, najlepiej rozpinaną. W przypadku bardzo niskich temperatur, sama bielizna termoaktywna i koszulka z długim rękawem mogą nie zabezpieczyć nas właściwie przed chłodem.

6. Ostatnim elementem jest kurtka, która przyda się zwłaszcza na treningu czy podczas rozgrzewki. Nie polecamy w niej jednak grać. Dodatkowa warstwa wierzchnia sprawi, że bardzo szybko się przegrzejemy, a skóra nie będzie mogła oddychać.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!