Klasa premium vs tani pewniak. Test butów biegowych ASICS PATRIOT 8 i ASICS GEL CUMULUS 18.

Test butów biegowych ASICS PATRIOT 8 i ASICS GEL CUMULUS 18.

Choć warunki za oknem nie sprzyjają biegaczom, to przy odrobinie chęci sezon na jogging nie musi się kończyć w październiku. Oto test butów biegowych – Asics Patriot 8 vs Asics Gel Cumulus 18. W jaki sposób cena wpływa w tym przypadku na jakość?

Krezus i ubogi krewny?

Zacznijmy nietypowo, bo od ceny. Różnica jest kolosalna i od razu rzuca się w oczy. Model Asics Gel Cumulus 18 to bardzo wysoka półka cenowa, przy której Patriot 8 wypada jak ubogi krewny. Ta dysproporcja nie wzięła się jednak z niczego, o czym szerzej za chwilę.
Jeśli szukasz produktu jak najbardziej ekonomicznego, to w tym momencie możesz skończyć lekturę – Patrioty to porządne buty w atrakcyjnej cenie. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, za co dopłacasz w przypadku Asics Gel Cumulus 18, czytaj dalej.

Zobacz w sklepie Sportbazar

Fach w nogach

Asics Patriot 8 radzą sobie na biegowej trasie naprawdę nieźle, ale to obuwie przeznaczone typowo dla amatorów o podstawowych wymaganiach. Nie znajdziesz tu wielu technologicznych bajerów, choć oczywiście sprawdzony producent tradycyjnie zadbał o komfort i wygodę użytkownika. Rozwiązania takie jak AHAR czy SpEVA nie są jednak najnowszymi osiągnięciami przemysłu obuwniczego. Do okazyjnego biegania nadają się mimo to w sam raz.

Zobacz w sklepie Sportbazar

Na tym tle model Asics Gel Cumulus 18 wypada niemal jak przybysz z innej planety. To nie tylko nowoczesne wykonanie, ale i jedne z najdoskonalszych technologii. I tak, zamiast dość przestarzałej już gumy AHAR, mamy cieńszą, lżejszą i odporniejszą na ścieranie AHAR+. Systemy takie jak Full Length Guidance Line (specjalny rowek wzdłuż podeszwy) czy Impact Guidance stworzone we współpracy ze specjalistami znakomicie dbają o prawidłowy, naturalny ruch stopy zgodny z jej budową i pozwalają zmniejszać obciążenia, jakim jest ona poddawana w czasie biegu.
Buty Asics Gel Cumulus 18 to najwyższa jakość – tak w teorii, jak i praktyce. Śmiało możesz w nich konkurować o swoje indywidualne rekordy. Polecamy je nie tylko amatorskim biegaczom, ale też profesjonalistom.

Test butów biegowych, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Model Patriot 8 to obuwie do bólu wręcz poprawne. Asics to znani specjaliści w dziedzinie obuwia biegowego. Również w tym przypadku dobrze wykonali swoją pracę, ale trudno doszukiwać się w tych butach wyróżniających je cech. To model jeden z wielu, choć warto zauważyć, że na swojej półce cenowej jest to całkiem rozsądny i pewny wybór. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do ceny.

Zobacz w sklepie Sportbazar 

 

Przeskoczmy zatem do modelu droższego, w którym o wyjątkowość znacznie łatwiej. Obuwie zaprojektowano w najdrobniejszym szczególe i niczego nie pozostawiono przypadkowi. Projektanci zadbali nawet o tak pozornie mało istotny element, jak widoczność po zmroku – elementy odblaskowe faktycznie spełniają swą rolę i są dobrze widoczne dla kierowców samochodów. Ułatwienia, takie jak żelowe poduszki amortyzujące, rozlokowane są na całej długości stopy. Po 2 kilometrach biegu ten komfort naprawdę czuć. Każdy element tej pary wykonano z najlżejszych dostępnych materiałów. But leży doskonale i noga nie ciąży do ziemi podczas biegu. Bieg w Gel Cumulus 18 jest jak spacer po mięciutkim dywanie. Pamiętaj tylko, by dobrać właściwy rozmiar.

Starszy brat – Patriot 8 wzorem

Wynik testu byłby oczywisty, gdyby oba modele należały do tej samej półki cenowej. Asics Gel Cumulus 18 to buty o wiele bardziej funkcjonalne i praktyczne. Według nas przeważają nawet w kategorii urody, choć to akurat kwestia indywidualna, a przede wszystkim nie kluczowa.
Jeśli poważnie traktujesz swoją przygodę biegową, powinieneś wybrać właśnie to obuwie. Warto trochę zainwestować w swoją wygodę i bezpieczeństwo, w zamian otrzymasz dzięki temu produkt kompletny.

Nie oznacza to jednak, że Patriot 8 są butami słabymi. Wręcz przeciwnie – parę sezonów temu ten model prezentowałby się naprawdę okazale. Teraz, kiedy emocje w związku z nim opadły, zamiast okazałości mamy okazyjność – dla biegaczy „niedzielnych” zupełnie wystarczającą i satysfakcjonującą.

asics-60-dni-na-zwrot-baner-sklep-sportowy-sportbazarpl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Piłka nożna jest wpisana w DNA każdego członka Drużyny SportBazar.
Możemy o niej dyskutować godzinami i pisać epopeje.
Wejdź do naszego świata i zostań tu na dłużej!

Archiwa

Dołącz do Drużyny!